загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 111. Повторення, узагальнення і систематизація вивченого з розділу «Лексикологія» - 14 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 14 » Укр.мова 5 кл. Урок 111. Повторення, узагальнення і систематизація вивченого з розділу «Лексикологія»
02:37
Укр.мова 5 кл. Урок 111. Повторення, узагальнення і систематизація вивченого з розділу «Лексикологія»
Мета: повторити, поглибити, узагальнити й систематизувати засвоєні в п'ятому класі знання учнів про основні відомості з лексикологи, удосконалити вміння й навички п'ятикласників щодо правильного використання груп слів за значенням в усному й писемному мовленні; розвивати культуру усного й писемного мовлення, логічне, конкретне й абстрактне мислення; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу, продовжити знайомити п'ятикласників з видатними українцями.
Тип уроку: урок повторення з елементами узагальнення і систематизації.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Психологічна настанова щодо повторення матеріалу з розділу «Лексикологія». Ознайомлення учнів зі структурою уроку. Ознайомлення з пам'яткою бізнесмена-початківця.
Вступне слово вчителя. Доброго дня, вельмишановні пані та панове! Раді вітати вас, молоде покоління українських бізнесменів, на засіданні бізнес-клубу, яке оголошую відкритим. Прошу всіх приготувати робочі блокноти, щоб робити в них необхідні записи.
Спочатку дозвольте вас ознайомити з «Пам'яткою бізнесмена-початківця» (Вивішують плакат або пам'ятку на екран.)
Пам'ятка бізнесмена-початківця
1. Насамперед досконало й різнобічно вивчіть справу.
2. Виховуйте в собі найкращі людські якості.
3. Особливу увагу зверніть на виховання вольових якостей характеру.
4. Розширюйте власний світогляд.
5. Учіться, по-перше, грамотно спілкуватися, по-друге, працювати енергійно, творчо.
6. Завжди дотримуйте активної життєвої позиції.
Звичайно, якщо якому-небудь бізнесменові не вдається виконати той чи інший пункт, він однаково зможе досягнути успіху в бізнесі. Та жоден підприємець не здатний плідно працювати, не знаючи рідної мови. Без знання рідної мови неможливо підтримувати контакти, вести облік виконуваної роботи, оформляти документи.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
Учитель. Тож давайте повсякчас поглиблювати й удосконалювати знання рідної мови. І сьогоднішнє засідання бізнес-клубу присвятимо лексикології.
Мета на того засідання — розвивати словниковий запас, виробляти вміння і навички пояснювати значення і правильно використовувати їх у мовленні, розширювати знання з економіки, розвивати монологічне й діалогічне мовлення.
Суть ділової гри полягає в тому, щоб здобути якомога більше балів, які є умовними грошима, за відповіді на запитання. Зароблені кошти будуть зберігатися у вас, а після закриття засідання ми визначимо найкращих підприємців.
На мою думку, бізнесмен повинен мати великий словниковий запас, а найголовніше — досконало знати економічну лексику. Допоможуть нам краще оволодіти мовою п'ять турів бізнес-гри.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ У ПРОЦЕСІ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ
Лексична п'ятихвилинка (робота в парах)
►   Відредагуйте записані словосполучення та сполучення слів. Аргументуйте свій вибір.
1. Попередити хворобу, заключати договір, лід зрушився, кидатися в очі, від нічого робити.
Довідка: запобігти хворобі; укладати договір; крига скресла; впасти в око (очі, вічі); знічев'я.
2. Записати синонімічний ряд до будь-якого прикметника три фразеологізми біблійного, професійно-виробничого походження та з'ясувати їхнє значення.
3. З'ясувати групу пропонованих слів (омоніми, омографи, омоформи, пароніми).
Віз (дієслово) — віз (іменник); мука — мука; провід — провід; поганий — гидкий; талан — талант.
Аукціон ерудитів
►   Розтлумачте вказані слова. Чи можна їх уважати багатозначними? Відповідь аргументуйте. Складіть синонімічний ряд до кожного слова.
Оберемок (кількість чого-небудь), що можна охопити руками, помістити (в ряднину) — рядно, наруччя. Розпещувати (псувати когось надмірною увагою) — розбещувати, розніжувати, зніжувати, балувати, панькати. Пролісок (весняна квітка з блакитними, синіми чи білими квітками) — проліска, про-ліс, скоролісок, підсніжка, первоцвіт.
►  Запишіть імена та прізвища українців, яких можна назвати видатними. Коротко розкажіть про їхні досягнення.
Творчий диктант
►  Напишіть під диктовку текст. Поясніть розстановку розділових знаків. Про-довжте сюжетну лінію тексту, використовуючи свої знання.
Багатьма видатними синами й доньками може пишатися наша держава. Наприклад, народна художниця України Марія Приймаченко своєю творчістю відкрила оригінальну сторінку самобутнього мистецтва світової культури. її виставки з великим успіхом експонувалися в багатьох країнах світу.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ДІЛОВОЇ ГРИ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Скласти розповідь про сучасного видатного українця.
►  Або виконати за підручником вправу 448.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1181 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть