загрузка...
Труд.навчання 3 кл. Урок 32. Конструювання та виготовлення ялинкових прикрас - 17 Ноября 2014
Главная » 2014 » Ноябрь » 17 » Труд.навчання 3 кл. Урок 32. Конструювання та виготовлення ялинкових прикрас
18:27
Труд.навчання 3 кл. Урок 32. Конструювання та виготовлення ялинкових прикрас

Мета: продовжити роботу з удосконалення навичок роботи з папером; ознайомити учнів з процесом виготовлення новорічних та різдвяних прикрас; розвивати фантазію, творчі здібності, наполегливість; виховувати повагу до народних звичаїв і традицій.
Обладнання: демонстраційний матеріал — технологічна карта «Виготовляємо новорічні прикраси», зразки новорічних та різдвяних прикрас; кольоровий папір, олівець, ножиці, клей ПВА, пензлик, нитки, голка, шаблони, мультимедійна дошка.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Труд.навчання 3 кл. Конструювання та виготовлення ялинкових прикрас 
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.     Привітання
2.     Перевірка готовності до уроку
3.     Упорядкування робочих місць
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Повідомлення теми та мети уроку
—  Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з традиціями, обрядами та звичаями відзначання новорічних та різдвяних свят. Дізнаємося про свято Різдва Христового та ознайомимося з колядками. Виготовимо підвіску «Ялинка».
2.    Розповідь учителя
Мультимедійна презентація
—  Січень — перший місяць року. Традиційно на нього припадає найбільше свят. Одним із найвеличніших, найбільших зимових свят є Різдво Христове. Свято Різдва дійшло до нас з давніх часів. Це день, у який народився Ісус Христос. Сьогодні наш народ повертається до традицій Різдва, і знову, як і багато століть тому, звучать від села до села, від господи до господи, від родини до родини різдвяні мелодії, по всьому світу сповіщають про народження Божого Сина.
Святкування Різдва Христового розпочинають з надвечір'я Різдва — Святвечора. Шостого січня нічого не можна робити, тільки готувати святу вечерю. Готують 12 пісних страв (бо було 12 апостолів)', боби, рибу, пироги з капустою, голубці, картоплю з часником, сливи, кутю, узвар тощо. Напередодні Різдва всі повинні бути вдома, не можна сваритися, а навпаки, треба миритися навіть із ворогами. Коли заходить сонце і на небі з'являється перша зірка, до хати вносять «дідуха» — обжинковий сніп. Його ставлять на покуті.
Господар бере хліб і кутю та благословляє худобу, доторкнувшись тричі до її голови. Далі виходить на подвір'я й тричі промовляє: «Морозе, Морозе, йди до нас кутю їсти. Коли не йдеш, то не йди і на жито, пшеницю і всяку пашницю, іди краще на моря, на ліси та на круті гори, а нам не роби шкоди».
А ще одним із найпоширеніших звичаїв в Україні є вертеп — веселе різдвяне дійство з піснями, жартами, короткими виставами, яке влаштовували мандрівні музики й актори. Важливим атрибутом різдвяних свят є багатопро-менева зірка.
На свята обов'язково співають колядки.
Що таке колядка? У Давньому Римі були глашатаї, які повідомляли всім мешканцям імперії, що почався новий місяць, який римською мовою (чи латиною) називався «календа». Ці оголошення теж називали «календами». (Ви, напевне, вже здогадалися, що звідси з'явилось слово «календар».) Так, це була межа місяців. Тож «колядка» — це пісня, яка оголошує початок нового часу. Співаючи колядки, ми проголошуємо: «Христос народився! Настав новий час в історії людства!» Слухання колядок.
Фізкультхвилинка
3.    Демонстрування та аналіз зразка
1)    Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація
— На новорічні та різдвяні свята прикрашають ялинки. Ось і ми сьогодні виготовимо новорічну прикрасу — підвіску «Ялинка».
1. Виріжте із зеленого паперу чотири заготовки за допомогою шаблону.
2. Зігніть конуси та склейте їх.
3. Кожну частину можна прикрасити аплікацією (однаково або по-різному).
4. Зберіть усі деталі на нитку з петлею у порядку, показаному на малюнках.

 

2)    Повторення правил безпеки під час роботи.
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Учні виготовляють підвіску за технологічною картою. Учитель спостерігає за роботою, проводить додатковий інструктаж, допомагає. Нагадує послідовність нанизування конусів на нитку. Пропонує учням поміркувати над змістом приказок: «Без трудів не їсти пирогів», «Який майстер, така й робота».
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
Учитель організовує виставку робіт, аналізує якість виробів. Пропонує пояснити зміст приказок. Узагальнює відповіді учнів.
V.    ПІДСУМОК УРОКУ. 
Труд.навчання 3 кл. Конструювання та виготовлення ялинкових прикрас 
—  Які зимові свята ви знаєте?
—  Коли святкують Різдво Христове?
—  Які звичаї й обряди припадають на зимові свята?
—  Хто з вас знає колядки?
—  Що ви сьогодні виготовляли?
—  Чи задоволені ви своєю роботою?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1106 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть