загрузка...
Укр мова 5 с 41-43 відповіді - 26 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 26 » Укр мова 5 с 41-43 відповіді
12:41
Укр мова 5 с 41-43 відповіді

Вправа 307
Безшумний, вокзал, на дошці, мнешся, робиться, футбол, принісши
Вправа 308
Стрімко вибігли на гору Дві подружки білокорі. Дощик їм полоще кіски. Звуть подружок цих берізки.
Вправа 309
Очерет — очеретяний.
Ведмідь — ведмеді.
Вправа 310
Жирафа, Марфа, портфель, рафінад. телефон, фабрика, Федір, фільм, фіі ранка, форма, фургон, шафа.
Вправа 311
By річці [у р'іц':і]
Вправа 312
1. Вісті [в'іс'т'і], свято [с'в'ато], камінці [кам'ін'ц'і], пісня [п'іс'н'а], цвях [ц'в'ах], гості [гос'т'і].
2.  Марія Іванівна ввімкнула телевізор і стала слухати ранковий випуск програми «Вісті». Сьогодні в нас свято — День селища. На морському узбережжі ми з татом збирали красиві камінці. У відчинене вікно тихо линули звуки красивої пісні. Кожне слово було важким і, ніби цвях, ранило серце. Моя сім'я дуже любе приймати гостей.
Вправа 313
Честь — чесний, проїзд — проїзний, вість — вісник, радості — радісний, виїзд — виїзний. Чесний юнак, проїзний квиток, вісник миру, радісний день, виїзний семінар.
Вправа 314
1. Винятки: зап'ястний, кістлявий, пестливий, хвастливий, хворостняк, шістнадцять.
2.   Вітерець-пустун пестливо грається квіточками, легенько дмухає на дерева, ніби боїться їх розбудити.
Мій сусід Андрійко — хвастливий хлопчина, тому з ним дуже важко спілкуватися.
У моему класі навчається шістнадцять дівчаток і чотирнадцять хлопчиків.
Якщо в словах відбувається збіг приголосних ждн-, -здн-, -зкн-, *скн-, -стн-, -стл-, то для полегшення вимови відбувається спрощення, тобто середній приголосний (д чи т) випадає.
Вправа 315
1.   Хто на поріг, тому пиріг, хто від порога, тому щаслива дорога.
2.  Хата без господині — день без сония. 3. По парі пізнати, чим сец-це кипить. 4. Вередлива коза дуже вовкові корисна. 5. Краще пізно, ніж ніколи. 6. Де велика рада, там пісний борщ.
Вправа 316
ІІенаголошені в коренях слів: берега, куширем, глипнула, приземливсь, дивись, вечерю, лелека, отетеріла, зеленою, позеленіла, Лелеку, зобижать.
Спрощення в групах приголосних: сердешну.
Вправа 317
Безкорисливість — у групі -стл-середній m випадає (користь), чесність — у груш -стн- середній m випадає (честь), власності — у групі •стн- середній m випадає (властиві).
Вправа 318
Вість — вісник, піст — пісний, якість — якісний, захист — захисний.
Вправа 319 1. Свято лимонів
Свята бувають різні. Одне з найяскравіших, найцікавіших — фестиваль лимонів у місті Ментоні, який на два тижні стає туристським центром Франції. Лимони, що вирощують біля цього містечка, мають унікальний і неповторний смак. Вони дуже корисні.
Відкриває фестиваль Його Величність Лимон зі своїм почтом. На чолі виїзної процесії гігантське чудернацьке авто, прикрашене лимонами, апельсинами та грейпфрутами, на якому щасливі діти розігрують веселі сценки. На ярмарковій площі гості можуть поласувати різноманітними цитрусовими стравами. Для підготовки «лимонного» свята використовують 130 тонн цитрусових плодів. Щорічно це розкішне й «смачне• шоу відвідують від 200 до 230 тисяч туристів. 2. У холодну пору року наша сім'я традиційно віддає перевагу цитрусовим: апельсинам, лимонам, мандаринам, грейпфрутам. Саме в цих яскравих фруктах міститься багато вітаміну С, за допомогою якого ми боремося з інфекціями. Щоденне вживання апельсинів захищає людину від нежиті і застуди, тримає під контролем кров'яний тиск і нормалізує роботу органів дихання. Завдяки багатому вмісту кальцію вони корисні для кісток і зубів.
А як прохолодними зимовими вечорами смакує чай з лимоном! Ще лимони зміцнюють імунну систему, їх часто вживають при грипі та застуді. Лимон діє як очищувач крові і покращує здатність організму позбавлятися від токсинів. Мандарини у нашій родині також займають почесне місце серед цитрусових. Це символ найголовнішо-госвята — Нового року. Мандарини корисні при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, допомагають при лікуванні бронхіту і астми, знижують кров'яний тиск, покращують обмінні процеси та підвищують апетит.
Щоб позбутися алергії, уникнути серцевого нападу й підвищити працездатність, можна пити таблетки, змінити харчування або просто ввести в денний раціон грейпфрути. Вони виводять з організму зайву рідину, активізують процес спалювання жирів, сприяючи схудненню і очищенню організму від шлаків. Недарма фахівці стверджують, що щодня кожній людині потрібно з'їдати 1 грейпфрут, особливо в холодну пору року.
Вправа 320
1. Зап'ястний.
2.  Хвастливий.
3.  Пестливий.
4.  Кістлявий.
5. Шістнадцять.
6. Хворостняк,
7. Контрастний.
8.  Баластний.
9. Туристський.
У словах-відгадках зап'ястний, хвастливий, пестливий, кістлявий, шістнадцять, хворостняк спрощення не відбувається ні у вимові, ні на письмі, це — винятки. А в словах контрастний, баластний, туристський спрощення відбувається тільки у вимові, а на письмі — ні. 
Вправа 322
1. Тече вода в синє море, та не витікає; шука козак свою долю, а долі немає. 2. А журавлі летять собі додому j ключами.   3.  Прилітає зозуленька
і над ними кувати... 4. І пугач пуга, і сова з-під стріхи в поле вилітає. 5. Не журиться   Катерина   —   слізоньки втирає... 6. Швиденько сльози Марія втерла, сміючись. 7. Не вмирає душа наша, не вмирає воля! 8. Там батько, плачучи з дітьми (а ми малі були і голі), не витерпів лихої долі, умер на панщині!.. 9. І сонце гріло, не пекло?! (З тв. Т. Шевченка). Тече — витікає, летять — прилітає — вилітає, пекло — чергування [є] — [ij: перед наступним складом з наголошеним [а]; втирає — втерла, вмирає — чергування [є] — [и]: перед наступним складом з [а].
Вправа 323 Обернувся я на хати — Нема в мене хати! Не дав мені Бог нічого!.. І хлинули сльози. Тяжкі сльози!.. А дівчина При самій дорозі Недалеко коло мене Плоскінь вибирала Та й почула, що я плачу. Прийшла, привітала. Утирала мої сльози І поцілувала.

 


Категория:
решебники
| Просмотров: 597 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть