загрузка...
Укр.мова 5 кл. Урок 99. Значущі частини слова. Правопис, написання префіксів пре-, при-, прі- - 11 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 11 » Укр.мова 5 кл. Урок 99. Значущі частини слова. Правопис, написання префіксів пре-, при-, прі-
15:04
Укр.мова 5 кл. Урок 99. Значущі частини слова. Правопис, написання префіксів пре-, при-, прі-
Мета: повторити й поглибити знання учнів про значущі частини слова, сприяти зміцненню навичок їх виділення; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити префікси пре-, при-, прі-, визначити їхню роль у словах, правильно писати, розвивати творчі вміння використання цих префіксів для створення нових слів; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до творчих особистостей держави.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Перебіг уроку Укр.мова 5 кл. Правопис, написання префіксів пре-, при-, прі-
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Робота з текстом
►   Прочитайте текст. Визначте тип і стиль мовлення. Поясніть свій вибір.
На високому вокальному небосхилі України прізвище Оксани Андріївни Петрусенко сяє зіркою першої величини. Це співачка — легенда, співачка — самоучка.
Вона прийшла на сцену сімнадцятирічною дівчинкою, і її школою стали провінційні драматичні та музичні театри.
Багато незабутніх і прекрасних образів створила на Київській оперній сцені Оксана Петрусенко.
♦   Як вимовляємо префікси у виділених словах? Чому?
♦   На що вказують префікси пре-, при-?
Робота з теоретичним матеріалом підручника § 53
IV. ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Вправа №430
Творчий диктант
►  Замініть слова і словосполучення словами з префіксами при- або пре-.
1. Місцевість біля моря. 2. Дуже розумний. 3. Невеликий мороз. 4. Повернення птахів. 5. Лягти на кілька хвилин.
Орфографічний практикум
►   Запишіть висловлювання, установлюючи замість крапок пропущені букви. Свій вибір аргументуйте.
1. Спинись, хвилино! Ти пр..красна! (Гете) 2. Часто великі таланти залишаються пр..хованими (Латинське прислів'я). 3. У кожної людини три характери: той, який пр..писують, той, який вона сама собі пр..писує, і нарешті, той який є насправді (В.Гюґо). 4. Покоління відходить, й покоління приходить, а земля віковічно стоїть (Старий Заповіт).
Розподільний словниковий диктант
►   Запишіть у три колонки слова з префіксами пре-, npu-, npi-.
Преамбула, пр..вілеї, претендент, принциповий, пр..освященство, пр.. кінцевий, пр..дикат, притаманний, пр..старий, пр..парат, прем'єра, пр..стол, пр..рва, пр..мудрився, протримати, пр..хмарний, пр..пилений.
V. Підбиття уроку. Укр.мова 5 кл. Правопис, написання префіксів пре-, при-, прі-
Виконання вправи 431.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►   Вивчити теоретичний матеріал, запропонований у підручнику § 53 с 190.
►  Підготувати зв'язне висловлювання в науковому стилі про особливості вживання префіксів пре-, при-, прі.
ДОДАТОК Тексти для диктантів
НОВА ВЧИТЕЛЬКА
Добрий десяток літ спливло весняною водою з того часу, як Олександра Василівна прийшла на свій перший урок. Але й досі, входячи в клас після літніх канікул, учителька почуває легке хвилювання. Адже кожного разу вона входить у коло нових учнів, як у нову свою сім'ю. Після Юркового запитання Олександра Василівна зрозуміла, що з кожною хвилиною вона здружується з класом. Безслідно зникло хвилювання, вона легко знаходила потрібні слова. Міцніла в школярів довіра до неї, прірви між ними не було, і на серці ставало легко й ясно. І раптом згадалось, як ходила вона вчора над морем, примруживши очі. Звечоріло, і лілова смужка далеких просторів повільно забарвлювалась пречудовим світлом заходу (За О. Донченком).
У кінці XIX століття найбільш заможні селяни і мешканці приміських зон будували багатокамерні житла з трьох-чотирьох кімнат. У сінях влаштовувалась комора, а кожна з кімнат переділялась на дві — чисту хату (велику хату, залу) й кухню.
Українська хата являла собою наземну одноповерхову споруду, за винятком пригірських районів Карпат, Буковини та Поділля, де під житлом, яке будували на крутих схилах, влаштовували цокольне приміщення для господарських потреб — погріб, пивницю (За Т. Косміною).


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 942 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть