загрузка...
Українська мова 5 клас. Урок № 37-38. Урок розвитку комунікативних умінь № 9-10 - 14 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 14 » Українська мова 5 клас. Урок № 37-38. Урок розвитку комунікативних умінь № 9-10
23:54
Українська мова 5 клас. Урок № 37-38. Урок розвитку комунікативних умінь № 9-10
Уроки 37-38. Урок розвитку комунікативних умінь № 9-10. Контрольний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису тварин 

Мета: 
-  навчальна: виявити та оцінити рівень сформованості в учнів умінь і навичок письмово докладно відтворювати зміст прослуханого тексту художнього стилю з елементами опису тварин;
-  розвивальна: розвивати зв'язне мовлення, аналітико-синтетичні мис-леннєві навички, збагачувати словниковий запас;
-  виховна: виховувати любов до живої природи. Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація. Міжпредметні зв'язки: мова, література, біологія.
Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь і навичок.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
III. РОБОТА З ТЕКСТОМ. СПРИЙНЯТТЯ І ВІДТВОРЕННЯ ЗМІСТУ
Перше прослуховування тексту
► Прослухайте уважно текст, намагаючись усвідомити й запам'ятати його зміст.
Минув тиждень, і Вірного вже не можна було впізнати. Шерсть його заблищала, вирівнялася, ноги стали пружними і рівними. Лише вуха звисали на самі очі, завдаючи клопоту цуценяті. Ігор любив гратися з новим другом. Кидав далеко у річку м'яч, а Вірний кидався у воду і швидко-швидко перебирав лапами, аж поки не схопить зубами м'яч і не винесе його на берег. Та не тільки це вмів робити Вірний. Він навчився робити стойку, без дозволу не чіпав їжі і не рвав пух з каченят, як це робили інші собаки.
З ранку до пізнього вечора Ігор не розлучався з своїм цуценям, ходив з ним до лісу, купатися на ріку. Вірний ночував у своїй затишній хатці, але кожного ранку, як тільки Ігор виходив з кімнати, щеня завжди зустрічало його радісним помахуванням хвоста, кидалося до ніг і качалося по траві.
Так минав час, і Ігор був щасливий. Оце маленьке цуценя так припало йому до серця! Коли одного разу Вірний захворів і перестав їсти, Ігор сидів журний і тихий. І коли Вірний видужав, знову вони ходили у ліс, до річки, хлопчик теж повеселів і почав краще їсти. Мати тільки зітхала, бачачи, як її син захопився цуценям (М. Чаба нівський, «Вірний»).
Методичний коментар. Методика проведення контрольного переказу в 5 класі дозволяє організацію лексичної та орфографічної роботи. Проводиться контрольний переказ на здвоєних уроках мови (на першому учні працюють з чернетками, на другому — у зошитах для контрольних робіт).
Лексична робота
► Дайте відповідь на питання до змісту тексту.
- Чи все зрозуміло в змісті тексту? Які слова були незрозумілими?
- Поясніть лексичне значення слова «журний».
- Назвіть синоніми до слова «щеня», що використовуються в тексті.
- Як описує автор тварину?
Орфографічна робота
►  Запишіть слова, поясніть орфограми.
Минув, заблищала, звисали, річку, перебирав, чіпав, пізнього, радісним помахуванням, щасливий, захопився.
Друге прослуховування тексту
IV.  НАПИСАННЯ ПЕРЕКАЗУ ІЗ ТВОРЧИМ ЗАВДАННЯМ
►  Підготовка чорнового варіанту переказу.
►  Трете прослуховування тексту.
►  Редагування написаного.
►  Переписування.
V.  ПІДСУМОК УРОКУ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (ЗА ВИБОРОМ)
►  Прочитайте оповідання М. Чабанівського «Вірний».
►  Підготуйте усну розповідь про свого улюбленця.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 11276 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть