загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 74. Позначення м'якості приголосних на письмі буквами ь, і, я, ю, є. Сполучення йо, ьо - 6 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 6 » Укр.мова 5 кл. Урок 74. Позначення м'якості приголосних на письмі буквами ь, і, я, ю, є. Сполучення йо, ьо
16:02
Укр.мова 5 кл. Урок 74. Позначення м'якості приголосних на письмі буквами ь, і, я, ю, є. Сполучення йо, ьо
Мета: поглибити й систематизувати знання учнів про букви ь, і, є, ю, я, їхнє позначення м'якості приголосних на письмі, уживання сполучень ьо, йо; формувати вміння і навички правильно визначати приголосні звуки щодо твердості і м'якості; виховувати бережливе ставлення до навколишньої природи.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та формування практичних умінь і навичок.
Вид уроку: урок осмислення нової інформації.
 
предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 
 
 
Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Сполучення йо, ьо
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Психологічна настанова щодо формування практичних умінь і навичок учнів з вивченої теми. Ознайомлення учнів зі структурою уроку. Відновлення в пам'яті учнів основних правил, понять і термінів.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
«Мозковий штурм»
♦   Що вам відомо про букви ї, я, ю, є?
♦   Яка буква українського алфавіту не позначається звуком?
♦   Чи можуть букви ї, я, ю, є впливати на попередні приголосні? Як саме? Наведіть приклади.
Лінгвістичне дослідження
►   За записаними на дошці слова сформулюйте правила вживання ьо, йо. Йосип, район, курйозний, бойовий, його, сьогодні, сльота, дзьоб, льон,
льотчик.
Дослідження-порівняння
►  З'ясуйте, чим різняться слова наступні слова:
Син — синь, рис — рись, ліз — лізь, лан — лань, тінь — тин; ряд — радь, мир — міряй, сир — сіряк, вир — вір.
V. РОБОТА З ТЕОРЕТИЧНИМ МАТЕРІАЛОМ
Робота з опорною таблицею (спроектована на мультимедійну дошку)
Коментар учителя. М'якість приголосних позначається: буквою ь (м'який знак): тінь, різьба, синь; буквами я, ю, є: дякувати, люк, раннє; буквою і: сік, солі. Буквосполучення йо вживається на позначення двох звуків [й] + [о] на початку слова (йому), після голосних (знайомий, майор), після твердих і м'яких приголосних, якщо чується звук [й] (курйоз, батальйон). Буквосполучення ьо вживається в словах, де є м'який приголосний звук із наступним о (льон [л'он], сьомий [с'омий], синьо [син'о]). На початку слова таке буквосполучення вживатися не може.
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ ТА ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Словниково-розподільний диктант «Орфографічна хвилинка»
► Запишіть слова, згрупуйте їх за правилами. Поясніть вивчені орфограми. Синє, мить, скрізь, читальня, ненька, тюль, чотирьох, жінці, павільйон, вельможний, різкий, запорізький, кільчастий, різьбяр, суть, лють, кільце.
Мовленнєвий практикум
►  Запишіть речення, підкресліть слова з вивченими орфограмами.
1. Було як вилізуть всі четверо на тин, сядуть рядочком, як горобці, та як почнуть співать. 2. Чумацький віз тихо рипить піді мною, а в синім небі Чумацький Шлях показує дорогу (О. Довженко). 3. Крайнебо, либонь, близько вже, стоїть між високими кручами (Г. Тютюнник). 4. Навіть найостанніший учень у душі важко переживає кожну поразку. Якщо він хизується, що йому, мовляв, байдуже, то маскує внутрішній біль (Ю. Збанацький). гдз 8 клас
►  Запишіть виділені слова фонетичної транскрипцією. Простежте, чи збігається вимова й написання цих слів.
«Лінгвістичне доміно»
►   Відновіть прислів'я, частини якого розташовані неправильно.
Прийом «Знайди слово»
►  Зробіть переклад українською мовою запропонованих російською мовою слів, запишіть їх. Назвіть орфограму.
Иосиф, его, йорж, боевой, майор, иод, миллион, серйозный, Воробйов, Со-ловйов; Ковалёв, лётчик, бульон, сегодня, втроём, осеннего.
VII. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Гра «Третій зайвий»
1. Батальйон, Воробйов, Ковальов.
2. Бульйон, йорж, больовий.
3. Лялька, завойований, свято.
4. Малюнок, калюжа, льох.
5. Літнє, льотчик, ллє.
VIII. Підбиття уроку Укр.мова 5 кл. Сполучення йо, ьо
•   Діти, якими ви були на уроці?
•   Що ви сьогодні вивчили?
•   Ви справді були молодці!
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Дібрати по два приклади на вивченя правила, записати їх у зошит.
►  Знайти скоромовку з однією з орфограм. Вивчити скоромовку напам'ять.
►   Виконати за підручником вправу 279, с 128.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1106 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть