загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 75. Правила вживання знака м'якшення - 6 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 6 » Укр.мова 5 кл. Урок 75. Правила вживання знака м'якшення
16:05
Укр.мова 5 кл. Урок 75. Правила вживання знака м'якшення
Мета: навчити учнів правильно вживати м'який знак, вдосконалювати навички правильного написання і вимови слів із м'яким знаком; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, усне та писемне мовлення; виховувати повагу до минулого нашої Батьківщини.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та формування практичних умінь і навичок.
Вид уроку: урок осмислення нової інформації.
 
предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 
 
 
Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Правила вживання знака м'якшення
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Психологічна настанова щодо формування практичних умінь і навичок учнів з вивченої теми. Ознайомлення учнів зі структурою уроку. Відновлення в пам'яті учнів основних правил, понять і термінів.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
V. РОБОТА З ТЕОРЕТИЧНИМ МАТЕРІАЛОМ
► Розгляньте таблицю-опору (спроектовано на мультимедійну дошку) «Правопис знака м'якшення в кінці слова та складу». Зробіть висновки. гдз 8 клас
Правила вживання знака м'якшення
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ ТА ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
«Я знаю» (робота в парах)
►   Проведіть взаємоперевірку знань правил уживання м'якого знака. Оцініть відповідь свого товариша.
Лінгвістична задача
►  Доведіть, чому мають різне написання слова: Гальці і галці, Даринці і Лізоньці.
«Світлофор»
►   Прочитайте прислів'я, поставте, де потрібно, м'який знак, поясніть правопис. Перевірте написане за орфографічним словником.
►   Запишіть слова у дві колонки: а) у які вставили м'який знак, б) у які не треба вставляти.
1. їж., хліб із сіл..лю, із водою, живи правдою святою. 2. Без гет..мана війс.ко гине. 3. Місяц..— козаче сонце. 4. Уже ж і над моїми воріт..ми зійде сонце. 5. Яка головон..ка, така й розмовон..ка. 6. На пан..с..ку мудріс.т.. мужицька хитріс.т.. є. 7. Не клади в огон.. пал..ця. 8. Степ, поля — то розкіш., моя. 9. У великому суд..ні, та на самому д..ні. 10. Надувся, як міх цигане... кий. 11. На Семена горобці збирают..ся в табун..ці. 12. Ластівки низ..ко літа-ют...— дощ., обіцяют... 13. Зимою сонце кріз.. плач., сміється.
Лінгвістичне дослідження
►  Прослухайте тексти. Визначте їхній тип і стиль мовлення. З'ясуйте, в чому полягає різниця між цими текстами.
►  Знайдіть і випишіть слова з орфограмою «Знак м'якшення». Поясніть уживання цього знака в кожному слові.
Текст 1
Сьогодні в Україні намагаються відродити козацтво, ретельно вивчають життя козаків, їх звичаї, традиції, створюють сучасні козацькі загони. Справді, часи козацтва — частина героїчного минулого українського народу. Так у чому ж полягає такий жвавий інтерес до козаків? Чому ж ми, українці, пишаємося ними на весь світ?
Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що у козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Кожен в Україні чув про козаків. Козак в нашій уяві — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею. Захисник Вітчизни, оборонець прав і віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Про них написано багато наукових книжок, цікавих романів, знято фільмів. Про наш козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистити слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. І у це слово вкладають розуміння найбільших чеснот нашого народу (З підручника).
Текст 2
Богдан Хмельницький, гетьман, з усім військом запорозьким всім взагалі і кожному з осібна, кому про се знати належить, доносимо, що ми вийшли з великою силою із запорозької землі і йдемо до вас, щоб висвободити вас з давньої неволі і зробити вольними. Довгі роки терпіли ми вже кривду і насильства. Цілому світові відомо, як нищили нас польські пани. Накладали на нас неволь-ницькі тягарі і панщизняні роботи, руйнували наше добро, кривдили наші діти. Хто ішов з жалобою і шукав справедливості, той знаходив тільки сміх і зневагу. Коли ми домагалися наших прав, називали нас бунтівниками. Забули про се, що ми нашими грудьми боронили Польщу перед татарами. Поляки бажають знищити весь козацький рід. На всі ті кривди нема іншого способу, лише зламати поляків силою. Нехай козаки і селяни разом кинуться на ворогів. Хоч ворожа сила велика, ми не вступимося перед ними,— покладемо перед ними мертві трупи, застелимо дорогу могилами. Мусимо добути давню свободу, яку мали батьки наші... (І. Крип'якевич)
VII. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
VIII. Підбиття уроку Укр.мова 5 кл. Правила вживання знака м'якшення
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Дібрати по два приклади з підручника «Українська література» до кожного правила.
►  Скласти усно твір-мініатюру «Ми — нащадки козаків».
►   Виконати за підручником вправу 272, с 126.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1851 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть