загрузка...
Укр мова 5 с 3-5 відповіді - 23 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 23 » Укр мова 5 с 3-5 відповіді
15:48
Укр мова 5 с 3-5 відповіді
Вправа 9
Мова — це найкращий засіб спілкування, тому с невід'ємною частиною особистості, народу, держави. З її допомогою ми пізнаємо світ, мислимо, отримуємо і передаємо знання від покоління до покоління. Для нас рідною мовою є українська. Вона ж і визнана державною мовою в Україні.
Мова — скарбничка культури. Українські поети і письменники оспівали красу рідного слова. Наша мова мамина, барвиста, калинова, солов'їна, квітуча. Називаємо її співучою, мелодійною, барвінковою, милою. Мова — це дзеркало навколишнього світу, тому вона безсмертна, дивовижна, прекрасна, чарівна . Наша мова — найкращий цвіт, що ніколи не в'яне, а вічно живе, розвивається і процвітає.
Вправа 10
У вірші «Злитки золоті» Дмитро Білоус згадує такі частини мови: іменник, дієслово, прикметник, числівник, займенник, прислівник, сполучник, частка, вигук. Не дорахувались прийменника. Всього в українській мові 10 частин мови. Вони поділяються на дві групи: самостійні (іменник, займенник, прикметник, числівник, дієслово, прислівник) та службові (прийменник, сполучник, частка). Вигук не відноситься ні до службових, ні до самостійних.
Приклади: 1. Тихо (прислівник) за (прийменник) річкою (іменник), як (сполучник) зійде (дієслово) сонечко (іменник), стелиться (дієслово) сизий (прикметник) туман (іменник) (Народна пісня). 2. Гей (вигук) ви (займенник) хлопці -молодці (іменник), молодії (при кметник) чумаченьки (іменник) 3. — Чи (частка) далеко (прислів ник) до (прийменник) Києва (імен ник), дядьку (іменник)? — Верст (іменник) двадцять (чис лівник) буде (дієслово)!
Вправа 11
1. Вересень.
2.  Іменник — самостійна частина мови, що означає особу чи предмет і відповідає на питання хто? що? Наприклад: місяць, осінь, вересень, рослина, бджільництво. Прикметник — самостійна частина мови, що дає ознаку предметові і відповідає на питання який? яка? яке? які? чий? чия? чиє? чиї? Наприклад: пахуче, велике, довші, прохолодніші, густі, вересневі, теплі, холодніші.
Займенник — самостійна частина мови, що вказує на особу чи предмет, але не називає його. Наприклад: ця, вона, свої. хІислівник — самостійна частина мови, що вказує кількість або порядок предметів при лічбі. Відповідає на питання скільки? котрий?котра? котре? котрі? який? яка? яке? які? Наприклад: перший. 
Дієслово — самостійна частина мови, що означає дію предмета і відповідає на питання що робити? що зробити? Наприклад: пов'язувати, мати, цвісти, стелитися, біліти, нагадувати, приносити. Прислівник — самостійна частина мови, що вказує на ознаку дії предмета і відповідає на питання як? де? коли? куди? звідки? Наприклад: уранці, іноді, часом.
Вправа 12
1—В Морфологія — це розділ науки про мову, що вивчає слово як частину мови.
2—В Усі частини мови поділяються на самостійні, службові та вигук.
Вправа 13
1, Самостійні частини мови: середина (іменник), вересень (іменник), відлітають (дієслово), наші (займенник), чужої (прикметник), цьому (займенник), одразу (прислівник), щедрою (прикметник). Службові частини мови: із (прийменник), у (прийменник), в (прийменник), при (прийменник), що (сполучник), і (сполучник). Прикметники та прислівники я розпізнаю, ставлячи запитання. Наприклад: який? щедрий — прикметник; як? щедро — прислівник.
2.  Вересень-художник
Щороку з нетерпінням чекаю осені. Люблю її свіжі ранки, холоднуваті вечори. Ось прийде молодий вересень-художник з пензликом і фарбами, розмалює все навкруги. Спочатку обережно зачепить краєчки беріз та лип, а потім, загравшись із вітром, необачно розіллє на дикий виноград відерце з червоню фарбою. Кленам подарує яскраво-жовтого, дубкам — коричневого, а кущам калини — багряного оксамиту. Запросить у гості дрібний дощик, той умиє алеї парку. Зашелестить, падаючи, листя... Вересень...
Вправа 14
1. Багата — осінь — пора збору врожаю, тому її називають багатою. Золота, жовтокоса — жовтіє (золотиться) на деревах листя, тому осінь ще називають золотою, жовтоносою.
2. Осінь
Золота (прикм.) осінь (їм.) панує (дієсл.) над (прийм.) землею (їм.). Повітря чисте і прозоре. Мінлива, вередлива королева ще не торкнулася багряним трунком пишної крони старого дуба. Лагідні сонячні зайчики прислухаються до тихої журавлиної пісні. Щедра осінь прикрасила шкільний сад жовтобокими грушами, червонощокими яблуками. Жовтолиста лагідна пані має мінливий характер. Ось уже повіяв вітер, і закружляла красуня в грайливому танку серед срібних струн дощу.
Вправа 15
Частини мови У великому місті Морфології, над річкою Граматикою, на горбочку стояв красивий будинок із великими світлими вікнами. А біля будиночка ріс старий В'яз. Усі мешканці будинку — рідні брати. Кожен із них мав свої обов'язки. Іменник — відповідав за те, щоб усі речі мали назву. Прикметник — завжди вказував на ознаки цих предметів. Числівник — вів домашню бухгалтерію. Займенник міг у будь-який момент замінити Іменника, Прикметника чи Числівника. Дієслово — слідкував, щоб ніхто з братів не став ледарем — усім роботу знаходив, а Прислівник — як робота виконана. Та як не старалися брати, як кожен із них не намагався усе зробити вправно, нічого у них не виходило. Посадили біля будиночка квіти, а ті засумували, поопускали голівки — незатишно їм. Вирішили води принести, щоб полити квіти, та Граматика загрозливо підняла хвилі й навіть близько до себе не підпустила. Повернулися наші братики ні з чим. Дивився-дивився на це старий  В'яз і  вирішив братам допомогти. Попросив свого приятеля — ворона, якого Вигуком звали, щоб той погукав для братів помічників. Сів Вигук на найвищу гілку й гукнув голосно:
— Егей! Чи є на світі такі добродії, що стануть братам у поміч? А тут якраз їхали три хлопці: Прийменник, Сполучник і Частка. Засумували з нудьги. Почули та й думають: «А чом би й не допомогти?» Прийшли, вклонилися господарям і розказали про себе. Мандрують давно, родичі їх десь у цих краях живуть, тільки де, не знають. А якщо потрібна допомога, то хлопці молоді, будь-яка робота їм під силу. Так розговорилися мандрівники із господарями і не помітили, як до Граматики підійшли, сіли на березі, розмовляють. Раптом чують, шепче їм ріка таїну одну, що брати вони всі рідні, і жити треба разом, тоді і діло буде ладитися, і найважча справа легкою стане. Зраділи брати такій новині. Повернулись усі додому, зразу ж за діло взялися — добудувати будинок, щоб Прийменник, Сполучник і Частка оселились поряд зі своїми братами. Та так робота закипіла, що до вечора будинок усміхнувся ще трьома вікнами. Вигук оселився в затишному дуплі мудрого В'яза. Зажили з того часу брати в дружбі й злагоді.

Категория:
решебники
| Просмотров: 801 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть