загрузка...
Труд.навчання 3 кл. Урок 22. Виготовлення ланцюжка - 13 Ноября 2014
Главная » 2014 » Ноябрь » 13 » Труд.навчання 3 кл. Урок 22. Виготовлення ланцюжка
12:05
Труд.навчання 3 кл. Урок 22. Виготовлення ланцюжка

Мета: продовжити ознайомлення учнів із бісероплетінням та необхідними для цього матеріалами, вдосконалювати навички роботи з бісером; розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук, посидючість; виховувати почуття прекрасного, естетичний смак.
Обладнання: бісер трьох кольорів, нитки, голка для бісеру, ворсиста тканина, зразки виробів, мультимедійна дошка.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Труд.навчання 3 кл. Виготовлення ланцюжка
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.     Привітання
— Доброго ранку! — мовлю за звичаєм.
— Доброго ранку! — кожному зичу я.
— Доброго ранку вам! — людям бажаю. 
І посміхаються у відповідь люди:
— Добрі слова ж бо для кожного любі!
2.     Перевірка готовності до уроку
3.     Упорядкування робочих місць
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Повідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з бісером та бісероплетінням. Будемо виготовляти ланцюжок за допомогою бісероплетіння.
2.     Розповідь учителя {див. додаток на с. 18)
Фіз куль тхвилинка
Малесеньке кошенятко (Білі вушка, сірі лапки) Повернулось вправо-вліво, Головою покрутило, Пострибало, потягнулось. За ковбаскою нагнулось И почало її збирать: Раз, два, три, чотири, п'ять. Час за парту всім сідать!
3.    Демонстрування та аналіз зразка
1)    Інструктаж учит еля.
Мультимедійна презентація. Робота за підручником (с. 69-70)
— Роздивіться зразки виробів.
1. З такого ланцюжка можна виготовити намисто, браслет і навіть сережки. Доберіть бісер трьох кольорів, що добре пасують один до одного.
2. Затягніть нитку в голку. Наберіть п'ять бісеринок ланцюжка темно-синього кольору.
3. Наберіть чотири бісеринки для квіточки блакитного кольору.
4. Нанизайте одну рожеву бісеринку 5 для серединки.
5. Пропустіть голку через блакитні бісеринки 1-4 квітки і протягніть нитку.
6. Нанизайте ще дві бісеринки 6-7 для квітки блакитного кольору.
7. Протягніть голку з ниткою через бісеринки 1, 5 і 4.
8. Затягніть нитку. Знову наберіть п'ять бісеринок ланцюжка темно-синього кольору. Зав'яжіть початок і кінець нитки.
9. Довжину ланцюжка зробіть таку, як вам потрібно.

 

2)    Повторення правил безпеки під час роботи.
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Діти працюють під музичний супровід.
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
Учитель демонструє та оцінює роботи учнів.
—  Чиї прикраси вам сподобалися більше?
V.    ПІДСУМОК УРОКУ. 
Труд.навчання 3 кл. Виготовлення ланцюжка
—  Чи сподобалося вам працювати з бісером?
—  Чи будете ви продовжувати працювати з бісером удома?

Додаток
Розповідь учителя
—  Людина завжди прагнула прикрасити свій побут і свій одяг. У давні часи люди виготовляли прикраси з доступних у той час матеріалів: ягід, насіння рослин, камінчиків і мушель, нанизуючи їх на кінський волос та травичку.
Потім їх замінили напівкоштовні і дорогоцінні камені, а з виникненням виробництва скла — бісер. Про те, як вперше отримали бісер, розповідає легенда.
Одного разу, в дуже далекі часи, фінікійські купці везли Середземним морем вантаж видобутої в Африці природної соди. На нічліг вони зупинилися на піщаному березі і почали готувати собі їжу на багатті, яке обклали великими шматками соди. Уранці, розгрібаючи попіл, купці виявили чудовий злиток, який був твердий, як камінь, горів вогнем на сонці і був чистий і прозорий, як вода. Це було скло.
Дуже скоро з'явилися скляні намиста, різні за формою і розміром. Завдяки вдосконаленню технології виготовлення намиста з часом ставали все дрібнішими.
Дрібні круглі або злегка сплюснуті намистини з отвором для нитки почали називати бісером.
Мультимедійна презентація
—  Прикраси з бісеру присутні в національних костюмах багатьох народів. Вироби з дрібних намистинок були відомі ще в Давньому Єгипті, Індії та до сьогодні прикрашають одяг народів Близького і Далекого Сходу, Африки, Індії, Американського континенту, островів Тихого океану, Європи та Азії.
У різних країнах ці вироби з бісеру називають по-різному: в Індії — хар, в Ефіопії — чале, на Кубі — каяр, в Анголі — міссанга, в Болгарії, Румунії та Молдові — гордан, згарди, в Литві — каролінес, в Узбекистані — зебігардан, у Білорусі — пляценки і горлячки, в Росії — ожерелки, ланцюжки, гайтани та... «фенечки».
За часів Київської Русі древнім ювелірам були відомі секрети виготовлення різнобарвних емалей, які є певною категорією легкоплавкого прозорого і заглушного скла. На території колишньої Київської держави на городищах, у курганах і похованнях археологи знаходять безліч скляних намист, браслетів, каблучок, осколків битого посуду. Залишки майстерень із зруйнованими горнами, уламками тонкостінних судин зі скла, черепками тиглів, облитих різнокольоровими розплавами, шматків емалей і кольорових смальт, знайдені при розкопках, свідчать про те, що наші предки знали і вміли виплавляти кольорове скло. Розкопки доводять, що в VIII-IX ст. майстри виготовляли намиста найрізноманітніших форм, забарвлення та художньої обробки. За кольором, вони були зелені, фіолетові, жовті, сині, чорні, срібні і золоті. За формою — круглі, циліндричні, переливалися на сонці всіма кольорами веселки, видавали мелодійний дзвін при русі.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1808 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть