загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 101. Розбір слова за будовою. Граматика. Особливості будови вивчених частин мови - 11 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 11 » Укр.мова 5 кл. Урок 101. Розбір слова за будовою. Граматика. Особливості будови вивчених частин мови
15:09
Укр.мова 5 кл. Урок 101. Розбір слова за будовою. Граматика. Особливості будови вивчених частин мови
Мета: повторити й поглибити знання п'ятикласників про особливості будови вивчених частин мови, сприяти зміцненню навичок виділених в них значущих частин; розвивати творчі вміння використання значущих частин слова для створення нових лексем, їхніх форм; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати в кожній особистості такі риси, як колективізм.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
Громада —рада, що рішила, так і буде. 
Громада — великий чоловік.
Народна мудрість


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Особливості будови вивчених частин мови
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Гра «Продовж думку»
•   Корінь — це ....
•   Основа — це....
•   Префікс — це....
•   Суфікс — це....
•   Закінчення — це ....
•   Змінюване слово відрізняється від незмінного тим, що ....
•   Закінчення виражає ....
•   Спільнокореневими називаються слова ....
•   Форма слова — це ....
IV. ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Робота за підручником з алгоритмом розбору слова за будовою § 51, с. 185
► Ознайомтеся з послідовністю розбору слова за будовою, запам'ятайте її. Усно перекажіть опрацьований матеріал.
Вибіркова робота
► Прочитайте уважно текст. Визначте тему, основну думку, стиль і тип мовлення. Знайдіть і випишіть п'ять змінних слів, щоб вони були різними частинами мови, і три незмінних. Розберіть їх за будовою, користуючись алгоритмом, указаним у підручнику.
Тим часом Рудий не помічав його і далі вовтузився на горбочку, щось бурмочучи й стиха вигукуючи. Павлик мимохіть прислухався. Те, що він почув, так здивувало його, що він забув про страх.
— Ігоре, ану візьмись, браток!.. Павлику, а ти з того краю заходь!.. Разом! Узяли!.. Галочко, не крутись під ногами, а то ще придавимо ненароком... Васю, одійди — тобі ще роботи вистачить. Ти художник. Ти голову ліпитимеш... Нумо, хлопці, разом!..
Тільки тепер Павлик побачив, що робить Рудий. Він ліпив сніговика. Одна величезна брила снігу вже стояла на горбочку, а він катав другу. Рудий ліпив сніговика сам. Якщо заплющити очі й не дивитися, то здавалося, що всі вісімнадцять тут, поряд з ним. Рудий називав кожного на ім'я, звертався до кожного і сам собі відповідав за них. І голос його був такий лагідний, що аж не віри-лося, що це говорить Рудий. Це було щось неймовірне: Рудий вдавав усю їхню компанію. І себе самого вважав рівноправним членом цієї компанії. Тут, на самоті, коли ніхто з них не знав і не бачив цього, Рудий дружив з ними всіма...
Рудий підкотив другу брилу до першої і, обхопивши її руками, намагався підняти. Він стогнав від натуги, ковзав ногами по снігу, падав, підводився і знову брався піднімати, але важка брила не піддавалася. І хоч як він підбадьорював себе — все марно. Він був сам — один. А одному це було не під силу....
Творча робота
►   Від зазначених слів утворіть нові, щоб вони були різними частинами мови. Виконайте морфемний аналіз (розібрати слова за будовою): захист, дорога, стіл, будити, формувати, чудо, вабити.
Графічний диктант
►  Складіть схеми почутих слів, запишіть їх у зошит: радісний, предобре, перекладач, перечитати, він, учора, причинити.
Гра «Хто швидше»
►  Доберіть і запишіть слова, які б відповідали наведеним нижче схемам.
V. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Особливості будови вивчених частин мови
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Повторити вивчений матеріал § 51 с 185, вправа 419.
►  Підготувати повідомлення у науковому стилі на тему «Особливості будови самостійних змінних і незмінної частин мови».
ДОДАТОК 
Текст для диктанту
РАНОК
Місяць світив усе ясніше. Соловей співав невтомно, а хвиля хлюпотіла. Хлопець не спав, думаючи про райську квітку щастя. Північ минула. Літня, коротка ніч кінчилася. Ранок був недалекий. На виднокрузі появився вузенький пасмужок, зразу блідий і невиразний. Зорі блідли, блідло й небо. Солов'ї притихли. Подуло раннім холодом, і роса затремтіла на квітах. Також хлюпала вода у ставі. Груди хлопця хвилювали, очі світилися, губи горіли. Підніс голову, руками обіперся на ліжко і сів. Хвилину слухав. Усі вдома спали. Хлопчина тихо встав і підійшов до вікна. Вікно відчинив легенько. Переліз і здригнувся. Зимна роса облила його теплі ноги, і ранній холод перейшов його (Б. Леп-кий, 100 сл.).

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1849 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть