загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 119. Повторення, узагальнення і систематизація вивченого з розділу «Фонетика й графіка. Орфоепія й орфографія» - 17 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 17 » Укр.мова 5 кл. Урок 119. Повторення, узагальнення і систематизація вивченого з розділу «Фонетика й графіка. Орфоепія й орфографія»
14:07
Укр.мова 5 кл. Урок 119. Повторення, узагальнення і систематизація вивченого з розділу «Фонетика й графіка. Орфоепія й орфографія»
Мета: повторити, поглибити, узагальнити й систематизувати засвоєні в п'ятому класі знання учнів про основні відомості з розділу «Фонетика й графіка. Орфоепія й орфографія»; удосконалити вміння й навички п'ятикласників практично використовувати знання з розділу «Фонетика й графіка. Орфоепія й орфографія»; виробити потребу постійно звертатися до словників: орфографічного, орфоепічного, словника наголосів; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти відродженню українських звичаїв і традицій.
Тип уроку: урок повторення з елементами узагальнення і систематизації.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Психологічна настанова щодо повторення матеріалу з розділу «Фонетика й графіка. Орфоепія й орфографія».
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ У ПРОЦЕСІ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ
«Мозковий штурм»
► Відгадайте загадки за звуками і складіть вислів із трьох слів:
1. Приголосний, глухий. Моя пара [х]. 2. Приголосний, твердий, дзвінкий. Не маю пари. Знайдіть мене у слові рак. 3. Голосний, ненаголопіений. В алфавіті позначають першою літерою. 4. Приголосний, глухий. Моя пара [з]. 5. Голосний, наголошений. В алфавіті позначають першою літерою. 6. Приголосний, твердий, дзвінкий. Моя пара [ф].7. Приголосний, м'який, дзвінкий. Не маю пари, знайдіть мене у слові рясно. 8. Голосний, ненаголошений, зараз позначаю один звук. В алфавіті позначають останньою літерою. 9. Приголосний, твердий, глухий. Моя пара [д]. 10. Голосний. Наголошений. Але навіть у ненаголошених складах вимовляюсь чітко. В алфавіті мене поставили після літери т. 11. Голосний, ненаголошений, позначаю два звуки. В алфавіті є восьмою літерою. 12. Приголосний, глухий. Моя пара [з]. 13. Приголосний, пом'якшений, дзвінкий. Моя пара [ф]. 14. Голосний наголошений. Завжди позначаю один звук і пом'якшую приголосний. 15. Приголосний, твердий, глухий. Моя пара [д]. Речення — відгадка: Краса врятує світ. Виконання вправ за підручником 461, 464. Творче конструюванн
►  Прочитайте початки висловів. Продовжте їх. Визначити жанр. Затранскри-буйте один вислів.
1. Сійте не пусто, то зберете .... 2. Сухий і теплий май — скупий буде .... 3. Травень дощовий — рік .... 4. У травні випадуть три дощі — врожаю на .... 5. У травні дощі в полі — у серпні хліб .... 6. Урожайний рік по ... видно.
Довідка: густо, врожай, житній, три роки, у коморі, весні.
Творче редагування
►   Прочитайте слова. Знайдіть і виправте орфографічні помилки. Поясніть свій вибір. Розставте слова в алфавітному порядку. Уведіть деякі з них у речення з прямою мовою, звертаннями на тему «Краса природи навесні».
Солоткий, ягітка, контрасний, рідкісний, нічь, багацтво, вирізблений, ди-тинчин, пісьня, бадьйорий, батальон, мавп'ячий, торфянистий, півяблука, ми-шяк, інєкція, ссадити, зкопати, прерода, сігнал, кіпарис, Адріатіка, коравай, допомогати, плисти, греміти, зелиніти.
Пояснювальний диктант
► Запишіть текст під диктовку. Поясніть розстановку розділових знаків, підкресліть орфограми. Розтлумачте значення виділених слів. Запишіть останнє речення, рисками позначаючи всі можливі переноси.
КРАЄВИД
Ви на самому шпильочку гори. Від вас праворуч в'ється шлях поміж деревом, а ліворуч — яри та бескеття, гострі голови червоного ґлею. А прямо перед вашими очима розіллялася долина. На луках поодинокі кущі зеленого дерева порозкидалися темним затканням. Над річкою село з білими хатками та садками облягло її узорчастою лиштвою.
Довідка: литва — вишивка у вигляді прямої гладі. Кольорова вишивана нашивка, кайма; бескеття — круті урвища, провалля; ґлей — розмоклий від дощу глинистий ґрунт.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Пошукове редагування
Прочитати тексти, знайти в них орфографічні й орфоепічні помилки. Виправити помилки, позначаючи їх на полях. Аргументувати свій вибір за допомогою правил.
Текст 1
Батьківщина — твій дім, твоя колиска. У рідному домі не завжди все гаразд. Є в нас своє лихо й горе. Говорячи про них, памятай: ти говориш про лихо і горе свого рідного дому. Щоб мати право говорити про лихо й горе свого народу, треба десять разів зробити щось конкретне для зміцнення своєї батьківщини. Говорити про недоліки — для цього виликого розуму не треба. Думай і роби все для того, щоб перимагали добро і справедливість. Умій не тільки дивитися, а й бачити. Виробляй свої погляди на світ. Світогляд виробляється лише тоді, коли в житті ти бачиш і створюєш щось дороге для тебе (За В. Сухомлинським).
Текст 2
Там, межи весокими вербами, дзюрчить струмочок. За ним, поміж кущами, гадюкою в'єтся на Шевченкову гору стежичка. Пройдиш кілька ступенів, і наче яка сила зупинить тебе. Мимохіть озернешся, і мальовнича картина прикує тебе до місця. Мов з моря блакиті виринули веселі дніпрові гори, вкриті то синім кучерявим лісом, то золотою стернею, то яснозиленою травою. Золоте сонечко сипле на них своє проміння. Горяче повітря обіймає їх. Блакитне небо пестливо схиляється над ними. Дзвінка дівоча пісня сердечна та тужлива лунає десь у зелених горах. Вище — кругозір ширшає, кращає (За М. Коцюбинським).
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►   Зробити фонетичний розбір слів джміль, ясний, легкий, уявляє.
►   Знайти й виписати 5—6 народних прикмет травня-червня.
►  Або виконати за підручником вправу 465.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1066 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть