загрузка...
Труд.навчання 3 кл. Урок 12. Робота з пластиліном - 11 Ноября 2014
Главная » 2014 » Ноябрь » 11 » Труд.навчання 3 кл. Урок 12. Робота з пластиліном
12:13
Труд.навчання 3 кл. Урок 12. Робота з пластиліном

Мета: формувати в учнів основні поняття про об'єм, пластику, форму, фактуру; ознайомити з видами скульптури; розширити знання про рельєф; удосконалювати техніку роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику пальців рук, творчі здібності; виховувати акуратність під час роботи з матеріалами, дбайливе ставлення до роботи.
Обладнання: пластилін, стеки, дощечки для пластиліну, зразки виробів, мультимедійна дошка.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Труд.навчання 3 кл. Робота з пластиліном
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.     Привітання
Встаньте, діти, всі рівненько. Посміхніться всі гарненько. Посміхніться ви до мене, Посміхніться і до себе!
2.     Перевірка готовності до уроку
3.     Упорядкування робочих місць
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1   Повідомлення теми та мети уроку
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося із засобами виразності скульптури, з рельєфом та барельєфом. Будемо виготовляти рельєф «На дні морському».
2.    Вступна бесіда
— Мабуть, ви вже здогадалися, куди я запропоную вам здійснити подорож. Не у космос, не планетою, не в гори, а на морське дно. Звісно, більшість із вас уже бували на морі, дехто навіть відпочиває там кожного літа, але... Побувати на морі — це одне, а побувати на дні морському — зовсім інше.
Безумовно, морське дно — це красиве, неповторне, дивовижне, сповнене цікавинок і таємниць. Хоча, разом із тим, і досить небезпечне. Тож не варто ловити ґав, розглядаючи яскравих морських мешканців, бо деякі із них можуть запросто вами пообідати. Проте вам зі мною боятися нічого. Я добре знаю, хто з них на що здатний, з ким можна дружити, а кого слід триматися осторонь, тож завжди можу застерегти вас від небажаного знайомства. Отже, затамуйте подих — вирушаємо на дно.
НА ДНІ 
Тиша та спокій У морі на дні...З мулу капуста Морська пророста... 
На неймовірній Такій глибині Зліва та справа — Повсюди вода! 
Тут у зеленій Безодні завжди Рибки всілякі Красиві живуть, 
Плавають зграйки Туди та сюди, Воду солону Потрішечки п'ють.
В морі є леви, Морські їжаки... Можна зустріти Тут навіть кита... 
Дно — гарне місце. Туди залюбки Сам я спустився 6, Якби... не вода...
3.     Вступна бесіда
—  Які виражальні засоби характерні для графіки, живопису?
—  Що ви знаєте про скульптуру?
—  Які виражальні засоби характерні для скульптури?
—  Що таке рельєф?
Фізкультхвилинка
4.     Демонстрування та аналіз зразка
1)     Інструктаж учителя.
Робота за підручником (с 43-44)
—  Уважно роздивіться зразки на дошці.
—  Відгадайте загадки.
•   Срібні копійки
Від хвоста до шийки. (Рибка)
•   Водою їхали пани, Убрані в срібні жупани; Хоч жупани — лата на латі,
Панам радіють в кожній хаті. (Рибки)
—  На уроці ми виготовимо рельєф «На дні морському».
1. Для цього вам знадобиться основа з картону розміром не більше 15X15.
2. Нанесіть на картон тонкий шар пластиліну зеленого або синього кольору. 3.3 різнокольорового пластиліну зробіть рибок, водорості та інших мешканців морського дна.
4. Виготовлених рибок та водорості слід міцніше притиснути до основи.
—  За допомогою чого можна зробити фактуру поверхні у рибок, щоб показати лузгу?
—  За допомогою стеки можна зробити різну фактуру поверхні.
2)     Повторення правил безпеки під час роботи. 
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
V.    ПІДСУМОК УРОКУ. 
Труд.навчання 3 кл. Робота з пластиліном
— Які композиції вам найбільше сподобалися? Чому?

 

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1525 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть