загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 118. Спільнокореневі слова й форми слова - 17 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 17 » Укр.мова 5 кл. Урок 118. Спільнокореневі слова й форми слова
14:05
Укр.мова 5 кл. Урок 118. Спільнокореневі слова й форми слова
Мета: повторити, узагальнити й поглибити знання учнів про спільнокореневі слова й форми слів; сприяти зміцненню навичок добору спільнокореневих слів і форм; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити корінь слова; розвивати творчі вміння використання спільнокореневих слів під час створення монологічних та діалогічних висловлювань; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати найкращі почуття в учнів.
Тип уроку: урок повторення з елементами узагальнення і систематизації.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Спільнокореневі слова й форми слова
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
«Мозковий штурм»
♦   Які слова називаються спільнокореневими?
♦   Які основні ознаки змінюваних слів?
♦   Яку особливість мають незмінні слова?
♦   Що таке форми слова?
IV. ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Вибірковий диктант
►   Прослухайте текст, знайдіть і випишіть спільнокореневі слова і форми слів.
ЗАХОПЛЕННЯ
Добре, коли діти захоплюються. У захопленнях виховуються звички творчої людини, нахили, виробляється характер. Але багато що залежить від того, чим захоплюватися, чи вистачає в тебе волі довести до кінця розпочату справу. І біда, коли ці захоплення нерівні, поривчасті, носять випадковий характер. Сьогодні одне, а завтра інше. Вихованню найкращих рис характеру сприяють різні захоплення (За В. Красниковым).
Творча робота
►  До наведених слів доберіть спільнокореневі слова і форми. Запишіть їх у відповідні колонки таблиці. Виділіть у спільнокореневих словах корінь, а форми слів розберіть за будовою.
►  Складіть зв'язне висловлювання (3—5 речень) за темою «Які риси характеру я хотів (ла) би в собі виховати?», використовуючи слова, записані в таблиці.
Гра «Хто швидше»
►   Утворіть від коренів нові слова за допомогою префіксів і суфіксів. Спільноко-реневі підкресліть однією лінією, а форми слова — двома.
Хід, біг, ліс, сад, річ
Тестування
►   Виконайте тестові завдання, які мають по чотири варіанти відповіді, серед яких лише один правильний.
1.  Позначити рядок, у якому записані лише спільнокореневі слова: 
А Вага, важити, важиш, вазі.
Б Крила, крилатий, крилами, крилато.
В Читати, читанка, читання, читацький.
Г  Батько, прабатьки, по-батьківськи, батька.
2.  Позначити рядок, у якому зазначені лише форми слова: 
А Стук, перестук, стукати, стукітливий.
Б Писати, правопис, писаний, писака. 
В Мораль, моральний, мораліте, моралі. 
Г  Вокзал, вокзалу, на вокзалі, вокзалом.
3.  Позначте рядок незмінних слів: 
А Повагом, учора, антитіло.
Б Чарівно, таланити, бароко. 
В Стерно, зіркий, імпресаріо. 
Г  Допізна, дрова, планер.
V. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Спільнокореневі слова й форми слова
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Повторити основні відомості з теми «Фонетика й графіка. Орфоепія й орфографія» 23-28, виконати вправу 460.
►   Підготувати питання за цією темою для гри «Мікрофон».
ДОДАТОК
Навчальне аудіювання
►  Прочитати текст мовчки. Що нового ви дізналися? Дати визначення слову брахмани.
Не всякому українцеві відоме слово рахманний. Слово рахманний залетіло в нашу мову з давньої візантійської легенди про міфічних людей — врах-манів. Брахмани — жителі далекої казкової країни. Вони не знають ні заліза, ні золота, ні срібла, ні вогню — нічого. І проте врахмани — найщасливіші люди на землі. Через їхню країну протікає річка. На одному березі її живуть чоловіки, на другому — жінки. Вони проводять своє життя у всіляких веселощах. Живляться врахмани фруктами і слодкою водою. Вони завжди задоволені (Нар. творчість). 
► Виписати виділені слова. Дібрати спільнокореневі й виділити корінь. Пояснити орфограми.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1691 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть