загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 106. Тренувальні вправи з теми «Будова слова. Орфографія» - 14 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 14 » Укр.мова 5 кл. Урок 106. Тренувальні вправи з теми «Будова слова. Орфографія»
02:25
Укр.мова 5 кл. Урок 106. Тренувальні вправи з теми «Будова слова. Орфографія»
Мета: узагальнити и систематизувати знання учнів з теми «Будова слова. Орфографія», сприяти зміцненню навичок знаходити, виділяти значущі частини слова, визначити їхню роль у словах; розвивати творчі вміння використання префіксів і суфіксів для утворення слів, що надають висловлюванням емоційного забарвлення та виразності; підвищувати культуру усного й писемного мовлення; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до видатних українців.
Тип уроку: узагальнення і систематизація вивченого.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Будова слова. Орфографія
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ Й ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 
Виконання вправ за підручником 441,438.
Гра «Мікрофон»
►  Дайте відповіді на учнівські запитання, які були підготовлені вдома за темою «Будова слова. Орфографія».
Вибіркова робота
►  Прочитайте текст. Визначте тип і стиль мовлення. Яка його основна думка? Випишіть спільнокореневі слова і форми слів, розберіть три з них за будовою.
ЯСНОЧОЛИЙ ДОБРОТВОРЕЦЬ
Довженко! Як багато сплелося в цьому слові, у звучному прізвищі митця. Ми вимовляємо це прізвище, і перед нами постає на диво красива, струнка людина, ясноока, кристально чиста і натхненна. Які він залишив по собі кінокадри, новели, повісті і щоденники — щирі сповіді власного серця!
Довженко був сином українського людяного хлібороба, який мав широкі і щедрі руки, любив жарт, точне, влучне слово, любив пісню і землю свою. Він був сином простої селянки, закоханої в природу. Від батька і матері взяв Сашко все найкраще: широкий розмах у всякому ділі, і гарячу, сердечну любов до рідного краю, і мову рідну, і милу серцю народну пісню, ніжність і ласку, доброту і щедрість віддавання.
Кожний, хто був близько знайомий з Олександром Петровичем Довженком, на все життя зберігає пам'ять про зустрічі з ним, про щирі розмови, від яких ставав багатшим, добрішим. Від нього можна було набратися не тільки тепла, а й мудрості — отого непогасного жару, що беруть люди у груди на все життя (За І. Цюпою).
Творча робота
►   Від указаних слів утворіть за допомогою префіксів і суфіксів нові слова, які надаватимуть тексту емоційного забарвлення та виразності. Уведіть ці слова у два-три прості речення, ускладнені звертаннями, вставними словами. Полуниця, слово, стрічка, прізвище, мороз, розумний, старий, шити, хвалити, мудрий.
Розподільний словниковий диктант
►   Запишіть слова у два стовпчики: 1) змінні; 2) незмінні. Розберіть їх за будовою.
Багато, травневий, обсипати, найменший, рано, кіно, сидимо, мрійний, пюре, шосе, амплуа, радіо, сніг, щоденник, підв'язку.
Ти — редактор
►  Прочитайте уважно висловлювання. Знайдіть помилки у вивчених орфограмах. Поясніть свій вибір за допомогою правила. Запишіть відредагований варіант.
Дочка України Катерина Білокур превернула загальну увагу поетичного силою своїх творів. Вона мовби росповідала світові, який талановитий її народ, як росвинуте в ньому від природи естетичне чутя, яка сприйнятлива його душа до всого прикрасного в житі (За О. Гончаром).

Тестування
►  Прочитайте уважно завдання тестового характеру і знайдіть у кожному лише одну правильну відповідь
1.  Визначити рядок слів, у яких можна виділити основу слова і закінчення: 
А Широко, багатий, ліс.
Б Стверджувати, здоровий, квітка. 
В Швидкий, місто, вивчили. 
Г  Товариш, хникати, природно.
2.  Визначити рядок, у якому записані лише спільнокореневі слова: 
А Сніг, підсніжник, у снігу.
Б Дорога, подорожник, придорожній. 
В Школа, школі, по-шкільному. 
Г  Читаємо, читають, читає.
3.  Визначити рядок, у якому є лише незмінні слова: 
А Щомиті, читати, салямі.
Б Вікно, підводний, голосно. 
В Тихо, ремісник, водій. 
Г  Писанка, зліт, морозко.
4.  Установіть відповідність між словами і схемами, які відповідають їхній будові:
5. Знайдіть рядок слів, які записані без помилок: 
А Котати, приамбула, призвище. 
Б Бесталаний, спитати, український. 
В Опсипаються, всиредині, прехворіти. 
Г  Преподобний, пристаркуватий, сфотографувати.
Відповідь: 1 В; 2 Г; З А; 4 Б.
V. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Будова слова. Орфографія
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Повторити вивчений матеріал із теми «Будова слова. Орфографія» § 49—53, виконати тестові завдання на с 194.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2586 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть