загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 88. Контрольний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму - 9 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 9 » Укр.мова 5 кл. Урок 88. Контрольний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму
21:49
Укр.мова 5 кл. Урок 88. Контрольний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму
Мета: удосконалити мовленнєво-мисленнєві вміння усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, послідовність розповіді, інтелектуальні вміння ділити текст на смислові частини, зіставляти план і первинне висловлювання; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово-композиційний і мовний аналіз художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму, сприймати текст, розуміти його, письмово відтворювати почуте.
Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь.
 
 
предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 
Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Контрольний переказ художнього тексту
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. РОБОТА З РОЗПОВІДНИМ ТЕКСТОМ, У ЯКОМУ Є ЕЛЕМЕНТИ РОЗДУМУ
► Прочитайте тест. Доведіть, що він художнього стилю. З'ясуйте, чи розкрита основна думка тексту. Поділіться враженнями від прочитаного.
полянський князь
Його ім'я звучить у назві столиці нашої держави. Та відомо про нього вкрай мало.
Чи справді був засновник Києва князем? Літописець передав нам зміст іншої легенди. Буцімто Кий був звичайним собі чоловіком, перевозив людей через Дніпро на своєму човні. Та повірити в те, що місто назване ім'ям перевізника, важко, тому що всі міста в той час і пізніше називали іменами правителів.
Та й сам літописець цю легенду заперечує. Він говорить, що не ходив Би Кий до Царгорода, якби був звичайним перевізником. Літописцеві відомо, що Кий брав участь у військовому поході. Ось чому сам автор літопису впевнений, що був Кий князем.
Літописець розповідає, як Кий об'єднував руські племена, творив могутню державу, здійснював переможні походи в чужі краї.
Сучасна наука довела, що князь Кий — реальна історична постать (За М. Слабошпицьким).
Аналіз структури тексту
1. Довести, що цей текст належить до розповіді з елементами роздуму. Назвати, з яких частин складаються висловлювання.
2. Скласти й записати простий план. Орієнтовний план:
1. Його ім'я — у назві нашої столиці.
2. Князь чи перевізник?
3. У чому переконаний літописець?
4. Що розказано в літописі про діяльність Кия?
5. Кий — реальна історична постать.
IV. УСНЕ ПЕРЕКАЗУВАННЯ ТЕКСТУ ЗАЗДАЛЕГІДЬ СКЛАДЕНИМ ПЛАНОМ
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Укр.мова 5 кл. Контрольний переказ художнього тексту
Письмово переказати художній текст розповідного характеру з елементами роздуму.
ДОДАТОК 
Текст для переказу
ТВОЯ БІБЛІОТЕЧКА
Далебі, важко знайти сім'ю, у якій не було б книжок, не було бодай невеличкої домашньої бібліотечки. А якщо в домі є діти, то, ясна річ, має бути і невелике «дитяче відділення» — одна-дві полички, а то й окрема шафа. гдз 9 класс английский карпюк
Саме слово «бібліотека» —грецького походження, а перекладається так: «біб-ліо» — «книга», «тека» — «зберігання». Отож, місце, де зберігаються книжки.
Бібліотека, хай і домашня, створюється не за один день. І не за один рік. Вам дарують книжки родичі, батьки, товариші. Купуєте в книгарнях. А буває, батько чи мати або старші брати й сестри привезуть хорошу книжку з іншого міста, де вони були у відрядженні.
Ну, а коли вже є вдома кілька книжечок, їм необхідно виділити спеціальне місце в шафі або поличку. Радимо ставити книжки не абияк, а у певному порядку. Окремо — художні (вірші, казки, оповідання, повісті), окремо — науково-пізнавальні (про природу, техніку, тварин тощо). І в кожному з цих підрозділів зручно розставити книжки за абеткою. Приміром, спочатку поставимо твори Андерсена, Багмута, Білоуса, Близнеця, а далі — Васильченка, Висікана, Остапа Вишні, Воронька, Гончара, Гриба, Гуцала і т. д.
У кожного з вас є книжки, які особливо подобаються. Одному до вподоби казки, другому — твори про війну, сміливих людей, третій полюбляє веселі вірші й оповідання. Ясна річ, що книжок улюблених і на полиці у вас вдома буде більше. І все ж радимо пам'ятати: добре, коли бібліотечка різноманітна за своїм характером.
Хороше, коли під рукою будуть і словники, і збірники загадок, приказок, прислів'їв, народних пісень. І вся ця довідкова частина бібліотечки теж зібрана докупи, зберігається разом. Це дуже зручно.
І ще кілька порад і рекомендацій власникам домашніх бібліотечок.
Необхідно берегти книжки, тримати їх у гарному стані.
При користуванні книгою не слід робити поміток на її сторінках, загинати по корінцю. І від загинання самих сторінок книжка псується. Краще в разі необхідності користуватися спеціальною закладинкою чи листівкою.
Не варто вкладати між сторінок зайві предмети. Так само не слід змочувати пальці язиком.
Пам ятаите, що пил і волога — запеклі вороги книги. Тому ви повинні раз у раз допомагати своїм вірним мовчазним друзям: не рідше двох разів у рік книжки треба протерти сухою ганчіркою або почистити пилотягом.
Інколи у книжкових шафах, які довго не відчинялись, може з'явитися вогкість, запах цвілі. У таких випадках слід знову ж таки кожну книжечку протерти сухою ганчіркою, а шафи залишити відкритими на день-два, щоб провітрилися.
Згубно діє на книжку і сонячне проміння: вицвітають, блякнуть текст, ілюстрації, руйнується папір. Не забувайте про це.
Якщо з якоїсь причини книжки намокли, їх треба одразу висушити. Для цього між мокрими сторінками добре покласти аркушики паперу — вони заберуть вологу. Потім доцільно просушити книжки на повітрі. Для цього їх ставлять відкритими віялом. Згодом висушені сторінки треба вирівняти: випрасувати їх через папір теплою праскою.
На полиці книжки мають стояти вільно. Між верхніми обрізами книжок і верхньою поличкою слід залишити вільне місце для проникнення повітря (455сл.;зізб. «Твій друг — книга»).

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4997 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть