загрузка...
Укр мова 5 с 22-26 відповіді - 23 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 23 » Укр мова 5 с 22-26 відповіді
16:22
Укр мова 5 с 22-26 відповіді
Вправа 158
I. У Червону книгу занесені такі квіти: конвалія, пролісок, ряст, сон-трава.
Зубр, лось та олень — тварини, які знаходяться під загрозою зникнення в Україні. Все рідше можна побачити в лісах України деяких птахів: лебедя, пугача, чорного лелеку.
II.  Червона книга — це список тварин та рослин, які опинилися під загрозою вимирання. Вони охороняються законом. Природу потрібно берегти, тому що без неї людина не може існувати.
Вправа 159
I. У Києві є сорок шість заповідних територій: парків, ботанічних садів, дендрологічний парк, зоопарк. Місто прикрашають понад ста шістдесяти п'яти тисяч видів різних дерев: каштанів, беріз, тополь, кленів. На бульварах, алеях, у скверах столиці України росте безліч квітів: троянд, тюльпанів, жоржин, айстр, маргариток.
II.  У Києві є парки, ботанічні сади, дендрологічний парк, зоопарк — усього сорок шість заповідних територій. Місто прикрашають каштани, берези, тополі, клени — усього понад сто шістдесят п'ять тисяч видів різних дерев. На бульварах, але-ях, у скверах столиці Україні! ростуть троянди, тюльпани, жоржини, айстри, маргаритки — безліч квітів.
Вправа 157
Усе страждало від літньої спеки: квіти, городина, дерева. У дендропарку ми бачили такі дерева: баобаб і пальму. Скрізь був порядок: і в хаті, і на подвір'ї, і в коморі. Ліси, степи і лани — усе раптом ожило після теплого дощу. Дівчинки або хлопчика — таких персонажів не було у спектаклі, У лісі, у полі, у морі      усюди життя.
Вправа 162(узагальнювавші слова) Природа — чудодійне джерело, яке живить людину. Однак нам доводиться багато іфімі.юв.чти, обробляти їй ґрунт, добунатикорисні копали-
НН, прок^лядяти дороги. Ми ВМІЄМО ВЖЄ чяттурмяхи ракети, гтипрючяти
нові моделі автомобілів і вдосконалювати комп'ютери. Та це не завжди безболісно для природи. Вона потребує уваги, захисту й розумного став ле ішя.
Вправа 163
2. Потрібно бути уважним, прислухатися до тих, хто тобі допомагає: батьків, учителів, друзів. Вправа 1. У річках ставках та озерах України водиться така: риба, короп, карась, лящ, щука, окунь, судак, лин, щука й сом. 2. У густих дібровах справжнє пташине царство: зяблики, дрозди, зорянки, синиці, солов'ї. 3. Л в лісах можна зустріти хижаків: лисицю, вовка, ласку, тхора.
Вправа 165
І. Україна багата на ліси. Але останнім часом їхня кількість зменшується. Це відбувається через нешанобливе ставлення до природи. Але так було не завжди. Українці раніше жили в гармонії з усім живим: гаями, лісами, річками, озерами, горами, степами, морями. Наш народ вважав їх священними. Тож для збереження природи потрібно відродити славетну українську традицію.
II. Діброва, гай, бір, березняк.
Вправа 166
1. Колиш мене, бабко, колиш, куплю тобі калач за гроші. 2. Ой сни, діду, до обіду, спечу коржик із посліду. 3. Ой ти, зайку, наш зайку. віддай нам ти тую ляльку для синочка на забавку. 4. Ой спи, сину, спи, дитино, устань здоровенький, аби з тебе виріс дужий, хорошенький (Народна творчістт»). У кожному речення даної вправи с звертання. Звертання відокремлюється з обох боків комами. На початку речення звертання може відокремлюватися знаком оклику, якщо вимовляється з окличною інтонацією.
В українській мові звертання має форму кличного відмінка. Непошнрені звертання: сину, Петре, добродію, друже, вчителько, кицюню.
Поширені звертання: зоре моя вечірняя, дорогі друзі, шановний читачу, батьку мій ріднесенький.
Вправа 167
Звертання: ковалю, ковальочку, Іваню, діду.
Вправа 168
Сьогодні, Сергію, ти вчасно впорався із завданням.
Батьку, а звідки прилітають до нашого краю ластівки? Пам'ятаєш, як ми з тобою відпочивали на березі Чорного моря, друже? Давай, козаче, заспіваємо пісню про нашу рідну Україну.
Вправа 169
II. Чорногузе, Дядьку, Мавко, дощику.
Чорногузе — у називному відмінку закінчення нульове. Дядьку  —   у  називному  відмінку має закінчення о.
Мавко — у називному відмінку має закінчення а.
Дощику — у називному відмінку закінчення нульове.
Вправа 170
Соловейку, заспівай-но мені свою чудову пісеньку. Заспівай-но мені, соловейку, свою чудову пісеньку. Заспівай-но мені свою чудову пісеньку, соловейку. Мій рідний краю, про тебе свої мої думки і сподівання. Про тебе, мій рідний краю, всі мої думки і сподівання. Про тебе всі мої думки і сподівання, мій рідний краю. Шановна громадо, ми повинні пам'ятати про подвиг наших співвітчизників у часи Великої Вітчизняної війни, ми повинні пам'ятати про подвиг наших співвітчизників у часи Великої Вітчизняної війни. Ми повинні пам'ятати про подвиг наших співвітчизників у часи Великої Вітчизняної війни, шановна громадо. Любі друзі, шкільна бібліотека пропонує виставку художньої дитячої літератури. Шкільна бібліотека, любі друзі, пропонує виставку художньої дитячої літератури.. Шкільна бібліотека пропонує виставку художньої дитячої літератури, любі друзі.
Вправа 171
Мудра Марина журила Мартина: «Ти, Мартине, не мартинь, Мартинові жарти кинь!»
Вправа 172
Скільки ж тобі років, дитино? Кудлатий сусідський пес підбіг до ШШС ни і почав гратися. Маленька дитина сиділа у діда на колінах і страшенно вередувала.
Рідна мово, хто тебе не знає, той в душі не серце, а каміння має. Сергій Пономаренко — справжній знавець рідної межи. Мова — неоціненне духовне багатство, з яким живе народ.
Пісне, тільки ти надаєш мені сили і надихаєш на працю. Козаки сіли перепочити і завели сумну пісню. Десь далеко за селом лунала після. Мій світе, я щасливий щоднини. Мені запропонували подорож навколо світу. Космічний світ завжди приваблював винахідників.
Вправа 173 І. Дорога Оксанко! У цей незабутній день меніт буде сумно без тебе смакувати святковим тортом, морозивом, пити «Живчик», переглядати улюблені мультики. Я так хотіла б бачити поруч справжньою подругу.
Чекаю на тебе 19 липня о 15-00 за адресою: вул. Молодіжна, 5, кв. 45. II. Дорога Оксанко! Буду рада бачити тебе на дні народження, який відбудеться 19 липня о 15-00 за адресою: вул. Молодіжна, 5, кВ. 45.
Вправа 174
— Доброго дня, Валентино Сергіївно.
— Доброго дня, Світланко.
—  Дозвольте привітати Вас з Днем учителя, Валентино Сергіївно.
— Дякую тобі, Світланко, ти дуже уважна.
— Ще я хочу побажати Вам міцного здоров'я, успіхів у Вашій нелегкій роботі та вдячних учнів.
— А я, Світланко, в свою чергу, хочу побажати тобі успіхів у навчанні та гарних, вірних друзів.
Вправа 175
Жовтий і блакитний кольори є символами життя та миру. Жовтий і блакитний кольори є, напевно, символами життя та миру (вставне слово виражає невпевненість, речення набуває відтінку припущення).
Жовтий і блакитний кольори є, безперечно, символами життя та миру (вставне слово виражає невпевненість, речення набуває відтінку припушення).
Жовтий і блакитний кольори є, на мою думку, символами життя та миру (вставне слово виражає невпевненість, речення набуває відтінку припущення). Жовтий і блакитний кольори є, як відомо, символами життя та миру (вставне слово виражає невпевненість, речення набуває відтінку припущення).
Вправа 176
І. Він, як відомо, має досить давне походження (вставне слово виражає належність). Ці два кольори на гербах і прапорах нашого славного народу використовували, безперечно, не лише за часів козацької вольності, а й за княжної особи (вставне слово виражає упевненість). II. Як відомо — належність думки. Безперечно — упевненість.
Вправа 177
Чому саме жовтий і блакитний кольори вибрали українці для свого прапора?
Жовтий колір — це, безперечно, колір пшеничної ниви, звичайно, колір зерна, що дарує життя всьому сущому на землі. Жовтий колір — ще, справді, колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого, мабуть, не дозрів би, не заколосився б життєдайний хліб. А блакитний, синій колір про що нам говорить? Це, по-перше, колір ясного, чистого, мирного неба. Це, по-друге, колір цариці-води. Тому, мабуть, народ України вибрав поєднання жовтого й блакитного кольорів для свого національного прапора. Вправа 178
Золотий тризуб на блакитному тлі як символ влади — дуже давній знак, його використовували ще за часів Київської Русі. Отже, нашому гербу більше тисячі років. Дивна річ, чому саме тризуб вважають гербом України? Мабуть, тому, що число «три» завжди вважали числом казковим, чарівним. А ще, можливо, в тризубі відображено триєдність життя: батько — мати — дитина. Вони символізують силу, мудрість і любов.
Вправа 179
Здається, сьогодні буде сонячно. Зранку вода здається прохолодною. Кажуть, без труда нема плода. Про ту людину кажуть, що вона великий майстер своєї справи. А, може, я вам краще заспіваю? Він може легко виконати цю вправу. На щастя, добрі, щирі, талановиті люди не перевелися серед нас. За традицією квіти дарують на щастя.
Вправа 180
Національний гімн України — це, як відомо, урочиста пісня, символ нашої державної єдності. Запам'ятайте, його написали поет Павло Чубинський і композитор Михайло Вербицький понад століття тому. На превеликий жаль, у народній пам'яті збереглася тільки одна поезія Павла Чубинського, та, на щастя, саме вона припала до серця всім українцям.

Категория:
решебники
| Просмотров: 895 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть