загрузка...
Туберкульоз і СНіД - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Туберкульоз і СНіД
17:57
Туберкульоз і СНіД

Існують хвороби, виникнення і розповсюдження яких багато в чому залежить від умов життя людей та рівня розвитку суспільства. Такі захворювання називають соціально значущими. Основна ознака соціально значущого захворювання — це здатність до неабиякого його поширення, що ускладнює боротьбу з недугою. Хворі, які страждають на такі хвороби, потребують допомоги і захисту від держави та суспільства.
До інфекційних хвороб, що набули соціального значення, належать, зокрема, туберкульоз і СНІД (синдром набутого імунодефіциту).

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Туберкульоз — інфекційна хвороба, що спричинена бактеріями. Переважно вражає легені. Також може вражати інші частини тіла — суглоби, кістки, шкіру, нирки та лімфатичні вузли.
Хворий на туберкульоз легень тривалий час кашляє, втрачає масу тіла, безсилий і блідий. Спостерігається також підвищена температура тіла, лихоманка, пітливість уночі, погіршення апетиту. Можливі задишка й біль у грудній клітці тощо.
Збудники туберкульозу - мікобактерії, які відкрив німецький учений Роберт Кох у 1882 році, тому їх ще називають паличками Коха.
Бактерії туберкульозу передаються через повітря під час кашлю, чхання або розмови з носієм збудника, а також через предмети побуту і продукти харчування, заражені хворою людиною.
Більшість людей, заражених збудником туберкульозу, залишаються здоровими внаслідок стійкого імунітету. Проте в разі порушення нормального раціону харчування, важких захворювань, унаслідок поганих побутових умов, а також під дією шкідливих звичок — куріння, алкоголю, наркотиків — стійкість організму знижується, і людина може захворіти.
За підрахунками вчених, збудник туберкульозу щосекунди вражає одну людину, а кожні 10 секунд у світі від нього помирає одна людина.
Унаслідок збільшення захворюваності на туберкульоз Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) у 1993 році проголосила цю хворобу глобальною небезпекою.
Наша держава докладає чималих зусиль, щоб подолати в країні таку важку недугу, як туберкульоз. Так, у 1999 році український уряд ухвалив постанову «Про комплексні заходи боротьби з туберкульозом».
Щоб запобігти туберкульозу, новонародженим роблять щеплення в пологовому будинку.
Усім дітям, починаючи з одного року, щорічно проводять пробу Манту. Це не щеплення від туберкульозу. Проба Манту — це тест, що показує, чи є в організмі туберкульозна інфекція.
Щоб виявити туберкульоз у дорослих, роблять спеціальне дослідження — флюорографію органів грудної порожнини.
Пам'ятай: 24 березня — Всесвітній день боротьби з туберкульозом.
Тяжким інфекційним захворюванням, яке сучасна медицина поки що неспроможна вилікувати, є синдром набутого імунодефіциту, або скорочено СНІД. Ти вже знаєш, що імунітет — це «зброя» людського організму проти мікробів і вірусів. СНІД руйнує цю «зброю», і організм втрачає можливість боротись з ними, а людина може померти від різних інфекційних хвороб. Збудником СНІДу є вірус імунодефіциту людини (ВІЛ).
Вірус імунодефіциту людини передається від хворої людини до здорової через кров.
Людина може заразитися, користуючись спільним з хворим лезом для гоління, нестерильними інструментами для манікюру, пірсингу, татуювання, оскільки на їхній поверхні може залишитися кров хворої людини. Часто заражаються ВІЛ-інфекцією наркомани, які вводять собі наркотики одним і тим самим шприцом.
Вірус імунодефіциту людини також може передаватися від хворої матері новонародженій дитині.
Ти маєш знати, що ВІЛ не передається через повітря при розмові, кашлі, через рукостискання, під час користування спільним посудом, санвузлом, ванною, басейном тощо. Через це не слід боятися спілкуватися з ВІЛ-інфікованими людьми. Ставитись до них потрібно толерантно. Необхідно розуміти, що ці люди потребують допомоги й підтримки з боку оточуючих.
Хворі на СНІД громадяни України користуються всіма правами та свободами, як і інші громадяни нашої держави.
Перше повідомлення про СНІД з'явилося ще в 1981   році,   а   зараз   ця   хвороба   охопила   більшість
країн світу і стала загрозою для кожної людини. Першого хворого на СНІД в Україні зареєстровано у 1987 році.
З метою протидії цій страшній хворобі в нашій державі ухвалено Закон України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ».
Пам'ятай: 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби проти СНІДу.
1.  Чому такі Інфекційні хвороби, як туберкульоз І СНІД, набули соціального значення?
2.  Як можна заразитися туберкульозом?
3.  Що слід робити для запобігання захворюванню на туберкульоз?
4.  Чи   можна   користуватися   використаними   лезами, шприцами і голками для Ін'єкцій? Чому?
5.  Чому захворювання на СНІД є дуже небезпечним?
6.  Як потрібно ставитися до хворих на СНІД?

 

 


Категория:
2015
| Просмотров: 446 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть