загрузка...
Укр мова 5 с 1-3 відповіді - 23 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 23 » Укр мова 5 с 1-3 відповіді
15:44
Укр мова 5 с 1-3 відповіді
Перед Вами відповіді до вправ з укр.мови під авторством Єрмоленко.
Вправа 1
1. Мамина пісня.
2. У цьому тексті розповідається про мамину колискову. Людина починає розуміти світ саме через слово.
3. Дрімота, и, жін.
1.  Напівсонний стан; неміцний, чуткий СОН. Бухнули клуби густого, гарячого диму до сое'ячого замку, побудилися сови з солодкої дрімоти (Іван Франка); Ганна мріє, дрімає і крізь мрію Я дрімоту прислухається до того, що говорить Мотя (Василь Козаченко).
2.   перен. Стан спокою, нерухомості. Ці слова він і сам промовив так тихо, неначе боявся сполохати ту тишу, ту дрімоту садка (Нечуй-Левицькиіі; Проспівав півень, ізнову весь хутір поринув у дрімоту (Василь Кучер).
Пліт, плоту і плота, чол. 1. Огорожа, плетена з хворосту. Там білий домичок стоїть.. Наокруга [навколо] густенький пліт (Степан Руданський); Всі повиходили з саду віття тернове збирати, щоб плотом увесь виноградник обгородить (Гомер).
Живий пліт — те саме, що живопліт. Подвір'я довкола корпусів обсаджене живим плотом бузку (Ірина Вільде). 2. Скріплені в один або декілька рядів колоди для сплаву або для переправи на НИХ ПО ВОДІ. Мельників план був дуже простий: зв'язати невеличкий пліт, аби міг здержать двоє людей — і в темну ніч...переплисти у плавні (Михайло Коцюбинський); Артем уже знав, що ... ліс плотами по Дніпру ... сплавляють (Андрій Головко). Бильце , -я, сер., одн. (мн. бильця, -лець. ). Невисока огорожа по краях сходів, балкона, містка, трибуни І Т. ІН.; ПОручнІ. Галерея не вгаває: ходять, розмовляють, перехиляються через бильця й нетерпляче підіймають хвилі оплесків (Юрій Яновський): II Бічні опори крісла, канапи; спинка стільця, ліжка. Пабильці крісла лежае вичищений, ви гладжений його святковий костюм (Ірина Вільде); // БОКОВІ обводи КОЛИСКИ. Навіть мала Набійка стала іншою — вона вже підіймала голову і вміла триматись рученятами за бильця колиски (ОлесьДонченко).
Вправа 2
1.  Найбільшим скарбом для народу є рідна мова. Саме через казки, легенди, пісні, перекази ми знаємо про минуле України. За допомогою мови передаємо наші знання майбутнім поколінням.
2.  Нашу мову потрібно берегти і розвивати. Не допускати слів-паразитів, правильно будувати речення.
3.  Наша мова — це наше багатство. Ми повинні досконало володіти українською літературною мовою, користуватися нею не тільки у певних ситуаціях, а й у повсякденному житті, у побуті. Потрібно навчитися говорити красиво, щоб подавати приклад іншим.
Вправа З
Українська мова — дзвінкоголоса, ніжна, чарівна, прекрасна,мила і чудова, як материнська пісня колискова. З української мови починається мій рід, моя мова — ласкава, мамина, єдина, щебече соловейком на весь світ.
Вправа 4
2. У головній книзі християн —Біблії, говориться, що спочатку було Слово. Від народження людина має великий дар — спілкування через Слово. Свої думки і почуття ми виражаємо за допомогою мовлення. Слово надто багато важить у людському житті. Воно вмить змінює настрій, робить нещасливого щасливим. Звичайно, спілкуватися можна за допомогою міміки і жестів, але вони не замінять живе слово, адже «слово — це щастя, слово — це свято». Вислів «Люди без думки — птиці безкрилі», я розумію так: крила для птаха — спосіб існування, це їх життя- Птахи мають дар літати. Якщо 0тах не літає, безкрилий , значить, уїв скалічений, може загинути. Так іяюдина без думки — каліка. 3. Мова — це найцінніше надбання людства. За допомогою мови люди спілкуються між собою, виражають свої думки, почуття, зберігають їх і передають іншим, обмінюються інформацією. Мова є засобом духовного зростання. Для того, щоб добре володіти мовою, треба багато читати. Високоосвічена людина повинна вміти формулювати запитання, обґрунтовувати відповіді, безпомилково тлумачити зміст. Уміле використання слів робить мову багатшою, барвистішою, здатною виражати найтонші відтінки думок, почуттів, переживань. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!
Вправа 5
І. 1- Слово — не горобець, як вилетить, то вже не спіймаєш. 2. Від гарних слів язик не облізе. 3. Слів не розкидаєш, добру славу маєш. 4- Хто говорить — сіє, хто слухає — жне. 5. Не заживає рана від лихого слова. 6. Слово без діла нічого не варте. 7. Мудре слово в громаді вагоме.II. Ці прислів'я навчають мудрості. 1. Завжди перед тим, як щось сказати, треба подумати, адже сказаного не повернеш. 2. Треба навчитися говорити іншим приємні слова, головне, щоб сказане було доречним. 3. Людину, яка дотримується свого слова, поважають. 4. Хто говорить — сіє (навчає), хто слухає — жне (навчається). 6. Дуже важливо завжди виконувати обіцянку, підтверджувати сказане ділом. 7. Мудрі поради завжди важливі і потрібні.
Мова — найкращий засіб спілкування. За її допомогою ми виражаємо свої емоції, думки, почуття. Крім мови людина користується жестами, мімікою, мовою різних знаків (наприклад, дорожніх).
Вправа 6
2. Державна мова закріплена законодавством, її вживання обов'язкове в органах державного управління, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, в сферах зв'язку та інформатики. Державною мовою спілкується більшість громадян країни. Вона зберігає у собі історію національні традиції, культуру.
Українська мова — мова корінного населення України і є державною мовою в Україні.
Вправа 7
1.  Основна думка вірша: мова — серце народу. Є народ — є нація. Вмирає мова — вмирає нація.
2.  Крім рідної я вивчаю російську, німецьку, англійську, польську мови. Уважаю, що сучасна людина повинна досконало володіти кількома мовами. Адже чим більше мов знає людина, тим більше можливостей для навчання та спілкування. Англійська — найпоширеніша у світі бізнесу. Думаю, знання мов мені допоможе в майбутньому. Державну мову повинна знати кожна людина, що мешкає на території цієї країни. Знання рідної мови свідчить про те, який ти громадянин, патріот. У всьому світі поважають людей, які шанують рідну мову, розвивають та вдосконалюють її.
Вправа 8
1.  Ми українці. З діда-прадіда нам передано найкращу, наймелодійні-шу у світі мову. Чому вона «буде згасать»? Наша мова сьогодні розвивається, вдосконалюється і збагачується. Ми пишаємося тим, що маємо рідну, материнську мову. Обов'язок молодого покоління — зберегти свою мову, щоб залишитись народом.
2.  Чому я розмовляю українською мовою
Українська мова — це мова мого батька, ласкаве слово матері, чарівна пісня бабусі, теплий голос дідуся. Я пишаюся тим, що я українка, що мені дістанеться у спадок мова Великого Кобзаря, мова чудової народної пісні. У моїй родині люблять і дотримуються національних традицій, поважають українську культуру. Рідна мова для мене — це мова мосї родини.

Категория:
решебники
| Просмотров: 1690 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть