загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 100. Розвиток зв'язного мовлення № 22 - 11 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 11 » Укр.мова 5 кл. Урок 100. Розвиток зв'язного мовлення № 22
15:06
Укр.мова 5 кл. Урок 100. Розвиток зв'язного мовлення № 22
Мета: ознайомити п'ятикласників з особливостями замітки як жанру мовлення, підготувати учнів до самостійного написання замітки в газету інформаційного характеру; на основі текстологічних знань формувати вміння здійснювати стилістичний аналіз замітки, створювати власні газетні замітки; підвищувати культуру усного і писемного мовлення; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти вихованню такої риси особистості, як колективізм.
Тип уроку: урок розвитку зв'язного мовлення.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Розвиток зв'язного мовлення № 22
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бесіда
♦   Якими засобами масової інформації ви користуєтеся на сьогодні?
♦   Які газети і журнали ви читаєте?
♦   Чому їх називають періодичними виданнями?
♦   Яке оформлення має газета? Який матеріал уміщується в газетах?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
IV. СПОСТЕРЕЖЕННЯМ НАД МОВНИМ МАТЕРІАЛОМ
► Прочитайте текст. Визначте тип, стиль мовлення, тему й основну думку тексту.
ЩЕДРІСТЬ НАШИХ ДУШ
14 лютого — особливий день для всіх закоханих і не тільки. Незвичайно проходить він щороку в нашій гімназії, адже кожен клас, який виявив бажання, бере участь у роботі приватних підприємств. Учнівські колективи по-своєму організовують у цей день роботу, основна мета якої — якомога більше заробити грошей, які будуть використані на придбання потрібних речей, розвиваючих ігор для малюків з ураженим ЦНС (центральної нервової системи) Обласного будинку дитини.
Учні 5-Б другий рік поспіль до цього заходу готуються ретельно й відповідально, адже випікають самі й разом із батьками такі смачні тістечка, торти, печиво, пончики, рулети, що втриматися від такої спокуси мало кому вдалося. Майже вся продукція була реалізована — і ми посіли І місце в цій благодійній акції. Упевнена, що надалі наш колектив буде завжди перемагати, бо такі справи ще більше нас згуртовують. Не забуваймо народну мудрість: добре там живеться, де гуртом сіється і жнеться!
Бесіда
♦   Про що ви дізналися із замітки?
♦   Завдяки чому учні 5-Б перемогли в благодійній акції?
♦   3 яких частин складається висловлювання?
♦   Що виражає заголовок тему чи основну думку?
V. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота з теоретичним матеріалом підручника с. 236
Проблемне запитання
► Чи можна висловлювання за темою «Щедрість наших душ» назвати заміткою інформаційного характеру? Свою відповідь аргументувати.
VI. ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Виконання вправи 525 Творче редагування
► Прочитайте учнівські замітки. З'ясуйте, що виражають заголовки — тему чи основну думку. Дослідіть, яких помилок, на вашу думку, припустилися автори. Відредагуйте усно зміст заміток, поясніть свій вибір.
Текст 1
В ОЧІКУВАННІ ЮВІЛЕЮ
Наша гімназія незабаром святкуватиме ювілей — 200 років з дня народження. Це найстаріший навчальний заклад на півдні України. Запрошуємо всіх узяти участь у конкурсі віршів, присвячених рідному закладу, проектів «Гімназія майбутнього»
Текст 2
МІСТЕР ГІМНАЗІЇ — 2013
21 лютого в гімназії відбувся конкурс «Містер гімназії — 2013». У змаганнях брали участь учні 5—6 класів і переможці попереднього конкурсу «Міні — містер гімназії — 2013».
Семеро юних, але таких хоробрих хлопців, змагалися між собою. Справедливе та лояльне журі, до складу якого увійшли лише представниці чарівної половини людства, об'єктивно оцінювало наших героїв за багатьма критеріями. Ураховувалося все: артистизм, спритність, творчість, креативність, кмітливість, вихованість.
Досвідчені ведучі із перших хвилин сказали не один десяток приємних компліментів хлопцям. Ті, у свою чергу, не підвели, і зробили все можливе для того, щоб кожен відчув, що цей конкурс — справжнє свято талантів і мужності.
Звичайно, не обійшлося без конкурсу талантів — тут розкрилися хореографічні, вокальні, акторські та інтелектуальні здібності кожного. Чарівними були вітальні листівки до свята 8-го Березня, які учасники виготовили лише за 3 хвилини із підручних засобів.
Але конкурс є конкурсом. Уболівальники із захопленням підтримували своїх кандидатів та чекали оцінок журі. Звання «Містер гімназії — 2013» одержав учень 5-А класу Бова Іван, якого ми щиро вітаємо з перемогою.
VII. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Розвиток зв'язного мовлення № 22
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити матеріал с. 236—237, вправа 526.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 759 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть