загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 117. Повторення, узагальнення і систематизація вивченого з розділу «Будова слова. Орфографія» - 17 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 17 » Укр.мова 5 кл. Урок 117. Повторення, узагальнення і систематизація вивченого з розділу «Будова слова. Орфографія»
14:01
Укр.мова 5 кл. Урок 117. Повторення, узагальнення і систематизація вивченого з розділу «Будова слова. Орфографія»
Мета: повторити, поглибити, узагальнити й систематизувати засвоєні в п'ятому класі знання учнів із розділу «Будова слова й орфографія»; удосконалити уміння й навички п'ятикласників щодо практичного використання знань з розділу «Будова слова й орфографія»; закріпити відомості про значущі частини слова, удосконалити орфографічні навички; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати в учнів патріотичні почуття до своєї держави.
Тип уроку: урок повторення з елементами узагальнення і систематизації.
Для всіх ти мертва і смішна. 
Для всіх ти бідна і нещасна. 
Моя Україна прекрасна. 
Пісень і волі сторона.
Олександр Олесь


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Психологічна настанова щодо повторення матеріалу з розділу «Будова слова. Орфографія».
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ У ПРОЦЕСІ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ
Вправа 454 (І, II)
Вибіркова робота
► Прочитайте речення. Запишіть їх, уставляючи слова з дужок, які відповідають контексту і стилю висловлювання. Аргументуйте свій вибір. 1. (Калина, калинонька, калинка) — кущ або (невеличке, невелике, малюсіньке, маненьке) (деревище, дерево) заввишки до трьох метрів (3 підручника). 2. У Вербну неділю ми з мамою освятили (гілочки, гілки, галуззя) верби у церкві, а потім удома (легко, легенько, легесенько) били родичів і бажали (здоров'я, здоров'ячка), довгих років життя (3 журналу). 3. (Барвінок, барвіночок), росте в лісах, на схилах горбів і стелить свої (стебельця, стебна) низько біля самої (землі, матінки-землі) (3 підручника).
Словниковий диктант
►   Запишіть під диктовку слова. Підкресліть орфограми. Розтлумачте підкреслені слова, а виділені розберіть за будовою.
Журі, змалку, голос, сьомий, проганяти, навперейми, ревінь, преосвященство, преамбула, пристаркуватий, прейскурант, претензія, принаймні, прекрасний, розсада, рослинний.
Навчальне редагування
►   Прочитайте речення. Знайдіть лексичні й орфографічні помилки, виправте їх і запишіть речення. Поясніть свій вибір.
1. Коли в лісі росквітнули весняні квіти проліски, лісник почав оберегати їх від «бізнесменів». 2. Дивовижний бузок дивує не тільки великими груздями білих та лілових квітів, а й запахом. 3. Нависні, коли наступила вже повна весна, з'являється жовтий козелець. 4. Ніжність лілії використовували грецькі та римські красуні, від цієї квітки ніжною ставала шкіра. 5. Любисток дуже давно придбав права громадськості на Україні.
Гра «Четвертий зайвий»
►   Розберіть за будовою слова в кожному рядку і знайдіть «зайве» серед них. Свій вибір обґрунтуйте.
1. Старенький, старець, старина, старіти. 2. Залізяка, залізняк, залізний, залізниця. 3. Лісовий, проліс, лісник, лісничий.
Намалюй схему
►  Накресліть до кожного ряду слів спільну схему.
1. Вітер, поле, даль.
2. Минулий, столик, водиця.
3. Скувати, зчистити, підкреслити.
4. Землемір, місяцехід, добродій.
5. Шумно, рано, сісти.
Творча робота
►  Прочитати текст. Про що в ньому іде мова? Продовжте думку автора, побудувавши висловлювання «Я — українець (українка)».
«Україна — це тихі води і ясні води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, медовії та молочнії ріки...
Україна — розкішний вінок із рути і барвінку, що над ним світять золоті зорі... », — такими чудовими словами описав Степан Васильченко свій рідний край.
А й справді! Хто хоч раз у житті бачив зелені гаї, вишневі сади... (За С. Ва-сильченком)
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Повторити § 49—53, виконати вправу 458.
►  Скласти акровірш, даймонд, або сенкан, або діаманту за темою «Я громадянин України».
►  Повторити відомості про спільнокореневі слова, форми слова.
Виконання завдань тестового характеру
ДОДАТОК
1.  Основа слова — це...
А все слово без закінчення;
Б все слово;
В префікс і корінь.
2.  Закінчення служить для... 
А утворення нових слів;
Б зміни форми слова;
В точної передачі інформації.
3.  Утворити нові слова за допомогою префіксів від слів казати, писати, сипати, тлумачити, чудовий, мусити, великий, в'язати, полоти, кинути.
4.  Утворити нові слова за допомогою суфіксів від слів учити, мудрий, нога, дівчина, голова, гарний, білий, стіна.
5.  Вставити пропущені букви:
Представити, приморський, приберегти, пр..зирство, пр..бій, приблизно, пр..красно, пр..крашати, прибічник, пр..борканий.
6.  Дібрати слова за схемами і скласти з ними речення: іменник, прислівник, дієслово.
7.  Скласти невелике монологічне висловлювання в науковому стилі на тему «Будова слова. Орфографія».

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1277 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть