загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 96. Основа слова і закінчення-значущі частини слова - 11 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 11 » Укр.мова 5 кл. Урок 96. Основа слова і закінчення-значущі частини слова
14:55
Укр.мова 5 кл. Урок 96. Основа слова і закінчення-значущі частини слова
Мета: повторити й поглибити знання учнів про основу як частину слова, що виражає лексичне значення, і закінчення, яке вказує на граматичне значення; сприяти зміцненню навичок їх виділення; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити основу слова й закінчення, визначати їхню роль у словах; правильно вимовляти префікси пре-, при-, прі-; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до флори і фауни України.
Тип уроку: урок повторення з елементами поглиблення, формування практичних умінь і навичок.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Основа слова і закінчення
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бліцопитування
♦   3 якими значущими частинами слова ви познайомилися в 5 класі?
♦   3 яких частин можуть складатися слова?
♦   Які значущі частини слова можуть входити до основи?
♦   Визначте основу й закінчення в запропонованих словах: прочитати, музикант, земля, весняний, читанка, верболіз, намалюєш.
IV. ПОГЛИБЛЕННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ МАТЕРІАЛУ УРОКУ
Робота з підручником
Робота з матеріалом § 49 с 176-177.
►   Прочитайте матеріал підручника, знайдіть нову інформацію щодо виучуваної теми.
Робота над текстовим матеріалом
►   Прочитайте текст. З'ясуйте особливості щодо вимови префіксів пре-, при-, прі-.
Коментоване письмо
►   Запишіть під диктовку текст, коментуючи орфограми й пунктограми.
НА ЛІСОВІЙ ГАЛЯВИНІ
Цілими днями Улянка блукала в лісі. її вабили пресвітлі галявини, пахощі чебрецю, сонячні зайчики на лісових стежках. Любила прилягти дівчинка у високій траві, на галявині, яку обступили превисокі липи. Галявина була як райдужне око старого лісу, як зелене кругле озерце. Розкинувши руки, лежала дівчина на галявині, і полуденна спека пашіла м'якістю й духом нагрітого листя. Як було гарно відчувати себе маленькою хазяйкою в цьому лісі! (За О.Донченком)
Творча робота
► Доберіть по два слова до кожної схеми.
► Знайдіть у тексті три змінні слова, розберіть їх за будовою.
Відгадай загадку
►   Відгадайте загадки. Запишіть відгадки, виділіть у них основу й закінчення.
1. Що за перли у траві ранком світять, мов живі У природі чудеса — з ночі випала... (роса).
2. Красивий, щедрий, рідний край. І мова наша — солов'їна.
Люби, шануй, оберігай наш край, що зветься... (Україна).
3. Через річечку повисло кольорове коромисло. (Райдуга)
4. Сіре сукно лізе у вікно. (Ранок)
5. Сидить дід над водою з червоною бородою:
Хто йде — не мине, за борідку ущипне. (Калина)
Пошук-редагування
►  Прочитайте вислови. Знайдіть у них орфографічні й лексичні помилки. Аргументуйте свій вибір.
У день прикрасно світило солнце. Прелетіли на слободу журавлині ключі і дикі гуси. Мерехтіли в синьому просторі, розсікаючи втомленими крилами повітря, дикі качки. Надходила весна.
Прежухлий сніг лишився тільки в ярах та вибалках.
Утром діти йшли до школи. Тримали в руках букетики синіх пролісків та рожевого рясту. Принесли любимим учителям, щоб вони відчули подих весни і свята (За А. Шияком).
V. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Основа слова і закінчення
Виконання за підручником вправи № 397.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Вивчити матеріал підручника § 49 с 176—177, вправа 400.
►   Від указаних слів утворити різними способами нові, розібрати їх за будовою: мудрий, бій, школа, добрий, звати.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1008 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть