загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 81. Подвоєння букв у загальних та власних назвах - 9 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 9 » Укр.мова 5 кл. Урок 81. Подвоєння букв у загальних та власних назвах
21:26
Укр.мова 5 кл. Урок 81. Подвоєння букв у загальних та власних назвах
Мета: ознайомити п'ятикласників з основними правила подвоєння букв у загальних і власних назвах іншомовного походження; формувати загальнопізнавальні вміння правильно вимовляти й писати слова іншомовного походження з подвоєнням букв, знаходити й виправляти помилки на запропоновані правила, збагачувати словниковий запас; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти підвищенню родинно-побутової культури.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
 
 
предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 
Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Подвоєння букв у загальних та власних назвах
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Орфографічне редагування
► Прочитайте виразно вірш Василя Латанського. Назвіть власні і загальні назви. Знайдіть орфографічні й пунктуаційні помилки, запишіть відредагований варіант, свій вибір аргументуйте за допомогою правила.
УКРАЇНА
Знаєшьти,
Що таке Україна?
Україна, це гай солов'їний
Це твоя у садочку хата.
На пісні і казки багата.
Україна це тато й ненька,
Це безсмертне слово Шевченка,
Це божественно рідна мова.
Сонцесяйна і веселкова.
Україна це волі голос.
Синь неба, і спілий колос.
IV. СПРИЙНЯТТЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Робота з матеріалом підручника § 38
V. УСВІДОМЛЕННЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ У ПРОЦЕСІ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ, УДОСКОНАЛЕННЯ ОРФОГРАФІЧНИХ УМІНЬ З ТЕМИ
Виконання тренувальних вправ 304,310. Словниковий розподільний диктант
► Запишіть слова під диктовку в дві колонки: 1) з подвоєнням, 2) без подвоєння, пояснюючи за допомогою правил свій вибір. Значення незрозумілих слів розтлумачте за допомогою словника іншомовних слів. Акумуляція, авансцена, Аверроес, бонна, вето, габа, гамма, дактилограма, дефект, акупедія, Аллах, бакара. Баккара, аннали, мірра, Апенніни, Гіппократ, Ватт, ват, хобі, ралі, піца.
Гра «Упізнай слово іншомовного походження і правильно його запиши»
1. Ім'я героя давньогрецької міфології, який очолював похід аргонавтів у Колхіду за золотим руном. (Ясон) 2. Маса товару разом із тарою. (Брутто). 3. Співачка, що виконує перші ролі в опері. (Примадонна) 4. Спортивна гра двох команд, що проводиться на льодяному або трав'яному майданчику. (Хокей) 5. Автомобільна дорога з твердим покриттям — бетонним або асфальтованим. (Шосе) 6. Його повне ім*я Абу аль-Хусейн ібн Абдаллах ібн Сіна. Жив у Ірані, був лікарем і візиром при багатьох правителях. (Авіценна)
Лексична п'ятихвилинка
►  Запишіть правильно слова іншомовного походження, доберіть до них українські відповідники. решебник по алгебре 7 класс бевз
Преамбула, панно, апеляція, імунітет, ілюзія, дискусія, інтермецо, епіграма, дигресія.
Довідка: вступ, настінна прикраса, оскарження, захист, омана (хиба), суперечка, проміжний (середній), сатиричний вірш, відхилення, відступ.
VI. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
►  Поміркуйте й дайте відповідь на запитання:
♦   Як пишемо власні назви іншомовного походження?
♦   Які загальні назви іншомовного походження є винятком?
♦   Чи відбувається подвоєння приголосних у загальних назвах іншомовного походження?
►   Виконайте завдання тестового характеру.
1.  Подвоєння літер відбувається в усіх словах рядка:
А брут..о, Тольят.л, сум..а.                Б інтермецо..о, нет..о, бон..а.
В бул..а, віл..а, Одіс.ей.                     Г голландський, барок..о, еф..ект.
2. Не допущено помилок при написанні слів у рядку:
А антена, алея, іміграція.                   Б емігрант, Діккенс, колектив.
В мана, шосе, Торрічеллі.                  Г  Яффа, примадона, хобі.
VII. ВИРАЗНЕ ЧИТАННЯ ВГОЛОС
Вправи на тренування мовленнєвого голосу
►  Вимовте протяжно звук «і»; далі «є», «а», «о», «у».
►   Прочитайте перше речення пошепки, друге — трохи голосніше, третє — ще голосніше, під час читання четвертого вийдіть на суттєву гучність. Потім прочитати текст навпаки: від максимальної сили голосу до вимови останнього рядка пошепки.
Виразне читання тексту учнями
У БАБУСІ 
Крізь сон чую ласкаві слова бабусі. Розплющую очі і бачу бабусю над собою. Це вони будять мене. Будять і водночас погладжують рукою по голівці, щоб не злякався в незнайомій хаті, адже мене вночі тільки привезли сюди.
Чому так зелено в хаті? Це ж Зелена неділя сьогодні! В хаті повно клечання, пахне любистком, м'ятою пахне... У хаті стоїть зелена сутінь. Долівка аж до порога теж потрушена свіжою травою.
Я вмиваюсь біля порога. Бабуся дають мені чистий рушник. На рушнику вишиті червоні півні. Я тими півнями втираюсь.
Дядько виставляє на середину хати столик. Він для того й змайстрований. Щоб на ньому снідати й обідати. «А ти розставляй стільчики»,— загадує дядько мені.
Я ставлю стільчики, вони всі різні. Найбільший — дідусеві, розмальований — бабусі.
Входить знадвору дідусь, у руці в нього ... стільчик! Маленький, зручний...
Усі сідають до столу (За О. Гончаром).
VIII. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Подвоєння букв у загальних та власних назвах
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►   Вивчити правила § 38. Повторити відомості § 23—39.
►  Скласти й записати міні-висловлювання за темою «Найбільша цінність для людини — відчуття приналежності до певного народу, нації», використовуючи слова з вивченими орфограмами.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 799 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть