загрузка...
Труд.навчання 3 кл. Урок 21. Бісероплетіння - 13 Ноября 2014
Главная » 2014 » Ноябрь » 13 » Труд.навчання 3 кл. Урок 21. Бісероплетіння
11:58
Труд.навчання 3 кл. Урок 21. Бісероплетіння

Мета: ознайомити учнів із бісероплетінням, необхідними для нього матеріалами; розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук, посидючість; виховувати почуття прекрасного, естетичний смак.
Обладнання: бісер трьох кольорів, нитки, голка для бісеру, ворсиста тканина, зразки виробів, мультимедійна дошка.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Труд.навчання 3 кл. Бісероплетіння
І.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.     Привітання
2.     Перевірка готовності до уроку
3.     Упорядкування робочих місць
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Повідомлення теми та мети уроку
—  Сьогодні ми ознайомимося з бісером та бісероплетінням. Будемо виготовляти різні елементи ланцюжків та кулонів із бісеру.
2.     Вступна бесіда
Мультимедійна презентація
—  Бісер уперше почали використовувати у Стародавньому Єгипті. На території України став відомий з часів Київської Русі та набув особливого поширення у VIII-XIX ст. Прикрасами з бісеру оздоблювали головні убори, їх вплітали в коси, носили їх на грудях, шиї, руках, із бісеру виготовляли сумочки, гаманці, картини, ним прикрашали меблі тощо. Носили прикраси з бісеру по-різному: в одних селах — тільки жінки, в інших — і молодиці, і дівчата; ними прикрашали чоловічі капелюхи, дівочі весільні головні убори та сукні. На Буковині і тепер бісером оздоблюють, гаптують, вишивають народний одяг. З бісеру також виготовляють ґердани.
Типологія бісеру здійснюється за такими ознаками: покриття поверхні, матеріали для виготовлення, виробничий процес, місце виготовлення, форма та розмір бісерин. Проте єдиного підходу щодо вибору категорій не існує й досі. Значною мірою така невизначеність спричинена наданням самому поняттю «бісер» різних значень. У деяких мовах одне слово поєднує в собі декілька значень українських відповідників «намистина», «перлина», «бісерина» іт. ін. В Україні бісером називають дрібні намистинки з прозорого чи кольорового скла (іноді з металу) з отворами для нанизування. Зараз бісер може бути ще й пластмасовим.
Найбільші країни-виробники бісеру — Японія, Тайвань, Чехія, Китай, Індія та Туреччина. Тайванський, китайський та турецький бісер — займає сегмент недорогого матеріалу; Чехія пропонує найбільший асортимент; японський —  прийнято вважати  найякіснішим.  До ознак якості бісеру належать, в першу чергу, його ступінь стійкості до сонячних променів, засобів побутової хімії та взаємодія зі шкірою та одягом людини.
Фіз куль тхвилинка
3.    Демонстрування та аналіз зразка
1)    Інструктаж учит еля.
Мультимедійна презентація. Робота за підручником (с. 68-69) — Роздивіться зразки виробів із бісеру.
— Для низання ланцюжків з бісеру приготуйте тонку голку з довгим вушком. (Як правило, для нанизування бісеру використовують тонкі и довгі голки — частіше голки № 10 і 12. Якщо вам важко вставити нитку в тонку голку, візьміть голку з довгим прорізом посередині замість звичайного вушка. У продажі бувають і короткі голки для бісеру.) Якщо немає такої голки, то низати бісер можна рибальською волосінню або ниткою, кінець якої змащений клеєм. Кулони, брошки тощо можна виготовляти не лише з нового бісеру. Використовуйте старе розсипане намисто, дрібні порізані стержні кулькових ручок, трубочки з-під соку.
Щоб бісер було легко набирати на голку, розкладіть його на ворсисту тканину.
На дошці — зразки та схеми виробів з бісеру.

 

1. Уважно розгляньте підвіски. Елементи, за допомогою яких ви можете зробити кулони та ланцюжки, доволі різноманітні.
2. Оберіть зразки, за якими ви працюватимете самостійно.
2)    Повторення правил безпеки під час роботи.
Правила користування голкою
1. Не залишай голку без нитки.
2. Голку тримай великим і вказівним пальцями, а підтримуй середнім.
3. Не спрямовуй її вістря вгору.
4. Під час роботи втикай голку в призначену для цього подушечку. Після роботи повертай голку в гольник.
5. Не використовуй іржаву голку.
6. Нитку відрізай ножицями.
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Діти працюють під музичний супровід.
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
Демонстрування завершених на уроці робіт, оцінювання діяльності учнів.
V.    ПІДСУМОК УРОКУ. 
Труд.навчання 3 кл. Бісероплетіння
—  Чи сподобався вам урок?
—  З чим ми сьогодні ознайомилися? Чого навчилися?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2283 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть