загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 71. Основні випадки чергування у-в, і-й - 5 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 5 » Укр.мова 5 кл. Урок 71. Основні випадки чергування у-в, і-й
12:28
Укр.мова 5 кл. Урок 71. Основні випадки чергування у-в, і-й
Мета: поглибити знання учнів про основні випадки чергування у-в, і-й; навчити правильно їх вживати відповідно до вимог правопису; формувати вміння і навички знаходити орфограму в реченні; розвивати творчі вміння використання слів з такими чергуваннями під час побудови власних висловлювань в усній і писемній формах; виховувати любов і повагу до праці та навчання.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та формування практичних умінь і навичок.
Вид уроку: урок осмислення нової інформації.
 
 
предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 
 
Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Основні випадки чергування у-в, і-й
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
IV. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
VI. РОБОТА З ТЕОРЕТИЧНИМ МАТЕРІАЛОМ
Українська мова — одна з наймилозвучніших мов світу. Щоб у мовному потоці уникнути збігу кількох голосних чи приголосних, використовують чергування прийменників у з в та сполучників і з й. Можуть також чергуватися й початкові звуки слів у — в та і — й. (Аналіз таблиці-опори, спроектованої на мультимедійну дошку.)
Чергування у-в, і-й
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ ТА ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Самодиктант
►  Прочитайте текст, випишіть словосполучення з у чи в, і чи й.
САДИБА Й ОСЕЛЯ
Стояли колись в Україні цілі чумацькі села. І вельми не схожі були вони на всі інші своїм і розташуванням, і забудовою. Садиби переважно починалися від поля і спускалися до яру.
Оселю чумаки обносили високою загатою: затишно й тепло від неї взимку. Хати були дубові, гарно й весело розмальовані квітами, виноградом і вазонами. На грубі й комині теж красиві узори. Коло вікон, попід стелею мільками малювали. А знизу стіни до вікон мили і змазували білком, щоб блищало (З календаря).
►  Обґрунтуйте чергування. Зробіть фонетичний розбір виділеного слова.
Прийом «Вірю — не вірю» гдз 8 клас
►  Розкрийте дужки, запишіть правильно сполучення слів. Свій вибір обґрунтуйте відповідним правилом (слова спроектовано на мультимедійну дошку).
1. (В, у) вікні, зорях, вересні, лісі, озері, вирій, щасті, Києві.
2. (І, й) дід... онук, батько... син, мама... тато, брат... сестра, Марія ...Ольга, Петро... Ігор, ходить... працює, грає... співає.
Творче конструювання
►   Прочитайте пари слів. Складіть і запишіть із ними речення, вибираючи в кожному випадку потрібний варіант слова.
1. Увечері — ввечері, уперед — вперед, урожай — врожай.
2. Управа — вправа, удача — вдача, уряд — у ряд.
VIII. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Дослідження-відновлення
►   Перепишіть прислів'я, вказані в дужках прийменники і сполучники поставте в потрібній формі.
Літери, що позначають приголосні звуки, які чергуються, підкресліть.
1. Яке коріння — таке (й, і) насіння. 2. Яке зіллячко — таке (й, і) сім'ячко. 3. Як (у, в) сім'ї згідливе життя, то (і, й) виросте дитя до пуття. 4. Які батьки — таке (й, і) дитя. 5. Яка хата — (і, й) такий тин, який батько — (і, й) такий син. 6. Виховав дитину (у, в) добру годину. 7. Не будь (у, в) людях привітний, а будь (у, в)дома привітний. 8. На те (і, й) голова, щоб (у, в) ній розум був.
IX. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Основні випадки чергування у-в, і-й
X. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►   Виконати за підручником вправу 264, с 121.
►  Дібрати по два приклади на кожне правило, записати їх.
►  Скласти усне висловлюваня про свою сім'ю.
 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1074 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть