загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 110. Синтаксичний розбір речення - 14 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 14 » Укр.мова 5 кл. Урок 110. Синтаксичний розбір речення
02:35
Укр.мова 5 кл. Урок 110. Синтаксичний розбір речення
Мета: повторити, поглибити, узагальнити й систематизувати засвоєні п'ятикласниками знання з теми «Синтаксису й пунктуація»; удосконалити пунктуаційні навички учнів, уміння робити синтаксичний розбір речень, правильно інтонувати їх залежно від мети висловлювання та ускладнювальних компонентів речення; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до видатних постатей України.
Тип уроку: урок повторення з елементами узагальнення й систематизації.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Синтаксичний розбір речення 
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ У ПРОЦЕСІ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ
Виконання вправи 156 (І, II)
Пунктуаційно-синтаксичний практикум
►   Запишіть текст, розставляючи розділові знаки. Свій вибір аргументуйте. Виконайте повний синтаксичний розбір 1,3,4 речень.
1. Володимир Михайлович Івасюк український композитор і поет. 2. Він є одним із основоположників української естрадної поп-музики. 3. Володимир Михайлович професійний медик скрипаль. 4. Прекрасно грав на фортепіано віолончелі гітарі майстерно виконував свої пісні. 5. У 1994 році Л. Кравчук підписав Указ про присудження Івасюку Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка посмертно, бо 1979 році за загадкових обставин він помер.
Дослідження-моделювання
►  3 указаних слів утворіть прості і складні речення, розставте в них розділові знаки. Виконайте повний синтаксичний розбір.
1. Віктор Борисович Хазан, український, учений, політик, літератор.
2. Він, понад 150, праці, наукові, автор, проблеми, присвячені, екологія.
3. Амосов Микола Михайлович, кардіохірург, учений, талановитий, письменник, Україна, визнання, широке, за, кордон, світ, найвідоміший.
Ключ. 1. Віктор Борисович Хазан — український учений, політик, літератор. 2. Він є автором понад 150 наукових праць, які присвячені проблемам екології. 3. Амосов Микола Михайлович — це один із найвідоміших у світі кардіо-хірургів, талановитий учений, письменник, який одержав широке визнання в Україні та за кордоном.
Тестова робота
► Установіть відповідність між реченнями та їхнім синтаксичним розбором.
1. Речення просте спонукальне, розповідне, поширене, ускладнене звертанням, однорідними присудками.
2. Речення просте, розповідне, двоскладне, поширення, ускладнене однорідними членами, які стоять перед узагальнювальним словом.
3. Речення розповідне, просте, двоскладне, поширене, ускладнене однорідними членами речення.
4. Речення просте, розповідне, двоскладне, поширене, ускладнене вставним словом.
А Мальовнича природа, доброзичливі селяни, тихий ритм сільського життя,
уважне і дбайливе ставлення батьків — усе це сприяло гарному настрою
Лесі Українки. Б Михайло Драгоманов — політичний і громадський діяч. В На жаль, творчість М. Коцюбинського довго розглядали літературознавці
у викривленому вигляді. Г  Українці, не забувайте імена класиків української літератури, поважайте
їх слово.
V. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Синтаксичний розбір речення
Прочитайте і запишіть текст
ВОЛОШКА Ця квітка найбільш: популярна у Німеччині. З нею пов'язано чимало легенд і переказів. Люблять її і в нас. Щоправда, походження української назви «волошка» не відоме. А от російська змушує згадати про непереможну силу кохання. Як твердить легенда, був у матері син на ім*я Василь. Якось у нього закохалася русалка. Вона зачарувала хлопця і завела в поле, де перетворила на квітку, що нагадує своєю барвою голубе небо. Існує думка, що ця історія своїм корінням сягає Візантії та нагадує легенду про квітку базиліку. Легенда розповідає, що брати красуні Ізбетти вбили юнака, якого вона кохала. Дівчина сховала його відрубану голову під горщиком з базиліком. Коли ж жорстокі брати і її відібрали, то вона стала доглядати квітку, вважаючи, що в неї переселилася душа коханого (З календаря; 116 сл.).
Нині у світі відомо сорок різних видів мінеральних вод. Більшість із них є в Україні. Вивчає їх бальнеологія, наука, що сягає своїм корінням у сиву давнину. Так, за легендою, герой давньогрецького епосу Геркулес, перш ніж розпочати боротьбу з орлом Зевса, який мордував прикутого до скель Прометея, прийняв «курс» мінеральних ванн у життєдайному джерелі Кавказу.
За багатством цілющих джерел, виявлених в останні роки, наша країна поступається місцем хіба що Кавказові. Особливо численні вони в Карпатах. Цей мальовничий гірський вал таїть у собі казкову підскельну силу. У районі стародавнього Ужгорода є, скажімо, великі родовища вуглекислої води нарзанного типу. Це справді чудодійна вода (За І. Падалкою; 100 сл.).
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Скласти два простих речення, ускладнені звертанням, вставним словом, однорідними членами за темою «Геніальність Т. Г. Шевченка».
►  Виконати їх синтаксичний розбір.
►   Повторити § 42—46.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1942 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть