загрузка...
Труд.навчання 3 кл. Урок 11. Засоби виразності скульптури - 11 Ноября 2014
Главная » 2014 » Ноябрь » 11 » Труд.навчання 3 кл. Урок 11. Засоби виразності скульптури
12:11
Труд.навчання 3 кл. Урок 11. Засоби виразності скульптури

Мета: формувати в учнів основні поняття про об'єм, пластику, форму, фактуру; ознайомити з видами скульптури; розширити знання про рельєф; удосконалювати техніку роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику пальців рук, творчі здібності; виховувати акуратність під час роботи з матеріалами, дбайливе ставлення до роботи.
Обладнання: пластилін, стеки, дощечки для пластиліну, зразки виробів, мультимедійна дошка.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Труд.навчання 3 кл. Засоби виразності скульптури
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.     Привітання
Пролунав уже дзвінок. Починається урок. Працюватиме старанно. Щоб почути у кінці. Що у нашому третім класі Учні — просто молодці!
2.     Перевірка готовності до уроку
3.     Упорядкування робочих місць
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Повідомлення теми та мети уроку
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося із засобами виразності скульптури, з рельєфом та барельєфом. Будемо виготовляти веселого Колобочка.
2.     Вступна бесіда
Мультимедійна презентація
—  Які виражальні засоби характерні для графіки, живопису?
—  Якщо ми здійснимо екскурсію містом, то побачимо, що парки, сквери, майдани, громадські будинки, фонтани прикрашені скульптурами. Згадаймо, які пам'ятники прикрашають наше місто та створюють його неповторний образ. (Відповіді дітей.)
1)    Скульптура як вид образотворчого мистецтва.
—  Колись наш далекий пращур помітив, що на глині залишаються відбитки, а у творчих руках цей матеріал перетворюється на фігурки людей, тварин, предмети побуту. З того і почалося ліплення. З часом уміння ліпити, вирізьблювати й висікати вдосконалювалося, людина опанувала нові матеріали: деревину, камінь, метал. Так виник своєрідний вид мистецтва — скульптура.
Скульптура — це вид образотворчого мистецтва, пов'язаний зі створенням об'ємних художніх форм з різних матеріалів.
На відміну від графіки та живопису, де предмети, зображені на площині, можуть лише здаватися нам об'ємними, скульптура має реальну форму в просторі.
Мистецтво скульптури обирає своїм об'єктом переважно людину, іноді — тварину і значно рідше — натюрморт.
2)    Види скульптури.
—  Існують два види скульптури:
кругла — яку можна споглядати з усіх боків;
рельєф — об'ємне зображення на площині.
Реальна об'ємна форма круглої скульптури надає можливість роздивлятися її з різних боків. І з якого боку ми б не дивилися на неї, вона виглядатиме по-різному. Точка, з якої ми споглядаємо скульптуру, називається ракурсом.
Рельєфне зображення, як графіку і живопис, роздивляються з одного боку. Скульптор вирізує чи наліплює зображення на певну площину, тому таке зображення ще називають об'ємною картиною.
Розрізняють такі види рельєфу:
•   горельєф, якщо рельєф виступає над площиною більше, ніж наполовину;
•   барельєф, якщо рельєф виступає менше, ніж наполовину;
•   контррельєф, якщо рельєф заглиблений у площину.
Рельєфні зображення часто використовують у декоративно-ужитковому мистецтві та дизайні.
3)    Фактура.
—  Скульптор, працюючи з різними матеріалами, або підкреслює їхні природні властивості, або під час обробки надає поверхні вигляду рельєфності чи гладкості.
Фактурою можна передати і ніжність шкіри обличчя юної дівчини, і пластичність складок одягу козака та гриви лева, й оперення, що нібито нагадує луску на тілі фантастичного птаха.
4}    Робота з пластиліном.
Пластилін (італ. plastilina — ліпний) — матеріал для ліплення. Виготовляється з очищеного і подрібненого порошка глини з доданням воску, сала та інших речовин, що перешкоджають усиханню. Буває різнобарвним. Слугує для виготовлення фігур ескізів для скульптурних робіт, невеликих моделей, виробів малих форм.
—  Сьогодні на уроці ми згадаємо прийоми роботи з пластиліном, правила, яких слід дотримувати під час роботи з пластиліном.
—  Отже, що таке пластилін?
—  З чого він виготовлений?
—  Як із ним працювати?
—  Пластилін — це матеріал, створений людиною з білої глини, гліцерину, вазеліну (щоб глина не висихала) і воску (щоб глина була завжди пластичною). Щоб надати пластиліну певного кольору, використовують спеціальні барвники.
Фізкультхвилинка
Зайчик вийшов на полянку. Зайчик в лісі знову зранку 
Скік-поскік, стриба він сміло, В зайчика таке вже діло: 
Мусить ноги тренувати, Щоб від смерті утікати. 
Він крокує краще всіх. Бо боїться зайчик їх. Оббіга навкруг скирти,
Плута зайчик всі сліди. Роззирається навкруг: Де тут ворог, хто тут друг. Присідає зайчик низько, Може, ворог десь вже близько. Вуха зайчик нашорошив. Хто ж це так його стривожив? Та немає близько лих. Сів наш заїнько, затих.
3.    Демонстрування та аналіз зразка
1)     Інструктаж учит еля.
Робота за підручником (с. 42-43)
—  На уроці ми з вами будемо виготовляти веселих колобочків.
1. Приготуйте шматочки пластиліну різних розмірів.
2. Розкачайте кульки.
3. Зробіть з кульок деталі для скульптури Колобка.
4. Зробіть ручки, ніжки, очки, носик, щічки, бровки, ротик.
5. З'єднайте деталі у виріб.
6. Перетворіть кульки на різні овочі та фрукти за малюнком або власним задумом.
2)     Повторення правил безпеки під час роботи.
Правила роботи з пластиліном
1. Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці.
2. Розрізати пластилін потрібно стекою.
3. Невикористаний пластилін слід покласти до коробки.
4. Після завершення роботи з пластиліном руки потрібно витерти серветкою.
5. Не можна брати пластилін до рота, торкатися брудними руками обличчя, очей, одягу.
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
Перевірка робіт учнів, оцінювання та аналіз. Демонстрування кращих робіт.
V.     ПІДСУМОК УРОКУ. 
Труд.навчання 3 кл. Засоби виразності скульптури
—  Які композиції вам найбільше сподобалися? Чому?

 

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1421 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть