загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 103. Розбір слова за будовою. Правопис - 14 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 14 » Укр.мова 5 кл. Урок 103. Розбір слова за будовою. Правопис
02:19
Укр.мова 5 кл. Урок 103. Розбір слова за будовою. Правопис
Мета: повторити й поглибити знання п'ятикласників щодо розбору слів за будовою, сприяти зміцненню навичок знаходити вивчені орфограми в значущих частинах слова, правильно їх записувати; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати в кожній особистості найкращі риси характеру: доброту, толерантність, щирість, небайдужість, тощо.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Правопис
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бесіда
♦   Які орфограми щодо написання префіксів вам відомі?
♦   У якій значущій частині слова відбувається чергування голосних і приголосних?
♦   Які правила переносу пов'язані зі значущими частинами слова?
♦   Які правила написання [є], [и], [о] в коренях слів?
Робота з підручником § 52.
IV. ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Пояснювальний диктант
► Запишіть текст під диктовку. Підкресліть вивчені орфограми. Розберіть виділені слова за будовою.
Предивна й смішна Ніна Марківна! Вона ніяк не могла збагнути, що мені анітрішечки не потрібна арифметика, що я хочу стати не бухгалтером, а знаменитим мандрівником.
Я прочитав усі пригодницькі книжки, які тільки були в шкільній бібліотеці. Деякі знав майже напам'ять. Я марив пригодами. Навіть сни мені снились тільки пригодницькі. Але в житті мені дуже не щастило. За винятком невдалої поїздки в Індію, куди, звичайно, я приїхати не зміг, бо міліція затримала мене на вокзалі. У житті моєму не було жодної пригоди. Хоч плач! (За В. Нестайко)
Розподільний словниковий диктант
► Запишіть слова у колонки залежно від того, із якими значущими частинами слова пов'язана орфограма.

Розказати, беззубий, український, пташиний, оббігти, допомагати, безстрашний, роззброєння, прибратися, шелестіти, берегти, легенький, величний, дерев'яний, кленовий, навесні, рідкісний, студентський, доблесний, легко, тополька, сопілонька, між'ярусний, духмяний.
Творча робота
► Від указаних слів утворіть нові за допомогою префіксів, суфіксів, коренів. Розберіть утворені слова за будовою. Уведіть їх в усне міні-висловлювання за темою «Ким би я хотів стати і чому?»
Світла, дорога, пробувати, спроба, робота, прямо, високі, день, глибина, добувати, долати.
V. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Правопис
Виконання за підручником вправи 421, 425.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Продовжити розпочату на уроці роботу щодо створення міні-висловлювання за темою «Ким би я хотів стати і чому». Скласти висловлювання за цією темою, записати в зошит.
►  Повторити § 49—53. Підготувати запитання учням за вивченою темою «Будова слова. Орфографія».
ДОДАТОК 
Работа з текстом
МОРОЗИВО
А в будинках багатих римлян вважалося шиком подати на десерт персики, усередину яких замість кісточки клали шматочок льоду.
І все ж таки вважається, що першими рецепт приготування морозива віднайшли китайці, які завели моду ласувати снігом і льодом, змішаними зі шматочками апельсинів, лимонів і зернятками гранатів. Так чи інакше, саме з Китаю венеціанець Марко Поло привіз на батьківщину секрет охолодженого щербету (сьогодні ми назвали б його «фруктовий лід»),
З Італії рецепти приготування морозива потрапили до Франції, Німеччині та Англії. Однак у ті часи в Європі не були знайомі з правилом «Усе краще — дітям», тому все краще потрапляло на стіл королів та вельмож. Це стосувалося і морозива: при дворі Катерини Медичі, приміром, рецепт його приготування вважався державною таємницею, в Англії Карл II теж поскупився, заборонивши робити та подавати морозиво поза королівським двором.
Поступово у «фруктовий лід» почали додавати молоко і вершки.
А за Наполеона НІ французи з міста Пломб'єр-ле-Бен винайшли... пломбір.
Відтоді нові види морозива з'являлися ледве не щодня. Тому сьогодні ми маємо, з чого вибирати.
Тож ласуйте на здоров'я, але не переборщіть, аби не перетворити задоволення на застуду! (З журналу)
Завдання
1. Прочитайте текст.
2. Доберіть власну назву до тексту.
3. Якої ви думки про уживання морозива у надмірній кількості? Чому?
4. Відшукайте додаткові відомості-цікавинки про морозиво. Підкресліть усі орфограми, використані у знайдених текстах.
5. Слова першого абзацу розбийте на склади та розберіть за будовою.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2322 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть