загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 95. Контрольна робота № 6 - 11 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 11 » Укр.мова 5 кл. Урок 95. Контрольна робота № 6
14:52
Укр.мова 5 кл. Урок 95. Контрольна робота № 6
Мета: оцінити знання учнів із теми «Лексикологія» (визначити належність слів до певної лексичної категорії: однозначні й багатозначні); групи слів за значенням; з'ясувати можливі недоліки в опануванні мовною теорією; здійснити перевірку здатності п'ятикласників сприймати незнайомий текст, розуміти й запам'ятовувати фактичний зміст, тему й основну думку тощо; удосконалити вміння й навички вибирати з-поміж синонімів, антонімів найбільш відповідні контексту, знаходити й виправляти лексичні помилки.
Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Контрольна робота № 6
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. ПІДГОТОВЧА РОБОТА
Мотивація навчальної діяльності учнів, ознайомлення із критеріями оцінювання тестових завдань. Проведення інструктажу щодо виконання завдань тестового характеру. Поділ учнів класу за варіантами.
IV. ТЕСТУВАННЯ
1.  Позначити речення, у якому допущено лексичну помилку: 
А Оберігати ліси — обов'язок кожного.
Б Ліси — багатство країни. 
В Істина є добром інтелекту. 
Г Одна неділя має сім днів.
2.  Позначити рядок словосполучень, у яких слова вжиті в переносному значенні:
А  Солодке печиво, гіркий перець. 
Б  Холодний погляд, солодка брехня. 
В  Світло знань, українська мова. 
Г  Білий сніг, тихий крик.
3.  Позначити рядок, у якому слова становлять синонімічний ряд: 
А Об'єднання, союз, співдружність, федерація.
Б Штучний, надуманий, фальшивий, природний.
В Приязний, теплий, недоброзичливий, приємний. 
Г   Прізвисько, кличка, псевдонім, ім'я.
4.  Позначити рядок, у якому правильно підібрано антонім до слова велетень: 
А Титан.
Б Силач. 
В Ліліпут. 
Г   Великий.
5.  Яке лексичне значення має слово оксамитові? 
А Зелений.
Б Яскравий. 
В Ніжний. 
Г Бархатний.
6.  Прикметник кореневий може поєднуватися зі всіма словами, крім: 
А Живлення.
Б Канал.
В Житель. 
Г  Наголос.
7.  Знайти рядок, який є продовженням визначення: лексикологія — це: 
А Сукупність слів, що вживається в мові.
Б Розділ мовознавства, який вивчає лексикографію.
В Розділ мовознавства, який вивчає лексичний склад певної мови.
Г  Розділ мовознавства, який вивчає правильність написання.
8. Слова, які мають різні лексичні значення, але однакове (чи подібне) звучання, називаються:
А Синонімами. 
Б Антонімами. 
В Фразеологізмами. 
Г  Омонімами.
9.  Знайти слово, яке слід вибрати для пропуску в такому реченні: Весна за вушка ... трави:
А Висмикує. 
Б Витягає. 
В Вириває. 
Г  Витягує.
10. Знайти рядок словосполучень, які потребують редагування: 
А Захоплення спортом, випереджати в розвитку. 
Б Захоплювати рибалкою, опасні люди. 
В Кефір знежирений, громадянська відповідальність. 
Г  Прийдешні покоління, тривожний стан.
► З'ясуйте значення слів обшукувати й ошукувати, уведіть їх у два речення.
V. ПРОВЕДЕННЯ КОНТРОЛЬНОГО АУДІЮВАННЯ ТЕКСТУ НАУКОВОГО СТИЛЮ
VI. ОРГАНІЗОВАНИЙ ЗБІР ЗОШИТІВ
VII. ВІДПОВІДІ ВЧИТЕЛЯ НА ЗАПИТАННЯ УЧНІВ 
Укр.мова 5 кл. Контрольна робота № 6
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►   Повторити вивчений теоретичний матеріал.
►  Скласти кросворд, ребус чи шараду за вивченим матеріалом.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1231 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть