загрузка...
Українська казка в мультиплікації - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Українська казка в мультиплікації
15:14
Українська казка в мультиплікації
Ми вже мандрували стежками музики й живопису, лялькового театру та кіно. Але є ще один вид мистецтва, який подобається і дітям, і дорослим. Про що йде мова?
Перед початком співу зверни увагу, де потрібно брати дихання.
У пісні згадується герой української народної казки Котигорошко - сміливий хлопчик, який мав від народження величезну силу. Він переміг страшного Змія і звільнив з полону своїх братів і сестричку Оленку.
Пригадай казку про Котигорошка. Які побратими –  диво-велетні допомагали йому?
М/ф «Котигорошко» (фрагмент). 
уяви себе композитором. Придумай музичні інтонації для образів Котигорошка і Оленки.
«Я - сміливий Котигорошко, Змія не боюсь нітрошки». 
А я - дівчинка Оленка, добра і гарненька».
Музика для Котигорошка й Оленки має бути подібною чи різною –  контрастною? Розділи на дві колонки слова, що характеризуватимуть музику Котигорошка та Оленки:
рішучість
мужність
лагідність    
ніжність    
добродушність
енергійність
відважність     
просвітленість     
проникливість
активність
зворушливість
наполегливість
А тепер уяви музичний образ Змія. Як ти гадаєш –  щоб створити образ страшного Змія, краще використати лірич-ну й наспівну, грайливу й танцювальну мелодію чи мело-дію, подібну до розмови-декламації, –  речитатив? Для супроводу використай ударні й шумові інструменти.
Агов, хлопче! Ш-ш-ш...
А чого тобі тут треба? Ш-ш-ш...
Будемо битися чи миритися? Ш-ш-ш...
Н. Нижанківський. Коломийка. Поміркуй, яка частина твору більше підхо-дить до характеристики образу Котигорошка, а яка  – його сестрички Оленки. Як змінювалися фактура, гучність звучання?
Зміни в музичному творі - це розвиток музики.  Наведи приклади різних музичних інтонацій. 
Є на світі мистецтво, для героїв якого доступні всі чудеса і фантазії. Це – анімація. Для створення мультфіль¬му необхідна праця багатьох художників-аніматорів. Одні створюють найважливіші сцени, розробляють одяг персонажів і предмети біля них. Інші – створюють зо¬браження пейзажів чи внутрішніх приміщень будинків, замків, печер, де відбувається казкове дійство. Всі ма¬люнки розфарбовуються і фіксуються.
З якого мультфільму ці кадри? Пригадай, які ще сцени є в цій казці? Опиши, яким художник намагався зобразити головного героя.
Окремо мультиплікатори малюють багато зображень самих персонажів, послідовно відтворюючи їхні рухи.
Створення героїв мультфільмів вимагає від художника вміння малювати персонажів у русі, передавати їх характер та різноманітну міміку.
Зверни увагу, якою мають бути голова, тулуб, ручки та ніжки казкової істоти. Щоб надати особливої виразності фігурі персонажа мультфільму, художники використовують чіткий контур.
Намалюй з товаришами фрагменти до власного мульт-фільму про сміливого Котигорошка (кольорові олівці, фломастери). Фігури стануть виразнішими, якщо їх обвести контуром.
Розкажи, як художник-аніматор може зобразити богатиря, злого Змія, добру Оленку. Яка музика більше підходить Котигорошку, а яка  –  Змію?

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 707 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть