загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 59. Основні правила переносу - 5 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 5 » Укр.мова 5 кл. Урок 59. Основні правила переносу
11:37
Укр.мова 5 кл. Урок 59. Основні правила переносу
Мета: поглибити знання учнів про правила переносу слів з рядка в рядок, правила наголошування слів; удосконалювати вміння ділити слова на склади, визначити склади відкриті й закриті, наголошені й ненаголошені, формувати орфоепічні навички; розвивати увагу, мовлення, логічне мислення учнів; виховувати повагу до народних звичаїв, усної народної творчості.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та формування практичних умінь і навичок.
Вид уроку: урок осмислення нової інформації.
 
 
предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 
 
Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Основні правила переносу 
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Пояснювальний диктант
► Запишіть речення. Підкресліть у словах вивчені орфограми. Виразно прочитайте записані речення, виділяючи слова голосом, що несуть смислове навантаження. До сьогодні гончарна справа не втратила своєї популярності, існує і розвивається. З обпаленої глини виготовляють будівельні матеріали, предмети домашнього вжитку, гарні сувеніри та прикраси. її не змогли замінити сучасні полімерні матеріали. Продукція з глини має постійний попит і велику популярність як в Україні, так і за її межами.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
IV. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Експрес-бесіда
♦   Що називаємо складом?
♦   Від чого залежить кількість складів у слові?
♦   Який склад називаємо закритим, а який відкритим?
♦   Пригадайте відомості про склад і наголос.
♦   Яку роль вони відіграють у нашому мовленні?
♦   Який склад називаємо наголошеним?
VI. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота з теоретичним матеріалом задля зіставлення нових знань із базовими
►   Уважно розгляньте таблицю. Зробіть необхідні висновки щодо правил переносу слів з рядка в рядок (див. додаток).
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ ТА ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
►  Прочитайте текст. Що нового ви дізналися? Випишіть слова з 2, 3, 6 речень, погрупувавши їх за кількістю складів. Зробіть висновок.
1. Вироби гончарів з с Валок потребують особливої уваги. Чому так? 2. Зроблені ним кухлі, глечики, інше начиння — це справжній витвір мистецтва. 3. Роботи українських гончарів цінують навіть за кордоном, охоче купують туристи у Канаді. 4. А ось казковий персонаж, фігурки наших пращурів. 5. А там його чумак, що їде на гарбі, і спряжений волами, ніби справжнісінький. 6. Там кожна деталь воза передана з любов'ю, достовірно. 7. А сам їздовий у солом'яному капелюсі ніби взяв та й прийшов з минулих століть до сучасних Валок.
Вибірково-пошукова робота
►  Поділіть слова на склади і знайдіть «зайве» слово в кожному рядку.
1. Гуска, курка, півень, гусеня, качка, зяблик. 2. Ромашка, волошка, троянда, лілея, мак. 3. Коза, кінь, свиня, кицька, вівця. 4. Березень, квітень, травень, червень, липень.
Творча робота
►   Виразно прочитайте текст. Виділені слова випишіть, поділивши їх для переносу. Перевірте себе за таблицею-опорою. Які з цих слів не можна переносити? Чому?
Глина — один з найпрадавніших матеріалів, який людина навчилась обробляти. Гончарна справа з'явилася за часів палеоліту, а винахід випалення глини в давні часи дозволив створювати більш зручні та міцні предмети побуту. Гончарні вироби виготовляли народи Східної Азії ще за 2000 років до нашої ери.
VIII. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
IX.Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Основні правила переносу
X. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►   Виконати за підручником вправу 216, с 102.
►   Виписати з підручника «Українська література» по два прислів'я. Позначити усі можливі способи переносу кожного із слів.
ДОДАТОК

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 690 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть