загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 102. Значущі частини слова. Текст - 14 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 14 » Укр.мова 5 кл. Урок 102. Значущі частини слова. Текст
02:16
Укр.мова 5 кл. Урок 102. Значущі частини слова. Текст
Мета: повторити й поглибити знання учнів про значущі частини слова, сприяти зміцненню навичок знаходити інформацію до обраної теми, аналізувати її; удосконалювати вміння добирати ключові слова для майбутнього висловлювання; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти розумінню поняття людини на Землі.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
Істинне призначення людини — жити, а не існувати.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Значущі частини слова. Текст
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАВДАНЬ ТВОРЧОГО ХАРАКТЕРУ
Спостереження над мовним матеріалом
► Прочитайте текст. Визначте тип і стиль мовлення, тему та основну думку поезії Максима Рильського. Знайдіть слова, у яких префікси і суфікси надають емоційного забарвлення і виразності тексту.
СИНОВІ
Ти був іще малим котигорошок. Така собі одна із людських мошок. 
Що виповзли на сонце, бо весна Тепло лила із келиха без дна, 
І щось собі блаженно лепетали,— І от тебе розумники спитали 
(Можливо, й сам слова сказав я ті): Чим хочеш бути, хлопчику, в житті? 
Серйозний, як усі котигорошки. Ти на питання це подумав трошки 
І відповів: людиною. Дитя! Благословляючи твоє життя, 
У трудну виряджаючи дорогу, Яку пораду чи пересторогу 
Я кращу дам, ніж дав собі ти сам? Будь вірним слову, що усім словам 
Із ним одним ніколи не зрівняться! Хай веселять тебе любов і праця. 
Хай дружби непогасної крило Гірке від тебе відганяв зло, 
І хай у час останній свій про сина Спокійно я подумаю: людина!
Максим Рильський
Творче конструювання
► Прочитайте висловлювання. З'ясуйте, про що в них ідеться. За одним із висловлювань напишіть твір-мініатюру.
1. Я думаю, що головне призначення людини на Землі — творити добро, жити для людей (Василь Ярошенко). 
2. Яке призначення людини? Бути нею! (Станіслав Єжилєц). 
3. Толерантність — це гармонія в багатоманітності (Григорій Сковорода).
Вибіркова робота
►   Прочитайте поезію В. Симоненка. З'ясуйте її основну думку. Знайдіть і запишіть ключові слова, які допомагають авторові у її розкритті. Розберіть п'ять із них за будовою.
ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ — ЛЮДИНА?..
Ти знаєш, що ти — людина?
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя — єдина.
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.
Більше тебе не буде.
Завтра на цій землі
Інші ходитимуть люди.
Інші кохатимуть люди —
Добрі, ласкаві й злі.
Сьогодні усе для тебе —
Озера, гаї, степи.
І жити спішити треба,
Кохати спішити треба —
Гляди ж не проспи!
Бо ти на землі — людина,
І хочеш того чи ні —
Усмішка твоя — єдина.
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.
Василь Симоненко
IV. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Значущі частини слова. Текст
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►   Повторити матеріал підручника § 49—51.
►   Написати твір-мініатюру (можна віршований: сенкан, акровірш, даймонд) за темою «Що означає бути людиною?».


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 514 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть