загрузка...
Українська мова 5 клас. Урок № 32. Тренувальні вправи - 14 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 14 » Українська мова 5 клас. Урок № 32. Тренувальні вправи
23:38
Українська мова 5 клас. Урок № 32. Тренувальні вправи
Урок 32. Тренувальні вправи з теми «Речення з однорідними членами». Культура мовлення. Правильне інтонування речень з однорідними членами. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення  

Мета:
-  навчальна: поглибити знання учнів про однорідні члени речення; навчити визначати їх у реченні; формувати вміння ставити розділові знаки при однорідних членах речення; розглянути правила постановки розділових знаків у реченнях з узагальнювальними словами;
-  розвивальна: розвивати навички слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення; навички виразного читання; розвивати логічне мислення, творчу уяву; мовленнєві навички;
-  виховна, виховувати інтерес до культурної спадщини України. Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація. Міжпредметні зв'язки: мова, література, культура, мистецтво. 
Тип уроку: урок закріплення вивченого матеріалу.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Робота з текстом
► Прослухайте уважно текст.
Велика і прекрасна наша Батьківщина. Безмежні колосисті поля, вишневі та яблуневі сади, повноводні ріки та синьоокі озера, різнобарвні луки та затишні гаї, мальовничі села та великі міста. Багато в ній історико-культурних пам'яток.
Кам'янець-Подільський — місто, що зберегло дух середніх віків. Високий скелястий берег ріки Смотрич, живописний краєвид, величезні вежі з таємничими латинськими надписами...
Старе місто є унікальною пам'яткою минулого. Воно відокремлене від решти районів міста глибоким каньйоном річки Смотрич.
Однією з унікальних інженерних споруд заповідника є Замковий міст, що з'єднує місто та Замковий комплекс. Його було зведено римлянами в II столітті під час походу Троянового війська.
До нашого часу збереглася система ходів і казематів.
Невід'ємною частиною Старого міста є кам'яна фортеця, що стала візитною карткою Кам'янця-Подільського, його символом.
Історія заснування фортеці починається в XII і закінчується в XVI столітті. Немов продовження кам'яних скель височать башти фортеці.
Одинадцять башт входять до складу фортеці, кожна має свою назву і свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені Папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув'язнений Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м, видовбана в скалі. Досі в її стінах збереглося величезне деревяне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню (3 енциклопедії).
►  Виразно прочитайте перший та другий абзаци тексту. Як правильно інтонувати речення з однорідними членами?
Бесіда за змістом тексту
▼  Про яку історико-культурну спадщину України йде мова в тексті?
▼  Чому Кам'янець-Подільський уважають унікальною пам'яткою минулого?
- Коли була збудована кам'яна фортеця?
- Які історичні факти, пов'язані з фортецею, називає автор тексту?

Самостійна робота
1-й варіант
►  Спишіть, розставляючи розділові знаки.
Кругом і над водою і над гаєм все мовчить. Уся сім'я батько мати два старших сина посходились увечері.
►  Поширте речення однорідними членами. Запишіть, правильно розставляючи розділові знаки. Однорідні підкресліть. Займався на сході ранок. У безодні неба танули зірочки. Я одержав листа від товариша.
►  Уставте в речення узагальнювальні слова так, щоб у реченні стояла двокрапка.
Квіти і дерева, мурашки і птахи беззахисні перед тобою. З-поміж дерев та садів виринають білі хати. ► Уставте в речення узагальнювальні слова так, щоб у реченні стояло тире.
Цвіте малина, смородина, аґрус, квасоля. У похід вирушили учні початкової школи та старшокласники.
►  Зробіть синтаксичний розбір речення.
Лисиця тихесенько пробігла під ялинкою, потім повернула назад і сховалася в норі.
►  Складіть речення з однорідними членами й узагальнювальним словом.
2-й варіант
►  Поширте речення однорідними членами. Запишіть, правильно розставляючи розділові знаки. Однорідні підкресліть.
Над лісовим озерцем запалав рожевий ранок. Зникло багато квітів. Ліси навколо великих міст стали схожими на смітники.
►  Уставте в речення узагальнювальні слова так, щоб у реченні стояла двокрапка.
Чарують наш зір хати дерева квіти. Зацвіли діброви, долини, луги й сади.
►  Вставте в речення узагальнювальні слова так, щоб у реченні стояло тире.
У нашому саду ростуть яблуні, груші, сливи. Темно на небі, на узгір'ях, на горі.
►  Спишіть, розставляючи розділові знаки.
Чарівний світ сині води білі піски хати на високих берегах пливе переді мною. Наче все і ріка і гори і сади покрилось туманом.
►  Зробіть синтаксичний розбір речення.
Високий дуб шанобливо схилив своє листя перед нами, закрив від вітру, заспівав сумну пісню.
►  Складіть речення з однорідними членами й узагальнювальним словом.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
►  У ході перевірки кожен учень оцінює свою роботу, заповнюючи контрольну картку. (За кожне завдання максимально — 2 бали)
►  Прочитайте акровірш.   Назва якої країни   «зашифрована» в ньому? Вивчіть вірш напам'ять.
У всіх людей одна святиня.                    їм красить все їх рідний край.
Куди не глянь, де не спитай.                  Нема без кореня рослини,
Рідніше їм своя пустиня,                       А нас, людей, без
Аніж зелений в чужині рай.                  Батьківщини.
М. Чернявський
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (ЗА ВИБОРОМ)
►  Зробіть роботу над помилками, допущені в класній роботі.
►  Виконайте вправу з підручника.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4407 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть