загрузка...
Творчі здібності - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Творчі здібності
12:19
Творчі здібності
Озирнися навкруги. Тебе оточує багато різних предметів, створених людьми. Будинки, автомобілі, меблі, побутова техніка, книжки, картини та багато іншого. Колись усього цього люди не мали. Спочатку це все потрібно було придумати, уявити, як кажуть, «створити в голові», а вже потім реалізувати свій задум – намалювати, написати, скласти, побудувати тощо. Усе, що створила людина, є результатом її творчої діяльності.
У людей різна здатність до створення чогось нового, тобто творчі здібності кожного індивідуальні. У кого - більші, а в кого - менші. В одних виявляються здібності до творчості в ранньому дитинстві, а в інших - у дорослому віці. Так, у Миколи Римського-Корсакова схильність до музики виявили вже у дворічному віці, у Вольфганга Амадея Моцарта – у три роки. Леся Українка та Олександр Пушкін перший твір написали у віці дев’ять років, Михайло Лермонтов - у 10. А Іван Крилов свою першу байку опублікував у 40 років.
Кожна людина виявляє власні здібності в певній діяльності. Так, одна людина здібна до малювання, інша -до музики, ще інша - до літератури тощо. Виявлені здібності потребують постійного розвитку й удосконалення, інакше вони почнуть вгасати і згодом зникнуть.
Високий професіоналізм у будь-якій сфері діяльності досягається наполегливою працею. Багато людей співають, танцюють, малюють, плавають, грають у шахи, але лише одиниці стають відомими співаками, композиторами, танцівниками, художниками, спортсменами.
Творчі здібності можна і потрібно розвивати, а для цього, насамперед, слід старанно навчатися, здобувати нові знання. Без них не можна стати хорошим робітником, творцем нових космічних кораблів, письменником, художником.
Щоб розвивати творчі здібності, потрібно весь час удосконалюватися - читати книжки, користуватися довідковою літературою: словниками, довідниками, енциклопедіями тощо. Розвивати пам’ять, увагу, уяву і фантазію, бути спостережливим, ініціативним, пра¬цьовитим, рішучим, наполегливим. Не боятися досліджувати і експериментувати, уміти долати труднощі. При розв’язанні завдань шукати декілька способів вирішення, можливо, оригінальних, нестандартних, тобто не таких, як у всіх.
Пам’ятай: розвиваючи творчі здібності, ти зможеш:
краще пізнати і зрозуміти себе;
виявити свої здібності в різних галузях;
поглянути на звичні речі по-новому;
знайти нові рішення для стандартних завдань;
бути цікавою і корисною людиною.
Відгадай незвичайні загадки
1. Хто це?
1) Цар звірів.
2) Кіт, якого постійно просять вийти.
2. Що це?
1) Предмет, якому потрібне око та око.
2) Буквоїд.
3) Той, що ходить і не дає спати.
4) Витвір мистецтва, який не повинен виходити за рамки.
Спробуй придумати незвичайні загадки про мило, зубну щітку, зубну пасту або інші засоби гігієни.
Гра «Буває - не буває»
Учитель або хтось інший читає речення. Якщо це буває - учні плескають у долоні, якщо ні - тупають ногами.
Вовк бродить по лісу. Вовк на дереві сидить. У ка¬струлі чашка вариться. Кішка на даху гуляє. Собака по небу пливе. Дівчинка собачку пестить. Будиночок дівчинку малює.
Гра «Складаємо казку разом»
Учні сідають у коло. Учитель починає казку. Наприклад: «Жила собі дівчинка. Одного разу вона...». Учень, який сидить поруч, продовжує: «Одного разу вона пішла до крамниці, щоб купити...». Далі продовжує інший. І так усі по черзі. Казку може закінчити учень або вчитель.
Завдання можна ускладнити: казку слід повторювати кожному із самого початку, а потім продовжувати її.
Казка «Чарівний ліс»
Уяви, що ти в чарівному лісі. Придумай казку «Ча¬рівний ліс».
Які там птахи? Звірі? Квіти? Дерева?
1. Для чого потрібно розвивати творчі здібності?
2. Як ти вважаєш, які творчі здібності тобі слід розвивати?
Практична робота
Підготуйте всі разом проект «Здоровим бути модно!».
Спочатку об’єднайтеся у групи. Визначте, хто яке завдання готує.
Перша група складає казку про здоровий спосіб життя. Наприклад, казка «Як Бруднулько і Чистюлька помирилися».
Жили собі Бруднулько і Чистюлька. Бруднулько завжди ходив неохайний, у брудному одязі. А Чистюлька була зразком чистоти й охайності. Одного разу Чистюлька сказала Бруднулькові, що їй набридло...
Закінчіть казку «Як Бруднулько і Чистюлька помирилися».
Друга група готує малюнки, фотографії, плакати про здоровий спосіб життя.
третя група готує виступ – прислів’я, приказки, загадки, вірші, пісні про здоров’я тощо.
Потім разом проведіть презентацію своєї творчості.Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 990 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть