загрузка...
Труд.навчання 3 кл. Урок 6. Квілінг - 10 Ноября 2014
Главная » 2014 » Ноябрь » 10 » Труд.навчання 3 кл. Урок 6. Квілінг
17:44
Труд.навчання 3 кл. Урок 6. Квілінг

Мета: навчити учнів працювати у техніці квілінг, виготовляти вироби з паперу; поглиблювати розуміння поняття «композиція»; розвивати творчість, уяву, фантазію, почуття прекрасного; виховувати естетичний смак, любов до природи, бажання бути для неї мудрим другом; прищеплювати навички охайного виконання виробу.
Обладнання: папір для квілінгу, гачки для квілінгу {зубочистки), клей ПВА, пінцет, ножиці, зразки готових робіт, мультимедійна дошка.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Труд.навчання 3 кл. Квілінг
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.     Привітання
Дзвоник всім нам дав наказ: До роботи швидше в клас! Біля парти станемо чемно — Плине час хай недаремно. Будемо уважні і старанні всі, Сядемо рівненько на місця свої.
2.     Перевірка готовності до уроку
3.     Упорядкування робочих місць
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Повідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні ми завітаємо до майстерні. Погляньте на ці витвори мистецтва. Чим вони вам подобаються? На уроці ми познайомимось з цією технікою, яка називається квілінг.
2.     Вступна бесіда
Робота за підручником (с. 24-25)
Квілінг (англ. Quilling — рюші; походить від слова quill — пташине перо, гофрування, паперокручення) — мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу.
Уважають, що мистецтво виникло у середньовічній Європі (за іншими відомостями, на Близькому Сході та в Стародавньому Єгипті), де монахині створювали медальйони, обрамлення для ікон та обкладинки для книжок, закручуючи на кінчик пташиного пера паперові смужки з позолоченими краями. Зблизька ці мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію того, що вони виготовлені з тоненьких золотих смужок.
Техніка квілінг відома людству ще з XV ст., у той час її вважали справжнім мистецтвом, а в XIX ст. вона стала дорогою розвагою для придворних дам (і чи не єдиним способом рукоділля), так як папір, особливо кольоровий і високої якості, був дуже дорогим матеріалом. На жаль, папір — недовговічний матеріал, і досьогодні мало що від середньовічних шедеврів збереглося.
Більшу частину XX ст. техніка була забута. І тільки в кінці минулого століття квілінг відвоював заслужене визнання, перетворившись на повноцінне мистецтво. (Див. додаток на с 22.)
3.    Розповідь учителя
Робота за підручником (с 26) Інструменти для квілінгу
— Інструменти для квілінгу бувають різні. Проте для виконання робіт у техніці паперокручення спеціальні інструменти мати не обов'язково.
•   Шило.
У Європі для скручування смужок паперу використовують пластмасову чи металеву паличку з розщепленим кінцем. Проте можна використовувати і звичайне шило з діаметром приблизно 1 мм. Також можна виготовити прилад для скручування паперу самостійно за допомогою голки з підрізаним вушком та дерев'яної ручки. Ці засоби використовуються для виготовлення паперових спіралей.
•   Пінцет.
Кінці пінцету повинні бути гострими, точно суміщеними для виконання робіт високої точності. Пінцет має бути зручним для вашої руки та забезпечувати надійне захоплення паперу.
•   Ножиці.
Ножиці мають бути достатньо загострені для максимально точного нарізування бахроми.
•   Клей.
Клей має достатньо швидко засихати і не залишати слідів.
•   Папір для квілінгу.
Готові нарізані смужки паперу різного кольору можна купити у спеціалізованих магазинах або виготовити самотужки за допомогою ножиць, олівця та лінійки. Стандартна ширина смужки приблизно 3-7 мм. Папір має бути пофарбований таким чином, щоб обидві сторони і зріз мали однаковий колір. Можна використати кольоровий папір для принтера.
Фізкультхвилинка
Дружать в нашій групі Хлопчики й дівчатка. 
Дружать в нас на ручках Пальчики-малятка. 
Один, два, три, чотири, п'ять — Вийшли пальці погулять. 
Разом пальчики всі друзі — Плетуть у долоні.
4.    Демонстрування та аналіз зразка
1)    Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація. Робота за підручником (с. 27) Виконання ажурного елемента
1. За допомогою вістря шила закрутіть щільну котушку.
2. Обережно розсовуючи пальці, розкрутіть котушку до потрібного розміру. Закручуйте смужку щільно, але не туго. Якщо ви перестараєтеся, ваша паперова спіраль не зможе розкрутитися до потрібного діаметра.
3. Стискаючи спіральну котушку пальцями, надайте їй потрібної форми.
4. Тепер розпустіть заготовку, щоб вийшло кільце із закрученою спіраллю. Його діаметр має бути 12-14 мм. Інколи для цього достатньо просто відпустити заготовку. Якщо ж вона була скручена дуже щільно, то слід легко стиснути її пальцями, щоб розкрилася. Кінчик підклеїти маленькою краплею клею ПВА.

 

— З цих елементів можна скласти квіти за вашим бажанням.

2)    Повторення правил безпеки під час роботи.
—  Як ми маємо працювати с ножицями? Правила користування шилом
1. Користуйся шилом з коротким вістрям.
2. Використовуй шило лише за призначенням.
3. Не проколюй шилом твердих предметів з гладкою поверхнею.
—  Як правильно користуватися клеєм?
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
Учитель організовує виставку дитячих робіт.
V.    ПІДСУМОК УРОКУ. 
Труд.навчання 3 кл. Квілінг
—  Чи сподобалася вам наша майстерня?
—  З якою декоративною технікою ви ознайомилися сьогодні?
—  Що таке квілінг?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2287 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть