загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 115. Аналіз диктанту - 17 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 17 » Укр.мова 5 кл. Урок 115. Аналіз диктанту
13:54
Укр.мова 5 кл. Урок 115. Аналіз диктанту
Мета: повторити правила орфографії й пунктуації, на які були допущені помилки в диктанті; удосконалити навички правильно писати слова з вивченими орфограми в значущих частинах слова й розставляти розділові знаки в простих і складних синтаксичних конструкціях; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до історичного минулого.
Тип уроку: урок аналізу контрольної роботи, повторення з елементами узагальнення і систематизації.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Аналіз диктанту
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
IV. АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ КОНТРОЛЬНОГО ДИКТАНТУ
V. КОЛЕКТИВНА РОБОТА НАД ТИПОВИМИ ПОМИЛКАМИ
Заповнення колонок таблиці
VI. ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Творча робота
►   Запишіть по п'ять слів із префіксами пре-, при-, прі-9 які б означали: (наближення), (неповноту дії), (вищий степінь ознаки).
Гра «Скажи одним словом»
►   Кожне з названих словосполучень замініть одним словом і правильно запишіть. Поясніть правопис.
1. Те що не має краю. 2. Відсутність хмар. 3. Розпорядок уроків. 4. Порушення законності. 5. Без жодної помилки.
Ти — редактор
► Прочитайте слова, знайдіть у них помилки. Відредагований варіант запишіть, поясніть свій вибір за допомогою правил. Зилений, сміється, військомат, дівчинонка, годиник, працюєшь, память,
сердце, проїздний, студенський, мохти, різький, кланятися, крояти, осень, ве-
лечезний.
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Прочитайте і запишіть текст, виконайте завдання
Ще в сиву давнину на Поділлі, у тихій і затишній долині, де било з-під землі кришталеве джерело, осіли люди. Жили мирно і щасливо, аж поки на рідний край не напали монголо-татарські орди. Не раз налітали люті вороги, але щоразу підіймалося з руїн село.
Якось зненацька наскочили ординці, спалили хати та повели всіх людей у полон. Нікому було вже відбудовувати село. І тоді сталося диво. На попелище в долині виросли дивовижні рослини, які не боялися вогню, бо самі спалахували полум'ям і залишалися цілісінькими. Здавалося, в них уселився дух непоборного народу, що його ніякі вороги не могли зломити...
У народі назвали цю рослину неопалимою купиною. Так розповідає легенда.
У деяких місцевостях нашої республіки так називають ясенці, що споріднені з жовтоцвітною рутою запашною.
Ясенці — дуже гарні рослини. Мають привабливі білі або рожеві п'ятипелюсткові квітки, зібрані у китицеподібні суцвіття. Причому чотири пелюстки спрямовані вгору, а п'ята — донизу. Чіткі темніші жилки на пелюстках збігаються в центральній частині квітки, де на її дні міститься нектар (З журналу).
Завдання
1. Уважно прочитайте текст та зробіть детальний переказ. Підкресліть орфограми.
2. Визначте основу слів і закінчення змінних слів у першому абзаці.
3. Розберіть підкреслені слова за будовою.
4. Виконайте словотвірний аналіз слова п'ятипелюсткові.
5. Випишіть з тексту слова, в яких можливі чергування голосних або приголосних. Чергування зазначте.
6. Підготуйте власну розповідь про одну з відомих українських рослин (бажано використати й довідкові джерела). У розповіді застосуйте спільнокоре-неві слова і, по можливості, форми слів.
7. Розкрийте зміст поданого речення: «Спільнокореневі слова як засіб зв'язку речень у тексті».
8. Назвіть усі самостійні частини мови, що є в тексті. За якими ознаками ви визначили їх?
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Укр.мова 5 кл. Аналіз диктанту
► Повторити всі вивчені орфограми за § 27-39. Скласти три-чотири тестових запитання на основі вивчених орфограм.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 976 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть