загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 78. Подвоєння букв на позначення подовження м'яких приголосних та збігу однакових приголосних звуків - 6 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 6 » Укр.мова 5 кл. Урок 78. Подвоєння букв на позначення подовження м'яких приголосних та збігу однакових приголосних звуків
16:13
Укр.мова 5 кл. Урок 78. Подвоєння букв на позначення подовження м'яких приголосних та збігу однакових приголосних звуків
Мета: закріпити знання учнів про подвоєння букв, виробити вміння розрізняти подвоєні букви на позначення збігу однакових приголосних та подовжених м'яких приголосних звуків, правильно вимовляти слова з подвоєними та подовженими приголосними звуками; удосконалювати орфографічну грамотність; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, вміння вибирати головне; виховувати бажання цінувати час, інтерес до народної творчості.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та формування практичних умінь і навичок.
Вид уроку: урок осмислення нової інформації.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок



Перебіг уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
V. РОБОТА З ТЕОРЕТИЧНИМ МАТЕРІАЛОМ
Аналіз таблиці-опори
Завдання на відновлення знань
►  Складіть зв'язне висловлювання на одну з тем: «Подвоєння приголосних», «Подовження приголосних».
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ ТА ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Граматичний тренінг
►  Прочитайте текст. Визначте тему й основну думку, стиль і тип мовлення.
СУМНИЙ УРОК ВЕСЕЛОГО ДНЯ
Однієї травневої суботи ми з однокласниками зібралися йти до лісу. Плани були грандіозні: зварити кашу, награтися і набігати уволю. Нарешті усі зібралися. Перевірили, чи узяли усе, і швидко рушили.
Сонячне проміння пестило нас, зігріваючи вже по-справжньому. Незрівнянні аромати дарувала яскрава травнева зелень. Зупинившись на улюбленому місці, ми зайнялися розведенням вогню. Незабаром запах польової каші вже розносився узліссям.
Посмакувавши кашею, ми побігли грати у волейбол. Чаклування над вогнищем було довірено Андрію — великому любителю цієї справи.
Гра була чудовою, і Максим навіть роззувся, щоб легше було бігати. Ось тут і сталася біда. Побігши в кущ за м'ячем, Максим наступив на уламок скла. Хлопець скрикнув від пекучого болю, а за мить уся шкарпетка була в крові...
►   Придумайте закінчення до тексту, доповніть його, використовуючи слова з подвоєними чи подовженими приголосними. Перекажіть текст.
Вправа з ключем
►   Розкрийте дужки і запишіть слова: спочатку ті, у яких подвоюються приголосні, а потім ті, у яких вони не подвоюються.
Занят..я, багато століт..ь, перед могутніст..ю, бездоріж..я, покритий емал..ю, зран..я, дозвіл..я, з участ..ю, Іл..я, л..ється, тюлен..ячий, облич,,я, з лют..ю, кошен..я, якан..я.
Ключ. Виконавши правильно завдання і підкресливши перші букви спочатку слів із подвоєнням, а потім — без подвоєння, ви допишете прислів'я. Як ви розумієте це прислів'я?
Мовне конструювання
►   Утворіть від дієслів іменники. Складіть невелику розповідь «Один день мого шкільного життя».
Читати, оповідати, малювати, запитати, знати, бажати, змагатися, навчати.
VI. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Написати твір на тему прислів'їв «Лінивий двічі робить, скупий двічі платить», «П'ять днів не робимо, а два дні відпочиваємо».
►   Виконати за підручником вправу 301, с 135.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1198 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть