загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 68. Розвиток зв'язного мовлення № 15 - 5 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 5 » Укр.мова 5 кл. Урок 68. Розвиток зв'язного мовлення № 15
12:17
Укр.мова 5 кл. Урок 68. Розвиток зв'язного мовлення № 15
Мета: повторити відомості про особливості розповіді як типу мовлення; навчити учнів створювати усні та письмові твори-розповіді в художньому стилі, пов'язані з життєвим досвідом; удосконалити творчі вміння аналізувати тексти-розповіді художнього стилю; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння п'ятикласників будувати тексти-розповіді в художньому стилі відповідно до комунікативного завдання; формувати вміння підпорядковувати висловлювання темі та основній думці, удосконалювати навички знаходити й виправляти недоліки та помилки в змісті, побудові й мовному оформленні власних висловлювань, спираючись на засвоєні знання; розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення, емоції, ерудицію.
Вид уроку: урок формування комунікативних умінь і навичок.
Тип уроку: урок розвитку зв'язного мовлення.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок


Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Розвиток зв'язного мовлення № 15
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. ПІДГОТОВЧА РОБОТА ДО СКЛАДАННЯ ТВОРУ-РОЗПОВІДІ НА ОСНОВІ ВЛАСНОГО ДОСВІДУ
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
► Прослухайте текст. Визначте стиль і тип мовлення, свою думку доведіть. Виділіть у тексті складники розповіді (початок дії, її розгортання і завершення). Якими словами підкреслено в тексті послідовність дій? Повернувшись увечері з роботи, батько спитав синів, як вони прожили день. Спочатку відповідає старший син:
—  Я сьогодні посадив дерево.
Потім до батька звертається середульший:
—  Я увесь день малював. Насамкінець розповідає молодший:
—  Я сьогодні... в м'яча грав... морозиво з'їв...
—  Для тебе день втрачений,— говорить йому батько.— А брати твої добре день прожили (За В. Сухомлинським).
Бесіда
♦   Про які події розповідається в тексті?
♦   Які мовні засоби вказують на це?
♦   Висловіть свою думку щодо почутого.
♦   Як ви вважаєте, хто з братів провів день найбільш плідно?
Лінгвістичний діалог із класом
♦   Назвіть основні типи мовлення.
♦   Який тип мовлення називаємо розповіддю?
♦   3 яких частин складається розповідь?
♦   Накресліть схему складових тексту-розповіді.
♦   Як ви розумієте значення слова досвід? (Досвід — сукупність знань, навичок, здобутих у житті і засвоєних або випробуваних на практиці.)
V. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Коментар учителя. Твір-розповідь — це зв'язний текст, усний чи письмовий, у якому послідовно повідомляється про якісь події. Зміст розповіді складається з трьох частин: початок дії — розвиток дії — закінчення.
Творче спостереження з елементами аналізу
►  Прочитайте твір-розповідь учня про свій робочий день. Що виражає заголовок — тему чи основну думку? Знайдіть речення, що містить основну думку висловлювання. Як запропонована в тексті послідовність дій?
МІЙ РОБОЧИЙ ДЕНЬ
Мій робочий день починається о сьомій годині ранку. Я прокидаюся, роблю зарядку, вмиваюсь, одягаюсь, снідаю і о восьмій годині виходжу до школи. Перший урок починається о восьмій тридцять. У школі я вивчаю різні предмети: математику, українську мову, історію. На уроках я уважно слухаю вчителів, відповідаю на їхні запитання, виконую вправи та завдання. На перерві я відпочиваю, розмовляю з друзями, обідаю в їдальні. Тричі на тиждень я відвідую секцію з вільної боротьби.
Після школи я йду додому. Обідаю з бабусею, допомагаю їй по господарству і, трохи відпочивши, сідаю виконувати домашнє завдання. Закінчивши уроки, складаю портфель: збираю зошити та підручники на наступний день.
Тепер можна погуляти з друзями.
VI. ПІДГОТОВКА ДО НАПИСАННЯ ТВОРУ
VII. СКЛАДАННЯ ТВОРУ-РОЗПОВІДІ ВІДПОВІДНО ДО КОМУНІКАТИВНОГО ЗАВДАННЯ
Варіант 1
►   Прочитайте уривок розповіді. Які з її частин (початок, розгортання дії, завершення) відсутні? Усно складіть власний варіант твору-розповіді.
Ми чесно пообіцяли батькам дотримуватися розпорядку дня. Пообіцяли, що будемо допомагати мамі у веденні господарства. Для цього ми склали список правил, які необхідно виконувати кожного дня. Швидко пообідавши, сіли виконувати домашнє завдання.
►  Схарактеризуйте мовленнєву ситуацію (назвіть учасників, місце, час, умови процесу спілкування).
Варіант 2
►   Поміркуйте, що і в якій послідовності ви могли б розповісти про вечір у своїй родині. Складіть план розповіді. Розповідаючи за планом, використовуйте слова спочатку, потім, тоді, пізніше та ін.
Зразок. Вечір моєї родини
План І.Хто першим повертається з роботи (навчання)? У якій послідовності сходяться додому всі інші?
2. Хто готує вечерю? Хто допомагає?
3. Де збирається родина після вечері (біля столу, біля телевізора, на ґанку та ін.)?
4. Як минає вечір у родинному колі (хто чим займається)?
5. Як закінчується день у вашій сім'ї?
VIII. САМОСТІЙНЕ СКЛАДАННЯ ТВОРУ-РОЗПОВІДІ НА ТЕМУ, ПОВ'ЯЗАНУ З ЖИТТЄВИМ ДОСВІДОМ УЧНІВ У ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ
IX. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Розвиток зв'язного мовлення № 15
♦   Що було найцікавішим на уроці?
♦   Що було найважчим?
♦   Де ви зможете застосувати здобуті знання?
X. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Завершити роботу над твором, розпочату на уроці.
►  Скласти усну розповідь з теми «Як я провів зимові канікули».

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2818 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть