загрузка...
Труд.навчання 3 кл. Урок 8. Оригамі - 10 Ноября 2014
Главная » 2014 » Ноябрь » 10 » Труд.навчання 3 кл. Урок 8. Оригамі
17:49
Труд.навчання 3 кл. Урок 8. Оригамі

Мета: продовжити вивчення основ техніки оригамі; навчати виготовляти учнів гілку горобини з використанням техніки оригамі; закріпити вміння складати папір та створювати композиції на аркуші; розвивати навички роботи з папером, дрібну моторику рук; виховувати позитивні емоції й почуття у процесі пізнавальної діяльності.
Обладнання: кольоровий папір (бажано — з обох сторін), ножиці, простий олівець, клей, зразки композицій, мультимедійна дошка.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Труд.навчання 3 кл. Оригамі
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.     Привітання
Дзвоник всім нам дав наказ: До роботи швидше в клас! Біля парти станемо чемно — Плине час хай недаремно.
2.     Перевірка готовності до уроку
3.     Упорядкування робочих місць
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Повідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні на уроці ми згадаємо, що таке оригамі, та будемо працювати, використовуючи цю техніку.
КРАБ
Краб живе в ріці холодній. Прісноводний і голодний. 
Сів під камінь у кутку — Поруч мухи у танку. 
Зворухнув ледь-ледь клешнею — Вже летять... без однієї. 
Краб сидить, не йде нікуди — Може, знов вечеря буде? 
С.Кац
2.    Вступна бесіда
Мультимедійна презентація
Краби (brachyura) — рід десятиногих ракоподібних, у переважної більшості яких задня частина тіла («хвіст») дуже вкорочена, через що вони отримали наукову назву (грец. brachy — короткий, ига — хвіст). Це тварини, в яких черевце повністю сховане під головогрудьми. Зазвичай краби мають дуже товстий зовнішній скелет та пару клешень. Розповсюджені в усіх океанах, також існує багато прісноводних та сухопутних крабів, особливо у тропіках. Розміри крабів доволі різняться: так, краб-горох сягає лише кількох міліметрів завширшки, тоді як розмах кінцівок японського краба-павука може становити чотири метри.
У крабів п'ять пар ніг, перша з яких перетворилася на клешні і не бере участі у пересуванні.
Краби — всеїдні. Живляться переважно водоростями, але за нагоди різні види крабів можуть поїдати також молюсків, червів, інших ракоподібних.
3.    Розповідь учителя
—  Слово оригамі — японського походження, і складається з двох слів: ори — складати і гамі — папір.
Це засіб створення і конструювання з паперового квадрата, круга, прямокутника різноманітних виробів, іграшок і аплікацій.
Мультимедійна презентація
—  Для складання оригамі використовуються малюнки та схеми. Пропоную згадати умовні  позначення,  що використовуються  на цих
схемах. (Малюнки — на дошці або на екрані.)
УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ, ЯКІ НАЙЧАСТІШЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ У ТЕХНІЦІ ОРИГАМІ

 

Фізкультхвилинка
Станемо дружно на зарядку, Всі шикуйтесь по порядку. 
Руки вгору, руки вниз, У землі ми огреблись. 
Круть наліво, круть направо, Роблять дітки різні вправи. 
Біг на місці починайте,Біль і слабкість проганяйте. 
Вчитель їм дає урок, Роблять дружно крок до кроку, 
Ручки ставлять по порядку. Люблять дітоньки зарядку. 
Вчитель вправам тим радіє, Вчити діточок він вміє.
4.    Демонстрування та аналіз зразка
1)     Інструктаж учит еля.
Робота за підручником (с. 33)
—  Виготовте крабиків у техніці оригамі за малюнками на дошці або в підручнику, придумайте для них казковий сюжет.
2)     Повторення правил безпеки під час роботи.
—  Пригадайте основні правила роботи з папером.
1. Розклади зручно всі матеріали й інструменти на робочому місці.
2. Якщо працюєш за малюнками, розмісти їх перед очима.
3. Перш ніж прогладити лінію згину, переконайся, що куточки і краї паперу збігаються один з одним.
4. Спочатку натисни пальцями на середині лінії згину, а потім розгладжуй її від середини до країв.
5. Готові паперові фігурки зберігай у спеціальній папці або коробочці.
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
Оформлення дитячої виставки.
—  Подивіться на нашу виставку.
—  Ви дуже постаралися! Чия робота вам сподобалась найбільше? Чому?
V.     ПІДСУМОК УРОКУ. 
Труд.навчання 3 кл. Оригамі
—  Чи сподобався вам урок?
—  Про що нове дізналися на уроці?
—  Чого навчилися?

Додаток
ІСТОРІЯ ОРИГАМІ
Історія виникнення оригамі нерозривно пов'язана з появою в Японії паперу. Незважаючи на сувору заборону вивезення технології виготовлення паперу із Китаю, де він був винайдений, у VII ст. кочовий буддійський монах Дан-Хо, про якого сучасники говорили, що він вміє робити «папір і туш», дістався Японії і передав таємницю виготовлення паперу. Як стверджують «Японські хроніки», це відбулося у 610 р. нашого століття.
Оригамі в Японії бере свій початок від періоду Хейан (ІХ-ХІІ ст.). У той час папір, виготовлений вручну, був дорогим і дуже цінним матеріалом, використовували його лише в особливих випадках. Але, незважаючи на те, що папір був винайдений у Китаї, а не в Японії, саме остання і стала батьківщиною мистецтва складання з паперу — оригамі.
Вироби зі складеного паперу слугували переважно предметами релігійного культу, наприклад, коробочки санбо, що до них укладали шматочки риби й овочів, підносилися як жертвоприношення у храмах.
У періоди Камакура (XIII-XIV ст.) і Муроматі (XIV-XVI ст.) оригамі вийшло за межі храмів. Аристократи, монахи, представлені при дворі, і придворні імператорського двору мали вміти складати оригамі.
Так, записки складалися у вигляді метеликів, журавлів, квітів тощо. Вони були символом дружби або доброго побажання. Уміння складати фігурки оригамі стало ознакою доброї освіти і вишуканих манер. Поступово оригамі з церемоніального мистецтва перетворилося на цікаве дозвілля.
А в XVIII ст. були винайдені традиційні нині фігурки (тварини, риби). Тоді ж стародавній символ — журавель — перетворився на одну з найвідоміших фігурок оригамі. Паперовий журавлик став побажанням щастя і довголіття, своєрідним символом Країни сонця, що сходить.
У другій половині XIX ст. і європейці також ознайомилися з класичними фігурками оригамі, хоча деякі із них, виконані в техніці оригамі, були винайдені незалежно від японців у Іспанії.
Справжня революція в оригамі належить до періоду закінчення Другої світової війни. Цьому, безумовно, сприяв усесвітньовідомий майстер оригамі — Акіра Йошизава, що відіграв у історії оригамі провідну роль. Він не лише винайшов сотні нових фігур, не лише довів, що мистецтво оригамі може бути авторським, а й посприяв найширшому розповсюдженню оригамі, створив систему нескладних умовних знаків.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2235 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть