загрузка...
Труд.навчання 3 кл. Урок 25. Декорування виробів - 13 Ноября 2014
Главная » 2014 » Ноябрь » 13 » Труд.навчання 3 кл. Урок 25. Декорування виробів
12:41
Труд.навчання 3 кл. Урок 25. Декорування виробів

Мета: продовжити ознайомлення учнів з народною творчістю; розширювати уявлення про народні традиції та звичаї; ознайомити учнів з різновидами пасхальних яєць, декорування виробів; розвивати навички роботи в техніці аплікації; формувати естетичні почуття, смак, виховувати емоційно-естетичне сприйняття творів народних майстрів, дбайливе ставлення до матеріалів, стимулювати творчий потенціал учнів.
Обладнання: кольоровий картон та папір, ножиці, клей, зразки пасхальних яєць різних видів, схеми орнаментів та символів, мультимедійна дошка.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Труд.навчання 3 кл. Декорування виробів
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.     Привітання
Встаньте, діти, всі рівненько. Посміхніться всі гарненько. Посміхніться ви до мене, Посміхніться і до себе, Привітайтесь: «Добрий день!»
2.     Перевірка готовності до уроку
3.     Упорядкування робочих місць
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Повідомлення теми та мети уроку
—  Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з народною творчістю, народними традиціями та звичаями, поговоримо про декорування виробів; ознайомимось з різновидами пасхальних яєць та продовжимо працювати в техніці аплікації.
2.     Розповідь учителя з елементами бесіди
Робота за підручником (с. 76-77)
—  Українські народні промисли і ремесла, що разом утворюють декоративне мистецтво,— це величезний світ духовної і матеріальної спадщини етносу, набуток художніх ідей численних поколінь народу, дорогоцінна скарбниця, що живить сьогодні професійно-мистецьку творчість.
Народні промисли і ремесла поєднують у собі духовно-матеріальну діяльність людини, виражену в художніх творах.
Народна творчість — це історична основа, на якій розвивалася і розвивається світова художня культура, одна із форм суспільної свідомості і суспільної діяльності, явище соціально зумовлене. Народна творчість уключає різні види художньої діяльності, промислів і ремесел народу — поетичну творчість, театральне, музичне, танцювальне, декоративне, образотворче мистецтво, народне будівництво тощо.
Твори декоративного і вжиткового мистецтва із сучасних матеріалів, виконані сучасними технічними засобами,— це твори етнодизайну. Розрізняють етнодизайн витинанки, мозаїки, художнього розпису.
Одним з поширених способів декорування виробів є орнамент. Згадаймо, що вам відомо про орнамент? (Відповіді дітей.)
—  Ми вже знайомі з основними видами орнаментів: геометричні, рослинні і зооморфні, або тваринні.
Мультимедійна презентація
—  Яке головне християнське свято святкують навесні?
ВЕЛИКДЕНЬ
Котилася писаночка Згори на долину.
Прикотилась простісінько До нас у гостину.
А за нею йде Великдень, Несе білу паску.
Дзвонить в дзвони, розсипає Радощі і ласку.
А на кінці гагілочки Хороводом в'ються,
Пісеньками видзвонюють, Гомонять, сміються.
Відчиняймо воротонька,Гостоньки вітаймо,
«Христос воскрес!» — разом з ними
Усі заспіваймо.
Р. Завадовий
—  Одним із символів Великодня є пасхальне яйце. Існують кілька різновидів розпису яєць. Виготовляють дряпанки, крашанки, кальовки та писанки. Вони відрізняються технікою виконання малюнка.
РОЗМАЛЮЮ ПИСАНКУ
Розмалюю писанку,Розмалюю,
Гривастого коника Намалюю.
Розмалюю писанку, Розмалюю,
Соловейка -любчика Намалюю.
А сопілка буде грати. Соловейко щебетати,
А гривастий кониченько — Славно танцювати.
Д. Чередниченко
Робота за підручником (с 78-79)
Писанка — яйце, декороване традиційними символами, які намальовані за допомогою воску й барвників.
Цей вид мистецтва поширений у багатьох народів світу. З писанками і фарбованими яйцями (крашанками) пов'язані безліч легенд, повір'їв, переказів, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще за часів язицтва, видозмінювалися, а з прийняттям християнства набули нової якості — пов'язаної з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята — Великодня. Звідси і їхня назва — «великодні яйця».
В уявленнях багатьох народів яйце втілювало джерело життя і всього Всесвіту.
Стародавні перси, індіанці, візантійці, а також древні греки та римляни вважали, що Всесвіт виник з яйця. Стародавні індо-іранські легенди теж це підтверджують. Предки слов'ян називали розписані яєчка «красними яєчками».
Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. У радянський період писанкарство тривалий час було заборонене, але, незважаючи на це, воно продовжує свої традиції і нині. Виготовляють писанки окремі люди, оскільки ця праця копітка, вимагає терпіння, зосередженості, а також знань символів, які зображуються на пташиних яйцях.
Роздивіться зразки на дошці.
•   Коло, зірка, триніг — знаки Сонця.
•   Хрести — знак бога Землі, чотири сторони світу, рух сонця по небу.
•   Кривулька — вода, вічність.
•   Безконечник — символ безмежності, безсмертя, хвилі життя.
•   Сосонка — знак земної рослинності.
•   Птахи, баранці, олені, коні — небесні посланці.
—  Колір, який використовується при оздобленні пасхального яйця, теж має своє значення.
•   Червоний — радість.
•   Синій — колір води, побажання гарного врожаю.
•   Зелений — життя, побажання здоров'я.
•   Коричневий — колір землі, дарує мудрість.
—  Сама писанка, за народним повір'ям, є символом весни та сонця, відродженням природи, життя. їх не їдять, а обережно зберігають та колекціонують. Навесні писанки дарують рідним та близьким людям з побажаннями на весь рік.
Фіз куль тхв илинка
3.    Демонстрування та аналіз зразка
Мультимедійна презентація
1)    Інструктаж учит еля.
1. Оберіть колір самого яйця. Візьміть аркуш картону такого кольору, зігніть його навпіл та розріжте.
2. За схемою на дошці на зворотній стороні картону намалюйте форму яйця. Виріжте її.
3. Прикрасьте орнаментом, обираючи елементи композиції самостійно.
—  Дуже важливо, щоб ви зрозуміли, що ваше завдання — не відтворити запропонований зразок, а на його основі створити власний орнамент. Таким чином, у вас розвиватиметься творче мислення, фантазія, формуватиметься естетичний смак. Ви навчитеся добирати потрібний матеріал, гармонійно поєднувати кольори.
—  Можете зробити декілька різних пасхальних яєць.

 


2)    Повторення правил безпеки під час роботи.
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
—  Які роботи вам сподобалися найбільше?
—  Над якими роботами ще треба попрацювати?
V.    ПІДСУМОК УРОКУ. 
Труд.навчання 3 кл. Декорування виробів
—  Кожна людина в душі — художник, але не кожна вміє застосувати свої художні здібності в житті.
Вашими гарними роботами ми прикрасимо нашу класну кімнату.
ВЕЛИКОДНІЙ ПРИВІТ
На дзвіниці дзвонять дзвони Великодні, голосні — Всюди втіха, всюди гомін. Всюди радісні пісні. Це Ісус воскрес з могили, І воскресла з ним весна, Квіти сині, жовті, білі Розсипає скрізь вона. Великодніми піснями Звеселяйте Божий світ. Щоб почули й за морями Українці наш привіт.
Р.Завадович


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1597 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть