загрузка...
Труд.навчання 3 кл. Урок 4. Мозаїка - 7 Ноября 2014
Главная » 2014 » Ноябрь » 7 » Труд.навчання 3 кл. Урок 4. Мозаїка
12:52
Труд.навчання 3 кл. Урок 4. Мозаїка

Мета: формувати знання учнів про новий вид декоративно-прикладного мистецтва —
об'ємну аплікацію з паперу, або торцювання; ознайомити з технікою торцювання;
розвивати творчу уяву, оригінальність мислення; виховувати естетичне ставлення
до навколишнього середовища.
Обладнання: гофрований кольоровий папір або кольорові серветки, простий олівець,
дерев'яні палички або стержень від ручки, картон, клей, ножиці, малюнки та зразки
мозаїки, мультимедійна дошка.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Труд.навчання 3 кл. Мозаїка
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.     Привітання
Будемо уважні і старанні всі.
Сядемо рівненько на місця свої.
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось — не шуміти.
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати —
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд. Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
2.     Перевірка готовності до уроку
3.     Упорядкування робочих місць
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Повідомлення теми та мети уроку
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таким видом декоративного мистецтва, як мозаїка, та з однією з технік виконання мозаїки — торцюванням.
2.     Вступна бесіда
—  Як ви вважаєте, що таке мозаїка?
Мозаїка (фр. mosaique, італ. mosaiko, лат. musivum, буквально — присвячене музам; грец. uovaa — муза) — зображення чи візерунок, виконані з кольорових каменів, смальти, керамічних плиток, шпону та інших матеріалів.
На дошці демонструються різні зразки мозаїки.
Мультимедійна презентація
3.    Розповідь учителя
— Аплікація з паперу знайома всім ще з дитинства. Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке об'ємна аплікація з паперу, або торцювання.
Поробки з кольорового паперу можуть приваблювати не тільки дітей, але й дорослих. До того ж папір у наш час є найдоступнішим матеріалом.
Робота за підручником (с. 15-17)
Торцювання — це мистецтво виготовлення поробок з паперових квадратиків. Щоб втілити свою фантазію у цій техніці, вам не потрібні складні матеріали та інструменти, стануть у пригоді ваша фантазія, творчість та терпіння.
Фізкультхвилинка
Горобцям не до науки, Ох, давно вже терплять муки. Затекли і ніжки, й крила. Горобчиха зве до діла: — Ану, славні малюки. Стали струнко, мов грибки, Крила вгору піднімайте, Ними добре помахайте. Головою покрутіть, Ніжками потупотіть, Навкруг себе оберніться. Швидше, швидше, нелініться. Стане легко і добре враз, Відпочинете гаразд.
4.    Демонстрування та аналіз зразка
1)    Інструктаж учителя.
— Для роботи вам знадобиться кольоровий гофрований папір або серветки, стержень від кулькової ручки, клей та ескіз малюнка (сонечко). Торцювання може виконуватися по контуру (однорядове) та по всій площі ескізу (об'ємне торцювання).
—  Сьогодні ми будемо робити торцювання по контуру. (Зразки — на дошці або на екрані.)
1. Намалюйте на картоні або на альбомному аркуші ескіз вашого малюнка.
2. Кольоровий папір наріжте маленькими квадратиками зі сторонами завдовжки 1 см.
3. Нанесіть клей на контур вашого малюнка.
4. Поставте на квадратик паперу кінець стержня від шарикової ручки.
5. Зімкніть квадратик та прокрутіть стержень на пальці.
6. У результаті вийде паперова трубочка.
7. Поставте цю трубочку разом зі стержнем на проклеяний контур малюнка.
8. Легенько натисніть на стержень на папері, витягніть його.
9. Таким самим чином приклейте всі шматочки по контуру, один поряд з іншим.
2)    Повторення правил безпеки під час роботи.
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
Учитель організує виставку дитячих робіт.
—  Які роботи вам сподобалися та чому?
V.    ПІДСУМОК УРОКУ. 
Труд.навчання 3 кл. Мозаїка
—  Що нового ви сьогодні дізналися?
—  Що таке мозаїка?
—  З якою технікою ви ознайомилися на уроці?
—  Чи сподобалося вам працювати?

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1821 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть