загрузка...
Убережи себе від ВІЛ - 6 Сентября 2014
Главная » 2014 » Сентябрь » 6 » Убережи себе від ВІЛ
16:29
Убережи себе від ВІЛ

Дізнаєшся   про вплив ШЛ-інфекцй на  організм  людини;  толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей
Пригадай
Що знаєш про ВІЛ-інфекцію та СНІД?
Що таке толерантність? Чому до людей слід ставитися толерантно?
Нині  у світі,  мабуть,  немає людини,  яка б не знала про ВІЛ і СНІД. Ти вже знаєш, що:
ВІЛ 
В — вірус
І — імунодефіциту
Л — людини
СНІД
С — синдром 
Н — набутого 
І — імунного 
Д — дефіциту
ВІЛ ослаблює імунну систему, яка захищає організм від інфекцій. Людей, у яких виявлено вірус імунодефіциту в крові, називають ВІЛ-інфікованими (або ВІЛ-позитивними). Вірус може не проявлятися тривалий період. Інфіковані можуть не підозрювати, що в них ВІЛ-інфекція. Згодом вірус руйнує імунну систему, людина хворіє на СНІД. СНІД — тяжке і поки що невиліковне захворювання, яке спричиняється ВІЛ. Втрачається можливість протистояти хворобам (навіть таким, як застуда і грип), людина помирає від інфекцій, яким не може опиратися.
Щоб убезпечитися від інфікування ВІЛ, слід додержуватися правил безпеки:
♦ уникати небезпечних компаній і ситуацій;
♦ уникати контактів з чужою кров'ю, не торкатися предметів (шприців), на яких є кров;
♦ додержуватися здорового способу життя.
Вірус гине на повітрі і під час кип'ятіння. Тому користуватися стерильними медичними інструментами у стоматолога, продезінфікованими інструментами в перукарні, манікюрному салоні цілком безпечно.
У медичних установах працівники зобов'язані використовувати для ін'єкцій одноразові шприци та одноразові системи переливання крові, обробляти рани у спеціальних рукавичках. Донорська кров перевіряється на наявність ВІЛ.
Найбільше ризикують інфікуватися ті, хто вживає наркотики. Адже вони часто користуються одним шприцом. Якщо серед них є хоча б один ВІЛ-інфікований, то всі інші можуть заразитися небезпечним вірусом.
ВІЛ-позитивні люди часто хворіють, швидко втомлюються, пригнічені. У разі своєчасного лікування, при підтримці й допомозі рідних і близьких їм вдається боротися із симптомами хвороби, вчитися, працювати.
Існує чимало міфів про шляхи інфікування ВІЛ/СНІД і загрозу від спілкування з ВІЛ-позитивними людьми. Кожен день у громадському транспорті, школі, місцях громадського харчування можна зустрітися і спілкуватися з ВІЛ-інфікованими людьми, не знаючи про їх хворобу. Таке спілкування безпечне.
Як і до всіх інших людей, до ВІЛ-позитивних треба ставитися толерантно. Ніхто не має права позбавляти таких людей доброзичливого спілкування.
Здоровий спосіб життя, правдива інформація про поширення і шляхи інфікування ВІЛ, уникання небезпечних компаній і ситуацій, упевнена поведінка убезпечать від ВІЛ-інфекції.
Висновок
ВІЛ ослаблює захисні сили організму. Втрачається здатність опиратися хворобам. Щоб убезпечитися від інфікування ВІЛ, треба вести здоровий спосіб життя, уникати небезпечних компаній і ситуацій, додержуватися заходів безпеки.
Завдання
1. Що таке ВІЛ і СНІД?
2. У чому відмінність між ВІЛ і СНІД?
3. Які шляхи інфікування ВІЛ?
4. Якими шляхами ВІЛ не передається?
5. Яких правил слід додержуватися, щоб не інфікуватися ВІЛ?
6. Чому ті, хто вживає наркотики, найбільше ризикують інфікуватися ВІЛ?
Моделюй — набувай життєвих навичок
Як діятимеш, якщо випадково дізнаєшся, що в гуртку, який відвідуєш, займається одноліток з ВІЛ-інфекцією.
Проект
Розроби соціальну рекламу «Убережи себе від ВІЛ!». Скористайся інформацією про соціальну рекламу, наведену в § 13. Презентуй результат своєї роботи в класі.

Психоактивні речовини і здоров'я

 


Категория:
2014
| Просмотров: 2278 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть