загрузка...
Укр мова 5 с 9-12 відповіді - 23 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 23 » Укр мова 5 с 9-12 відповіді
16:01
Укр мова 5 с 9-12 відповіді
Вправа 39
Одна (числівник)  на світі Батьківщина,
І матір теж одна-єдина. Над нами сонечко одне (числівник), Проміння шле нам золоте. Земля одна, планет — багато. На небі — тисячі зірок. Шість (числівник) буднів тижня — одне свято,
І безліч у полях квіток. Число числівник називає, І всяк школяр недобре знає. Один, два, три, чотири, п'ять (числівники) — Учімось, друзі, рахувать.
А. Лужецька Числівник — не самостійна частина мови, яка означає кількість або порядок предметів при лічбі і відповідає на питання скільки? який? яка? яке? які? котрий? котра? котре? котрі?
Вправа 40
Сто, один, два, три, чотири, п'ять.
Н.в. один, п'ять
Р.в. одного, п'яти
Д.в. одному, п'яти (п'ятьом)
З.в. одного, п'ять (п'ятьох)
О.в. одним, п'ятьма (п'ятьома)
М.в. (на) одному, (на) п'яти (п'ятьох)
Вправа 41
Подрузі Оленка порадила прочитати три цікаві книжки. Логотип   із   п'яти  різнокольорових кілець    нанесено   на   олімпійський прапор.
По закінченню одинадцяти класів я планую вступити до університету на факультет журналістики. Р.в.   трьох   книжок,   п'яти   кілець, одинадцяти класів.
Вправа 42
Вітрина, столяр, сім'я
Р.в. трьох, ста, семи (сімох)
Вправа 43
1. Я народився п'ятнадцятого квітня дві тисячі третього року. 2-Ми  живемо у двадцять  першому столітті.
3.  Попереднє століття закінчилося двохтисячним роком.
4.  Паспорт я отримаю у дві тисячі дев'ятнадцятому році.
5.  У п'ятому класі ми вивчаємо десять (одинадцять/ дванадцять/ тринадцять/ чотирнадцять/ п'ятнадцять/ шістнадцять/ сімнадцять / вісімнадцять/ дев'ятнадцять/ двадцять) предметів.
6.  Протягом тижня ми проводимо у школі приблизно тридцять годин.
Вправа 44
1.  Відгадки. 1.Соняшник. 2. Місяць і зорі. 3. Комар. 4. Людина. 5. Руки чи ноги і пальці на них. Числівники. Сімсот (Н.в.), на одній (М.в.(,одни (Н.В.), тисячі (З.В.), на шістьох (М.Б.), на чотирьох (М.в.), на двох (М.В.|, на трьох (М.в.), у двох (Р.В.), п'ятеро (Н.В.).
2.  Н.в. сімсот, одна, один, тисяча, шість, два, чотири, два, три, два, п'ятеро.
Вправа 45
1.  У тексті дванадцять числівників (дві, два, один, трійко, два, один, шестеро, два, два, два, семеро, багато).
2.  Слово трійко є числівником.
Вправа 46
1.  «Чемні» друзі
На великій перерві Славко пригостив шістьох друзів чіпсами. У пачці було триста грамів. Дмитрии і Денис з'їли по вісімдесят грамів, Маринка та Катруся — по п'ятдесят, а Сашко та Наталя — по двадцять грамів. Що дісталося Славкові?
2.  Ні. Тому, що Славкові друзі з'їли всі чіпси, а йому не залишили нічого.
3.   Чемний хлопець, чемна дівчина — уважні, ввічливі, шанобливо ставляться до людей.
Вправа 47
1.    Мене, тебе, ми, нас, я
Вправа 48
(Хто?) Воно, (чий?) наш, (чий?) ваш, (чия?) твоя, (чиї?) мої , (хто?) він, (хто?) вони, (який?) цей, (хто?) я, (хто?) ви, (хто?) ти, (хто?) вона, (хто?) ми.
Вправа 49
1. Тобою (О.в.), мною (О.в.), тобою (О.в.), воно (Н.в.), нас (Р.в.), їх (Р.в.).
2. Мишка.
Вправа 50
Ти (II ос, одн., Н.в.), я (І ос, одн., Н.в.), тобі (II ос,одн.,Д.в.), про нього (III ос, одн., З.в.), вона (III ос, одн., Н.в.), ними (III ос, мн., О.в.), вона (III ос, одн., Н.в.), їх (III ос, ми., З.в.), в неї (І ос, одн., Р.в.), воно (III ос, одн., Н.в.), її (III ос, одн., З.в.), ми (І ос, ми., Н.в.).
Вправа 51
1. Мисливець спіймав пташку й посадив її в клітку. Опинившись у полоні , вона повторювала: «Батьківщина, Батьківщина, Батьківщина...» Мисливець усе думав, що ж це за Батьківщина? Він уявляв багатющі райські землі. «Дай-но я випущу її, — вирішив чоловік. — Полонянка покаже мені шлях до тієї щасливої країни». Мисливець відкрив золоту клітку, пташка відлетіла десять кроків і сіла на кущ терну, де було її кубельце. (З аварського фольклору). 2. Головна думка тексту: Батьківщина кожного там, де він народився і де його домівка.
Вправа 52
Миша — один з улюблених персонажів народних казок. Саме вона допомогла висмикнути ріпку. В іншій казці вона ненароком зачепила хвостиком яйце, і воно розбилося. А ще Мишка-Шкряботушка першою оселилася в рукавичці, куди згодом завітали Жабка, Зайчик, Лисичка, Вовк, Кабан і Ведмідь. 2. Займенники допомагають уникати невиправданих повторів у тексті. Указках «Горда Мишка», «Мишки-подружки», «Собака, Кіт і Мишка», «Принцеса-Мишка», «Мишеня й олівець» одним із головних персонажів є мишка.
Вправа 53
Ти (її ос, одн., Н.в.), нам (ї ос, мн., Д.в.), вона (їїї ос, одн., Н.в.).
Вправа 54
I особа однини Н.в.(хто?)я Р.в. (кого?) мене Д.в. (кому?) мені Зн.в. (кого?) мене О.в. (ким?) мною М.в. (на кому?) на мені
III особа множини Н.в. (хто?) вони Р.в.(кого?)їх Д.в. (кому?) їм Зн.в. (кого?)їх О.в. (ким?) ними М.в. (на кому?) на них
Вправа 55
1. Вона довго роздивлялася книжку.
2.  Йому сподобалася комп'ютерна гра.
3. З ним було цікаво спілкуватися.
4. Ми зустріли тебе випадково.
5. Зі мною приїхав брат.
6. Воно захопило учнів.
7.  Батьки завжди пишалися ними.
8. Я запізнився, а ви прийшли вчасно.
Вправа 56
Ходить — ходити, робить — робити, носить — носити, сіє — сіяти, плаче — плакати, радіє — радіти, усміхається — усміхатися, мріє — мріяти, діє — діяти, вірить — вірити, любить — любити, жаліє — жаліти, не злословить — не злословити, не лукавить — не лукавити, не ранить — не ранити, діє — діяти, народилось — народитися, зоріє — зоріти, розвивається — розвиватися, квітне — квітнути.
Вправа 57
1. Ніколи не запізнююсь. Завжди маю носовичок. Стежу за своїм зовнішнім виглядом. Вітаюся зі знайомими.
Не перебиваю співрозмовників, вислуховую їх до кінця. Не псую особисте та шкільне майно. Не кидаю будь-де сміття. У розмові використовую слова ввічливості.
Не підвищую голос, не вживаю грубих та образливих слів. Прошу вибачення, якщо ненароком когось образив.
У громадському транспорті поступаюся місцем дорослим.
Вправа 58
Біжать, бачать, мовчать, читають,
несуть,  малюють,  ведуть,  ходять,
думають, мріють, ночують.
Вправа 59
1. Любиш у гостях бувати, люби ж гостей і приймати. 2. Гарними розмовами гостей не наситиш. 3. У лиху годину взнаєш вірну людину. 4. Правду поховаєш, та і сам з ями не вилізеш. 5. Одна доля, одне лихо людей докупи зводять. 6. Одним пальцем і голки не вдержиш. 7. Не той господар землі, хто по ній бродить, а той, хто по ній за плугом ходить. 8. Плачем лиха не виплачеш.
Вправа 60
1. Учіться вчитися
Домашні завдання потрібно виконувати після відочинку, прогулянки. На робочому місці нр ппячнчп бути нічого зайвого, а все необхідне — під рукою. Лампа мяг гтпяти ліворуч. Перед початком роботи трпбя провітрити кімнату, вимкнути телевізор, радіоприймач, щоб не.відвплікатиг.я. Варто починати, уроки з виконання найскладніших завдань. Потрібно відпочивати (10-15 хвилин) після кожного завдання.
2.   Дієслова   вжито у  неозначеній формі. У цих реченнях неозначена форма виконує роль присудків.
Вправа 61
2. Закони письма і вимови вивчай: Написано -шся, а ти [с':а] вимовляй. Ти рано прокидаєшся.
Зарядкою займаєшся.
Роботи не боїшся,
То й завжди добре вчишся.
Закони письма і вимови вивчай:
Написано -ться, а ти [ц':а] вимовляй.
Хто швидко одягається,
В дорозі не спиняється.
І друг мій так ніколи
Не спізниться до школи.

Категория:
решебники
| Просмотров: 1392 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть