загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 94. Розвиток зв'язного мовлення № 21 - 11 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 11 » Укр.мова 5 кл. Урок 94. Розвиток зв'язного мовлення № 21
14:49
Укр.мова 5 кл. Урок 94. Розвиток зв'язного мовлення № 21
Мета: ознайомити учнів з основними правилами листування, будовою листа, його мовним оформленням, вимоги до оформлення адреси на конверті; удосконалити творчі вміння аналізувати листи з точки зору стилістичного й мовного оформлення; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння складати листи, оформляти конверт; підвищувати культуру усного й писемного спілкування.
Тип уроку: урок розвитку зв'язного мовлення.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Розвиток зв'язного мовлення № 21
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ, ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бесіда
♦   Чи часто вам доводиться писати листи? Кому саме?
♦   Чи виникали у вас труднощі під час оформлення листа і конверта? Які саме?
♦   Чи відрізняється усне мовлення від писемного? Чим саме? Яке з них складніше?
♦   Яким повинно бути мовлення будь-якої людини?
♦   Які ви знаєте правила спілкування?
IV. ПОГЛИБЛЕННЯ ВІДОМОСТЕЙ УЧНІВ ПРО ЛИСТ ЯК ЖАНР МОВЛЕННЯ
Робота з теоретичним матеріалом підручника
►  Прочитайте матеріал підручника с 234, з'ясуйте, чого слід дотримувати під час складання листів.
V. КОЛЕКТИВНА РОБОТА З ТЕКСТАМИ-ЗРАЗКАМИ Виконання вправи 519
►  Прочитайте лист Василя Стуса до сестри. Зверніть увагу на будову листа, його мовне оформлення.
Текст 1
Привіт, Олено! Нарешті одержав від тебе лист і довідався, як ти проводиш канікули. Я теж багато читаю. Востаннє я перегорнув сторінку роману, що ти мені радила, «Князь Кий» В.К. Малика. Ти просиш написати, чи сподобався він мені! Не те слово! Я був настільки вражений подіями з історії Київської Русі. Цікаво було прочитати про героїчну боротьбу наших предків за утвердження й незалежність своєї держави. Знаєш, я вже кілька днів ходжу під враженням, тому більше сьогодні ні про що писати не хочеться.
Напиши, будь ласка, чи згодна ти з моєю думкою про роман або думаєш по-іншому. Чекаю відповіді.
                                                                                             Сергій.
Текст 2
Моя дорога, моя люба, моя далеко сестро!
Пересилаю тобі сердечні привіти з Новим роком. Веселих свят! Я дуже вдячний за всі тридцять листів. А ще ж я отримав чудову троянду, годинник з музикою, свічки, календар і т. д.
Оце, будь ласка, для тебе мій вірш. Я присвячую його тобі!
24 грудня 1978                                                                     Відданий Вам
                                                                                             Василь Стус
♦   Які почуття виникають у людини після прочитання такого листа?
♦   Як називають людину, яка пише листа? Як називають того, хто отримує листа?
VI. РОБОТА НАД ОФОРМЛЕННЯМ КОНВЕРТУ І НАПИСАННЯМ ЛИСТА
►  Прочитайте матеріал підручника с 235 щодо оформлення конверту. Перекажіть усно прочитане.
Творча робота
►  Оформіть конверт і напишіть листа своєму найкращому другові (подрузі), який (яка) проживає в іншому місті. Під час роботи звертайтеся до пам'ятки підручника.
VII. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Розвиток зв'язного мовлення № 21
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Повторити теоретичні відомості, пов'язані з оформленням конверту і написанням листа с 234—235.
►  Оформити конверт і написати лист своїм одноліткам в Австралію.
ДОДАТОК Текст для диктанту
ПРО ВІТАЛЬНІ ЛИСТІВКИ
Останнім часом мистецтво створення вітальних листівок досягло справжнього буму, посівши місце одного з найпопулярніших різновидів графіки. Сьогодні можна побачити неосяжний розмай варіацій сюжетів, форм, змісту листівок — на всі смаки та вподобання. А чи відомо вам, як виникли вітальні картки.
Ми недарма назвали листівку карткою, адже саме таку назву вона мала на початку своєї історії. Насправді ж, листівка, або відкритий лист, чи, як її називали наприкінці XIX — початку XX століття, «артистична картка», маючи на увазі якийсь малюнок художника, не має точно визначеної дати народження.
Минуло багато часу, перш ніж листівка набула більш-менш звичного для нас вигляду. І хоча жодних відомостей про дату появи листівки не існує, оскільки в кожній країні цей шлях був різним, однак кінець XIX століття залишив нам таку кількість прекрасних зразків даного жанру, що саме цей час можна називати періодом розквіту мистецтва листівки (З журналу; 137 сл.).

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 794 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть