загрузка...
Труд.навчання 3 кл. Урок 19. Виготовлення об'ємних фігур із дроту - 12 Ноября 2014
Главная » 2014 » Ноябрь » 12 » Труд.навчання 3 кл. Урок 19. Виготовлення об'ємних фігур із дроту
12:13
Труд.навчання 3 кл. Урок 19. Виготовлення об'ємних фігур із дроту

Мета: ознайомити учнів з дротом, з інструментами і пристосуваннями, необхідними для роботи з дротом, прийомами безпечної роботи із ним; розвивати дрібну моторику пальців рук, уважність, посидючість; виховувати любов до праці.
Обладнання: м'який дріт, стержень кулькової ручки, круглогубці, плоскогубці, гострогубці, дощечка, мультимедійна дошка.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Труд.навчання 3 кл. Виготовлення об'ємних фігур із дроту
І.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.     Привітання
Добрий день, шановні діти! Як без діла нам сидіти? Будем добре працювати. Нові знання здобувати.
2.     Перевірка готовності до уроку
3.     Упорядкування робочих місць
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Повідомлення теми та мети уроку
—  Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з дротом, з інструментами і пристосуваннями, необхідними для роботи з дротом, та прийомами безпечної роботи із ним. Будемо виготовляти різні ланцюжки та защіпки.
Мультимедійна презентація. Робота за підручником (с. 66)
—  Дріт — це металевий виріб значної довжини діаметром до 8 мм. Його витягують за допомогою спеціальних пристроїв та механізмів на металургійних заводах.
Випускають стальний, алюмінієвий і мідний дріт. Стальний дріт сірого кольору, твердий; мідний — червоного кольору, середньої твердості; алюмінієвий — білого, м'який.
Зі стального дроту виготовляють цвяхи, гвинти, шурупи, пружини тощо. Алюмінієвий та мідний дріт використовують здебільшого для виготовлення електричних проводів.
Відрізають дріт гострогубцями. Не можна різати дріт, навіть дуже тонкий, ножицями, бо вони затупляться і ними важко буде різати папір, тканину.
Плоскогубці використовують для згинання дроту під кутом. Круглогубці використовують для згинання криволінійних форм.
—  На уроці ми будемо виготовляти вироби з тонкого дроту. З алюмінієвого і мідного дроту можна виготовити окремі вироби, вигинаючи його руками.
—  Під час конструювання опорних частин виробів з тонкого мідного чи алюмінієвого дроту найкраще намотувати його у вигляді спіралі на стержень з кулькової ручки або скручувати вдвічі.
Фіз куль тхвилинка
Все в порядку, спочивайте. 
Дружно руки підіймайте.
Все чудово, опускайте.
Нахиліться. Розігніться.
Станьте прямо, усміхніться.
Так, я оглядом задоволений,
Бо ніхто з дітей не хворий.
Всі веселі, всі здорові.
До навчання всі готові!
Добре те, що сонце світить!
(Руки вгору.)
Добре те, що вітер віє!
(Кол ихаються.)
Добре те, що цей ось ліс (Присідають.)
Разом з нами ріс і ріс! (Підтягуються.)
2.    Демонстрування та аналіз зразка
1)     Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація. Робота за підручником (с. 66)
—  Перед тим як почати працювати, розглянемо малюнки на дошці. На дошці — варіанти конструкційних виробів з дроту.
1. Розглядаючи вироби з дроту, ми бачимо, що вони виконані різними прийомами.
2. Користуючись схемами на дошці, зробіть різні ланцюжки.
3. Під час виготовлення опорних частин виробів з тонкого мідного дроту найкраще намотати його у вигляді спіралі на стержень з кулькової ручки або скручувати вдвічі.
4. Для прикладу розгляньте варіанти конструкцій виробів з дроту. На малюнках показані різні форми декоративних ланцюжків та защіпок з дроту.
2)     Повторення правил безпеки під час роботи.
—  Працюючи з дротом, слід дотримувати таких правил безпеки.
1. Відрізані гострі кінці дроту слід заокруглити.
2. Під час відрізання дроту ту частину, яку відрізують, потрібно спрямовувати вниз до підлоги.
3. Відрізати дріт слід гострогубцями.
4. Дріт можна використовувати тільки для роботи.
5. Під час роботи з дротом та інструментами не дозволяється вставати зі свого місця.
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
—  Ви задоволені своєю роботою?
—  У кого все вийшло?
—  Кому потрібно ще попрацювати?
V.    ПІДСУМОК УРОКУ. 
Труд.навчання 3 кл. Виготовлення об'ємних фігур із дроту
—  З чим ми ознайомилися на уроці?
—  Чи сподобалося вам працювати з дротом?
—  Який настрій у вас наприкінці уроку?

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2755 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть