загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 85. Використання багатозначних слів у прямому й переносному значеннях. Культура мовлення - 9 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 9 » Укр.мова 5 кл. Урок 85. Використання багатозначних слів у прямому й переносному значеннях. Культура мовлення
21:40
Укр.мова 5 кл. Урок 85. Використання багатозначних слів у прямому й переносному значеннях. Культура мовлення
Мета: відновити в памяті пятикласників відомості про вживання багатозначних слів у прямому й переносному значеннях; ознайомити учнів з особливостями лексичних помилок, навчити відрізняти їх від орфографічних; формувати загальнопізнавальні вміння правильно вживати слова з прямим і переносним значенням в усному та писемному мовленні; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу спонукати учнів до вивчення багатства рідної мови, шанобливого ставлення до рідної школи, членів класного колективу.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.
 
 
предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 
Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Культура мовлення
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
► Прочитайте текст, знайдіть у ньому багатозначні слова, випишіть їх.
В класі повно вже було школярів. Деякі сиділи в лавках і бубоніли завдану лекцію, хвиля від хвилі боязко подивляючись на двері, чи не йде професор. Інші, сміліші, ходили по класу, билися, пручалися поміж лавками, мазали різні дива крейдою на таблиці і стирали їх відтак швидко намоченою шматою, котра служила замість губки. За олівцем ніхто не питав. Се мене дуже врадувало, і я швиденько, немов крадькома, шусьнув у другу лавку і сів на своє звичайне місце. Виймаючи книжку, потрібну для слідуючої години, я почув у торбі брязк олівця об шкіру і весь затремтів — не знаю, чи з радості, чи з якоїсь неясної тривоги.
Ось і професор прийшов, почалася наука. Нічого! Ось і година минула, професор вийшов, крик і гомін почався по-давньому, про олівець ніхто й слова не каже. Я сиджу, оглядаюся довкола і тремчу, мов злодій над краденим добром, боячись, що ось-ось надійде хтось і зажадає від мене олівця. Але ніхто не жадає олівця. Школярі ходять і вчаться, сваволять і товчуться по-давньому (За І. Франком). гдз 9 класс английский карпюк
IV. СПРИЙНЯТТЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
Робота з теоретичним матеріалом підручника § 42 с 154
Робота над теоретичним матеріалом таблиці
Лексичні помилки
V. УСВІДОМЛЕННЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ У ПРОЦЕСІ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ, УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАГАЛЬНО ПІЗНАВАЛЬНИХ І ТВОРЧИХ УМІНЬ З ТЕМИ
Виконання вправ за підручником 340, 342
Творче редагування
►  Прочитайте висловлювання п'ятикласників і знайдіть недоліки. Визначте суть лексичної помилки за допомогою узагальнювальної таблиці «Лексичні помилки».
1. Рідною батьківщиною мого брата є місто Київ. 2. Учора мій Тузик вечеряв о сьомій годині, а потім вечеряв об одинадцятій. 3. Класовод 7—Г доповіла адміністрації, що її клас не приймав участі у зборі макулатури. 4. За громадянською думкою, дерева вирішили посадити вздовж усієї траси. 5. Інформативний випуск газети «Шкільні вісті» затримали на 5 днів.
Лексична п'ятихвилинка
►  Розтлумачте вказані слова, з'ясуйте, чим вони відрізняються. Тактичний — тактовний;
Тактичний (-а, -є) — який стосується тактики, що використовується у політиці, спорті, на війні для досягнення мети.
Тактовний (-а, -є) — який володіє почуттям міри, вміє поводитися, дотримуючись відповідних норм.
Хутровий — хутряний;
Хутровий (-а, -є) — пов'язаний з хутром (розведенням, добуванням, обробкою, торгівлею).
Хутряний (-а, -є) — виготовлений, пошитий з хутра.
Сердечний — сердешний — серцевий;
Сердечний (-а, -є) — 1) доброзичливий, чуйний, добрий; 2) пов'язаний з почуттям закоханості, переживаннями, любовний, душевний.
Сердешний (-а, -є) — бідолашний, нещасний.
Серцевий (-а, -є) — такий, який стосується серця, його діяльності.
Писемний — письменний;
Писемний (-а, -є) — написаний, протилежний усному.
Письменний (-а, -є) — який уміє читати і писати, грамотний.
VI. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Культура мовлення
Виконання за підручником вправи 339.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Підготувати розповідь у науковому стилі за темою «Лексичні помилки».
►  За тлумачним словником з'ясувати значення таких слів: бережливий — бережний, вигляд — вид, вправа 343.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 811 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть