загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 114. Річна контрольна робота за текстом адміністрації - 17 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 17 » Укр.мова 5 кл. Урок 114. Річна контрольна робота за текстом адміністрації
13:51
Укр.мова 5 кл. Урок 114. Річна контрольна робота за текстом адміністрації
Мета: оцінити рівень орфографічної й пунктуаційної грамотності п'ятикласників: засвоєння правил написання слів, розстановки розділових знаків; перевірити вміння охайно оформлювати роботу, дотримання єдиного орфографічного режиму.
Типу уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Річна контрольна робота
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ ТЕМОЮ, МЕТОЮ, ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Ознайомлення з критеріями оцінювання контрольного диктанту. Проведення інструктажу щодо написання диктанту й підготовка учнів до сприймання тексту.
IV. ПІДПИС КОНТРОЛЬНИХ АРКУШІВ, НА ЯКИХ БУДУТЬ ПРАЦЮВАТИ УЧНІ
V. НАПИСАННЯ КОНТРОЛЬНОГО ДИКТАНТУ
Перше читання тексту контрольного диктанту вчителем
Повторне читання тексту диктанту вчителем окремими частинами і його написання учнями
Дорогу прокладав Щек, а Кий з Хоривом трималися позаду, пильно поглядали на далекий обрій. Так їхали до вечора. А коли досягнули Високої могили. Кий велів ставати на нічліг. Вибрали місце над струмком. Коней стриножили й пустили пастися. Князю Добромиру намостили з трави та бур'яну м'яку постелю на горбку і поклали відпочивати. Гунна прив'язали до дерева, щоб не втік. І тільки після цього брати взялися готувати вечерю. Щек і Хорив збирали сухий хмиз і розкладали багаття. Шматки стрепета, пахуче зело, їстівне коріння — усе це Кий поклав у бронзовий казанок і наповнив водою. За якусь годину вечеря була готова, і кухар сказав: «Князю, княгине, до їжі» (За В. Маликом, 104 сл.)
VI. ОРГАНІЗОВАНИЙ ЗБІР АРКУШІВ
VII. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ, ЩО ВИНИКЛИ В УЧНІВ ПІДЧАС НАПИСАННЯ РІЧНОГО КОНТРОЛЬНОГО ДИКТАНТУ
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Повторити вивчені орфограми. Скласти повідомлення в науковому стилі за темою «Орфограми в значущих частинах слова».
ДОДАТОК
Тексти для диктантів
Наша мовна традиція сягає далеких, докняжих часів, а в період держави Київської Русі наше слово сягнуло державного творення: було відкрите не лише для близьких сусідів, а й для найвіддаленіших земель, збагачувалося іншими мовами й збагачувало їх. Його розвитку не могли зашкодити чвари й усобиці, феодальна роздробленість і навіть багатовікове монголо-татарське іго. Гідно подиву, що його не стяла шабля, не затоптали в болото кінські копита, що воно не розвіялося у вихорі навальних орд, а залишилося сіллю землі й народу.
Горіли хроніки, храми і святі книги, а слово вийшло з вогню, як заповіт, гнане, принижене й занапащене, воно ніколи не відчувало себе, як у полоні.
Народні братства творили, як тепер, єдиний національний фронт (Б. Харчук; 112 сл.).
МИКОЛА САМОКИШ
Разом із ним в академії навчалося чимало вихідців з України, зокрема Сергій Васильківський і Порфирій Мартинович, які серйозно цікавилися культурою та побутом українського народу і, часто збираючись в академічному гуртожитку, ділилися творчими планами, читали книги з історії України, співали народних пісень. Студенти підтримували стосунки з Данилом Мордовцем — відомим письменником, знавцем історії та давнього побуту українського народу, автором історичних романів, нарисів, спогадів про Тараса Шевченка, організатором видання художніх творів Кобзаря українською мовою у Петербурзі, видавцем «Малорусского литературного зборника», до якого увійшли двісті дві народні пісні, зібрані 1844 року Миколою Костомаровим у західній частині Волині. У Данила Мордовця була чимала колекція малюнків Шевченка, які, безперечно, вплинули на формування мистецького кредо молодих учнів академії (За С. Музиченко; 114 сл.).
ЯК ЗРОБИТИ МЕНЮ ЗДОРОВИМ
Передусім зменшіть кількість жирів, особливо насичених, у денному раціоні.
Вибирайте пісне м'ясо, зрізайте з нього жир, вживайте більше риби та м*яса птиці.
Вершкове масло замініть легким маргарином з поліненасиченими жирами, а для смаження та салатів використовуйте олії — соняшникову, кукурудзяну, маслинову.
Менше ковбас, бекону, копчених м'яса та риби, а краще — взагалі відмовтеся від них.
Не надуживайте сметану, вершки, майонез, жирні приправи; вибирайте знежирене молоко, йогурти та сир з низьким процентом жирності.
Не зловживайте бісквітами, тістечками, чіпсами, шоколадом, якщо вистачить сили волі,— повністю виключіть ці продукти з вашого меню (З журналу; 87 сл.).
ДАВНІ ВУЗЛИКИ
Історія вузликового плетіння нараховує тисячоліття. Первісні мисливці плели сітки з вовни тварин і болотяних трав. У скандинавських музеях можна побачити залишки давніх сіток, зроблених із липового лика. У фінських болотах в 40-х роках були знайдені залишки сіток часів кам'яного віку. Втім, ставлення до плетива та вузлів протягом віків неодноразово змінювалося. Римським сенаторам було заборонено мати на одязі хоча б один вузол! На Русі, зазначав Володимир Даль, «в'язати вузли» означало «чаклувати, нахарити, ворожити», а християнство засуджувало вузли-амулети. А от на Сході в давнину існувала «вузликова грамота», завдяки якій збирали та зберігали інформацію (З журналу; 92 сл.). Укр.мова 5 кл. Річна контрольна робота
СКІЛЬКИ МЕТРІВ ВАШЕ БІОПОЛЕ?
Екстрасенси стверджують, що в звичайної людини середньостатистичний радіус фізичного біополя дорівнює 130 см. Ті ж, у кого він перевищує 3 м, можуть лікувати. Однак поле людини, яка лікує, повинне бути позитивним. Є і нейтральне, і негативне. Мало того, не кожен цілитель здатний віддавати свою біоенергію: поле є, але воно при ньому і залишається. Щоб біоенергетик поділився своїм полем із хворим, у них повинні збігатися групи крові. Це теж донорство. Ось чому людина, яка збирається звернутися до цілителя, повинна знати розмір полів свого й екстрасенса, групи крові. А йти навмання?.. Подумайте! (З календаря; 92 сл.).


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1013 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть