загрузка...
Укр мова 5 с 19-22 відповіді - 23 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 23 » Укр мова 5 с 19-22 відповіді
16:19
Укр мова 5 с 19-22 відповіді
Вправа 129
Бути гостинним господарем — велике мистецтво (розповідне). Що потрібно знати, щоб друзям і знайомим було приємно бувати у вашому домі (питальне)?
Насамперед в оселі має бути прибрано (розповідне). Не забудьте, до речі, і про свій зовнішній вигляд (спонукальне). Щоб гості не нудьгували, варто організувати цікаві розваги (спонукальне). А коли у вас чомусь зіпсувався настрій (питальне)? Звичайно, гості не повинні цього помітити (розповідне). Приділяйте однакову увагу всім присутнім (спонукальне). Наостанок не забудьте подякувати за приємно проведений час (спонукальне).
Вправа 130
I. Настали канікули (розповідне). Ти прочитав книжку (питальне)? Учися поважати думку іншого (спонукальне).
Настали канікули (розповідне, окличне)!
Ти вже прочитав книжку (питальне, окличне)?!
Учися поважати думку іншого (спонукальне, окличне)!
II. Ліс пізньої осені може бути таким цікавим (розповідне).
Яку рослину любили українці споконвіку (питальне)? Саджайте калину коло хат (спонукальне)
Ліс пізньої осені може бути таким цікавим (розповідне, окличне)! Яку рослину любили українці споконвіку (питальне, окличне)?! Саджайте калину коло хат (спонукальне, окличне)!
Вправа 131
Люди слухали й раділи. Було в одного царя три сини — два розумних, а третій дурень. Сів дурень на вовка і поїхали.
Як би мені украсти цю птицю? Скажіть, будьте ласкаві, паночку, як тепереньки лучче жити: чи правдою, чи кривдою? Як же це сталося?
Ідіть, ідіть та шукайте правду. Дайте мені напитися. Скажіть королеві, що заморські лікарі нічого не подіють.
Вправа 132 Знак оклику.
II. А сьогодні з математики я отримав 12 балів! 2. Вчителька сказала, що після п'ятого уроку ми йдемо додому!
Вправа 133
Столиця Київської Русі за часів Я рослава Мудрого була одним із найбільших міст Європи. Населення Києва становило 50 тисяч мешканців, Новгорода — ЗО тисяч, Володимира Великого — 20 тисяч; європейських міст: Страсбурга — 20 тисяч, Лондона — 35 тисяч. Князь Ярослав Мудрий відомий як творець законів. Під час його князювання було створено перший на Русі звід законів «Руська правда». Дуже багато великих і добрих справ зробив для Києва та держави князь Ярослав. І що ж заповіла ця мудра людина своїм нащадкам? Ось його слова: «А ви, сини мої, живіть між собою в любові, бо всі ви брати від одного батька й однієї матері. І якщо будете жити в любові між собою, і Бог буде з вами, і підгорне під вас ворогів ваших, будете мирно жити».
Вправа 135
Київ (що?) місто.
Місто (яке?) найдавніше й найвідоміше, українське.
Воно побудоване дуже давно.
Воно(яке?)побудоване.
Побудоване (коли?) дуже давно.
Греки (що роблять?) згадують. Згадують (про що?) про Київ. Згадують (де?) у книжках. У книжках (чиїх?) у своїх. 
Приїздили (коли?) колись. Приїздили (з якою метою?) торгувати. Береги (які?) Дніпра.
Вправа 136
На правому березі (Р-в.)  розкинулося стародавнє місто Чернігів. Воно засноване в сьомому столітті. Чернігівці та гості міста (Р.в.) милуються його Спаським і Борнсогліб-ським срлрали (О.в.), Іллінською і П 'ятницькою ііЄ2.Кіами (О.в.)
Вправа 137
Слобідський край (Н.в.) славиться талановитими людьми. Я люблю свій рідний крлй (З.В.). Місто   (Н.в.)   Київ   за  численністю населення посідає І місце в Україні. За високою горою туристи побачили стародавнє місто (З.в.). Маленьке село (Н.в.) потопало у вишневому цвіті.
Дідусь з великою любов'ю розповідав про своє стареньке село (З.в).
Вправа 141
На узбережжі — прийменник та іменник; завжди — прислівник; багато — прислівник; навесні — прислівник; влітку — прислівник. Прислівники   завжди,   багато,   навесні, влітку пишуться разом.
Вправа 146
Іван Петрович Котляревський народився та ТВОРИВ у Полтаві. Його «Енеїда» й «НаталкаПолтавка» досі полонять читача іскрометним гумором. Із Полтавою пов'язане життя і Панаса Мирного, і; ка. ні
Вправа 147
Тернопіль розташований на річці Серет. За легендою, назва міста походить від назви тернового поля. Стара українська архітектура збережена в таких пам'ятках, дк СіД^ РДШ Дадо^ Взадди^едд^да цедзад, дедкда Діздад^ідадодаг]^ У місті бували Іван Франко. Василь Стефа-ник, Микола Лисенко-
Вправа 148
У садах уже дозріли яблука, груші.
сливи.
Крук пролітав над бабусиною хатою і аавддид свою тривожну пісню. На городах селяни збирають кадто.-ПЛіо^уряки.^оркв^, помідори^ Ми збирали дп£мдтду і С^дчду малину.
У .містахла_срлах вже буяла яскрава зелень.
Вправа 149
У місті Харкові жили працювали і Г. Квітка-Основ'яненко, і И. Гулак-Артемовський, і П. Грабовський. Зараз це — один із найбільших індустріальних, наукових і культурних центрів країни.
Вправа 150
ЛОСЬ    прогтижувяп    бігти    вперед, а потім спіткнувся і потрапив на корч (Є. Гуцало).
Звук летів знизу,відсічки (Є. Гуцало).
Хііилшюіь, маютоть, квітують поля — Добридень тобі, Україно моя! (П. Тичина).
Поїхали наші, ппнрллц сосонку до свого двора (О. Пчілка).
Вправа 151
Молоді листочки з'явилися на березі, клені, липі.
Вправа 152
Питається, звідкіль я прийшов та що знайшов. Ходив я десь-то та знайшов дещо, та коли я що або абощо, то нехай мені абищо. От що, а не то що, а ви кажете, що я там що чи абищо! Нехай мені бозна-що, коли збрехав що про що або нащо!
Вправа 153
Я чую рідну мову українську
На вулицях, майданах і вітрах (Г. Булах).У мові пісенній — і радість, і щастя
(В. Вихрущ).
В кожній мові — квітіння конвалії, І Гуркіт грому і гомін діброви (М. Ере-і менко).
і Мово рідна!.. Без тебе кругом і Зачужіли і небо, і води (Й. Дудка)
і Вправа 155
[ І. Термітник-кондиціонер і Коли в нашому помешканні стає ] душно, гаряче, умикаємо конднці-і онер. А що в такій ситуації роблять 1 винахідливі й кмітливі терміти? і Вони будують велетенські, громізд-1 кі гнізда. І ці гнізда такі великі, що і тільки в надземній їх частині може і вміститися слон або верблюд. Л і складні й заплутані лабіринти ХОДІВ і ведуть ще й під землю. Саме гніздо і є природним охолоджувачем, кой І диціонером. Спочатку повітря вузь-і кими коридорами спускається до і глибоких, темних підвалів. Звідти . з випарами води піднімається до І «великого холу», що розташований у верхній частині гнізда. Там воно і нагрівається до потрібної температури, і тільки потім поширюється і по всіх «кімнатах». Особливо гли-| бокі лабіринти ходів у термітів, які І мешкають у пустелі Сахара. Щоб 1 забезпечити доступ вологи в гніздо, і термітам доводиться «копати колодязі», ... в землю до сорока метрів. II
Однорідні члени речення надають образності мові. Якби не було б однорідних членів речення, то читати художню літературу було б нецікаво.
Вправа 156
Птахи: орел, дятел, сойка, горобець.
Тварини:  лисиця,  заєць,  кролик,
кішка.
Квіти: волошка, ромашка, ірис.
Нправа157
Десна, Дніпро, Рось, Сула — річки. Верба, дуб, каштан, клен, липа — дерева.
Маслюк, опеньок, підберезник, сироїжка — гриби.

 

Категория:
решебники
| Просмотров: 802 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть