загрузка...
Твір «Я б побажав тобі когось отак любити, як я тебе люблю» (за поезією В.Симоненко) - 28 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 28 » Твір «Я б побажав тобі когось отак любити, як я тебе люблю» (за поезією В.Симоненко)
22:28
Твір «Я б побажав тобі когось отак любити, як я тебе люблю» (за поезією В.Симоненко)

                                                                  Прийшла любов негадана й неждана -
                                                                  Ну як мені за нею не піти?
                                                                                     В.Симоненко

    Кохання. Найвище почуття, яке колись було народжене на нашій землі. Заради нього людина здатна на різні божевільні дії. Адже все в житті починається з любові. З неї народжується краса, гармонія, лад, єдність. Вона є радістю та джерелом натхнення для багатьох майстрів мистецтва. Від Ярославни, від «Слова о полку Ігоревім», крізь народний епос, поезію середніх віків і класику тема любові прийшла і до нашого часу.
    Ім’я Василя Симоненка поряд з іменами Бориса Олійника, Ліни Костенко, Івана Драча, Дмитра Павличка та багатьох інших їх сучасників позначає творче звершення покоління 60х – бурхливих і щедро обдарованих людей. Поет прожив дуже коротке, але яскраве життя і запалив свою незрівнянну зорю на небосхилі нашої духовності.
    Дитинство, мати, Україна, кохана…Вони в серці поета і проходять крізь усю його творчість. З колосся Симоненкової поезії ллється незгасне світло кохання. Які проникливі слова шле Василь своїй коханій.
    Вона прийшла, заквітчана і мила,
    І руки лагідно до мене простягла,
    І так чарівно кликала і манила,
    Такою ніжною і доброю була.

    І це справжнє кохання!Прокинувшись одного разу вранці, я зрозуміла, що життя чудове тим, що жили, живуть і будуть жити на Землі люди, які складають Гімни Коханню. Вони пишуть тендітні рядки тремтячою непевною рукою, складаючи Формулу кохання. Вони не вибирають спрощених форм найвищого людського почуття, вони цураються бруду та брехні у ньому. Кохання повинно бути пожежею, лихоманкою серця. Саме Симоненкову душу полонило п’янке, незбагненно-солодке почуття:

    Ображайся на мене, як хочеш,
    Зневажай, ненавидь мене -
    Все одно я люблю твої очі
    І волосся твоє сумне.

    Поет – проповідник кохання, апостол, який розносив на своїх могутніх крилах віру в те, що світ врятується завдяки коханню. Це ж який треба мати поетичний талант, щоб так сказати:

    І підслухали зорі і трави,
    І підслухали ріки і мости,
    Як шептав тобі вітер ласкаво:
    «Я такої не бачив, як ти…»
    
Людина, серце якої не сумувало від солодкої муки, душа якої не боліла коханим ім’ям, не може зрозуміти цього пречудового почуття. І це намагається нам довести у своїх віршах Василь Симоненко. Але кохання дарує не тільки хвилини радості, а й миті розпачу, між коханими можуть виникнути непорозуміння. А що відповідає на це поет?

Але певен, що жодного разу
У вагання і сумнівів час
Дріб’язкові хмарки образи
Не закрили б сонце од нас.

І знову в серці Василя бринить пісня кохання. Всеперемагаюча любов є володаркою усього досконалого, вона водить сонце і світила, дає силу і натхнення. І з’являються нові образи, нові пісні. Не перестаєш дивувалися багатству інтимної лірики В.Симоненка. І це не дивно. Адже про кохання можна писати знов і знов. Взагалі, кохання – це «квітка єдина», незабутня, такої більше не буде, її треба «розірвати на мільйон шматочків» і подарувати людям. Тільки тоді людство отримає насолоду від аромату цієї квітки. Адже життя надто коротке. Не варто жити, якщо тебе ніхто не любить. Кохання примушує нас замислитися над змістом свого життя. А поети та письменники несуть своєю творчістю життєстверджуючі ідеали добра, кохання та моральності. Мене вражає звідкіля береться така сила у наших поетів. Мабуть, цю енергію вони беруть із моря кохання, насолоджуються нектаром любові. І залишаються вірити, що це море невичерпне, і його вистачить і на все людство і на кожного закоханого окрема.
    


Категория:
Твір, сочинение
| Просмотров: 866 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть