загрузка...
Українська мова 5 клас. Урок № 25. Урок розвитку комунікативних умінь № 6 - 8 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 8 » Українська мова 5 клас. Урок № 25. Урок розвитку комунікативних умінь № 6
15:53
Українська мова 5 клас. Урок № 25. Урок розвитку комунікативних умінь № 6
Урок 25. Урок розвитку комунікативних умінь № 6. Стилі мовлення (загальне ознайомлення). Удосконалення вмінь складати повідомлення, що містять висловлювання відомих людей, крилаті вислови як аргументи   

Мета: 
- навчальна: розширювати поняття учнів про стилі мовлення; вчити роз¬різняти тексти розмовного, наукового, художнього, офіційно-ділового та публіцистичного стилів; визначати стильові ознаки кожного стилю; удосконалювати вміння складати повідомлення, що містять висловлювання відомих людей, крилаті вислови як аргументи; 
- розвивальна: розвивати творчі здібності, уміння школярів працювати з текстом, складати повідомлення; удосконалювати навички роботи в групі; 
- виховна: виховувати шанобливе ставлення до історії України, повагу до великих постатей минулого. Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, стилістика. Міжпредметні зв'язки: мова, література, історія, українознавство. Тип уроку: урок систематизації й поглиблення знань.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Комунікативний практикум
- Що ви знаєте про стилі мовлення? т Назвіть відомі вам стилі.
- Від чого залежить вибір тих чи інших мовних одиниць під час складання висловлювання?
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Робота в групах
►  Визначте, до якого стилю належить ваш текст.
►  Проаналізуйте текст, заповнюючи наведену таблицю.
Текст для 1-ї групи
ДУМА ПРО КОЗАКА ГОЛОТУ
Ой полем килиїмським.
То шляхом битим гординським,
Ой там гуляв козак Голота,
Не боїться ні огня, ні меча, ні третього болота.
Правда, на козакові шати дорогії —
Три семирязі лихії:
Одна недобра, друга негожа,
А третя й на хлів незгожа.
Текст для 2-ї групи
Тарас Федорович (Трясило) в 1620-х був козацьким полковником, гетьманом нереєстрових козаків (з 1629); того ж року провадив козаків у похід в Крим. У березні 1630 став на чолі селянсько-козацького повстання проти Польщі. У боях під Корсунем і під Переяславом повстанці розбили польське військо і в червні примусили польського гетьмана підписати угоду в Переяславі. Федорович брав участь у московсько-польській війні 1632—1634, що велась за Чернігово-Сіверську і Смоленську землі, на стороні Москви. На козацькій раді в Каневі взимку 1634—1635 рр. закликав до повстання проти Польщі, але не знайшов підтримки і з частиною козаків пішов за Дон (3 підручника)
Текст для 3-ї групи
Збереглися цікаві факти про козаків, у яких розповідається про дивний козацький човен, який був прообразом сучасного підводного
човна! Він мав два днища, між якими клався баласт для занурення у воду. Коли козаки наближались до ворога баласт викидався, човен несподівано піднімався на поверхню води, а козаки з'являлися ніби з морського дна.
Про походи козаків на татар складались пісні та легенди і сьогодні вже важко сказати що є правдою, а що — вигадкою. Ними можна захоплюватись, їх можна зневажати, але факти про козаків говорять самі за себе — запорозькі козаки були по-справжньому вільними людьми і робили зі своєю волею все що хотіли! (З енциклопедії)
Текст для 4-ї групи
ВІЛЬИІАНСЬКА УГОДА 
12. Козацький реєстр встановлюється в розмірі 1 тисяча чоловік. 
14. Козакам надається право обирати гетьмана, якого затверджує
польський король. 
16. За службу реєстровим козакам польський уряд зобов'язується
виплачувати платню. 
18. Реєстровики мають право жити тільки на Запоріжжі. 
21. З козацького війська виключаються ті міщани, які вступили в козаки за останні 5 років, і нереєстрові козаки повертаються
під владу старост і шляхти.
Текст для 5-ї групи
—  Боже мій! Яка людина була! Мій батько з ним у трьох походах... Кажуть, під Дубно він сина молодшого власноруч вбив, не витерпів сорому від зрадника...
—  Зате за старшого його, Остапа, усі уманці, як один, все б віддали. Ті, хто залишився в живих під Дубно, розповідають про нього, як про казкового богатиря...
—  Ніякий він не казковий, а козацький. Козацький син і козацький отаман. Син Тараса Бульби і товариш його. Розумієш?
—  Навіть якщо б він тільки сина такого виростив, то й вже недарма жив...
Перевірка результатів роботи груп Узагальнення поняття про стилі мовлення
V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Творча робота
► Складіть повідомлення про українських козаків у художньому стилі мовлення, використовуючи наведені прислів'я та крилаті вислови.
Де козак, там і слава.                       Козак не боїться ні тучі, ні грому.
Козак з біди не заплаче.                  Було колись в Україні —
Хоч і спина гола, аби своя воля.      Ревіли гармати. Хто любить піч, тому ворог Січ.     Було колись запорожці
Вміли панувати!
Т. Шевченко
VI. ПІДСУМОК УРОКУ Перевірка творчих робіт Редагування самостійно складеного тексту
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (ЗА ВИБОРОМ)
►  Виконайте вправу з підручника.
►  Складіть повідомлення про українських козаків (5-6 речень) у науковому або публіцистичному стилі.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2430 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть