загрузка...
Українська мова 5 клас. Урок № 44. Правопис. Розділові знаки при діалозі - 16 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 16 » Українська мова 5 клас. Урок № 44. Правопис. Розділові знаки при діалозі
00:33
Українська мова 5 клас. Урок № 44. Правопис. Розділові знаки при діалозі
Мета: 
- навчальна: поглибити знання учнів про діалог; повторити та узагальнити вивчене про речення; 
- розвивальна: розвивати вміння школярів працювати колективно та самостійно; логічне мислення, творчу уяву; мовленнєві навички; 
- виховна: виховувати інтерес до української мови. Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація. Міжпредметні зв'язки: мова, література, українознавство. 
Тип уроку: урок систематизації й узагальнення знань.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок
ХІД УРОКУ
I.  ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II.  МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель. Сьогодні ми з вами повторимо вивчене про однорідні члени, звертання, вставні слова, складні речення, пряму мову, діалог.
III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Робота в групах
► Обеднайтеся в групи, отримайте завдання. Ви повинні працювати так, щоб усім членам групи все було зрозуміло, тому допомагайте один одному.
Картка 1
►  Розкажіть про однорідні члени речення.
►  Наведіть приклади речень з однорідними підметами та з однорідними означеннями.
►  Що таке узагальнювальні слова? Наведіть приклади речень із узагальнювальними словами.
►  Спишіть, розставляючи розділові знаки. Поясніть усі розділові знаки.
1. Хочу бачити чути знати і любити й творити красу (Л. Перво-майський). 2. Тягнуться до сонця і квіти і трави віти кучеряві гори голубі (В. Сосюра). 3. Зозуля соловейко іволга ластівка ці птахи відлітають у вирій першими (О. Копиленко). 4. Усе довкола сад, подвір'я шлях левада було застелене білим пухом тополиним (Є. Гуцало). 5. Неспокій я бачив скрізь у дубовій і вербовій корі у старих пеньках у дуплах (О. Довженко).
Картка 2
►  Розкажіть про звертання.
►  Які розділові знаки ставлять у реченнях зі звертаннями?
►  Наведіть приклади речень із поширеними та непоширеними звертаннями.
►  Спишіть, розставляючи розділові знаки. Поясніть усі розділові знаки.
1. Слово ти моя єдина зброє ми не повинні загинуть обоє! (Леся Українка) 2. Зоре моя вечірняя зійди над горою (Т. Шевченко). 3. Неси ж мене коню по чистому полю (/. Франко). 4. Благословенна будь о мово рідна препишний краю мій у світі цім! (С. Черкасенко) 5. Припливайте до колиски лебеді як мрії (В. Симоненко).
Картка З
►  Розкажіть про вставні слова.
►  Які розділові знаки ставлять у реченнях зі вставними словами?
►  Наведіть приклади речень зі вставними словами.
►  Спишіть, розставляючи розділові знаки. Поясніть усі розділові
знаки.
1. Це кажуть вітер посивів й розгублює волосся (В. Швець).
2.  На щастя літак ішов по курсу майже на схід (М. Шумило).
3. По-перше ми вже виконали це складне завдання. 4. Ми не змогли на жаль піти в похід. 5. Білий пухнастий сніг мабуть скоро розтане.
Картка 4
►  Розкажіть про складні речення.
►  Які розділові знаки ставлять у складних реченнях?
►  Наведіть приклади складних речень зі сполучниковим та безсполучниковим зв'язком.
►  Спишіть, розставляючи розділові знаки. Поясніть усі розділові знаки.
1. Сонце заходить гори чорніють пташечка тихне поле німіє (7і. Шевченко). 2. Пишається калинонько явір молодіє а кругом їх верболози й лози зеленіють (Т. Шевченко). 3. Часом Десна розливалася так пишно що у воді потопали ліси й сінокоси (О. Довженко). 4. Коли ми піднялись нагору я побачив велике село внизу. 5. Наступала ніч і над ялинкою піднялась перша зіронька.
Картка 5
►  Розкажіть про пряму мову.
►  Які розділові знаки ставлять при прямій мові?
►  Наведіть приклади речень із прямою мовою.
►  Спишіть, розставляючи розділові знаки. Поясніть усі розділові знаки.
1. М. Рильський закликав Як парость виноградної лози, плекайте мову! 2. Книги мені необхідні, як хліб насущний говорив Т. Шевченко. 3. Можна вибрати друга і по духу брата писав В. Симо-ненко та не можна рідну матір вибирати. 4. М. Рильський писав Не бійтесь заглядати у словник. 5. Слово дорожче золота говорить народне прислів'я.
Картка 6
►  Розкажіть про діалог.
►  Які розділові знаки ставлять при діалогах?
►  Наведіть приклад діалогу.
►  Спишіть, розставляючи розділові знаки. Поясніть усі розділові знаки.
1. Будь ласка розкажи про свій вихідний просить Оленка. 2. Юля відповідає Ми з мамою та татом були в зоопарку. 3. Яка тварина тобі сподобалася найбільше допитується Оленка. 4. Лев каже Юля найбільш вражаюча тварина. 5. Я теж попрошу маму піти зі мною до зоопарку заздрісно каже Оленка.
Пояснювальний диктант
► Запишіть текст. Поясніть орфограми та пунктограми.
НЕ ВПУСТИ РАКА З РОТА
Летіла ворона понад морем, дивиться — лізе рак. Вона хап його та й понесла через лиман у ліс, щоб гарненько поснідати. Бачить рак, що приходиться пропадати, та й каже вороні:
—  Ей, вороно, вороно, знав я твого батька і твою матір: славні люди були!
—  Угу! — каже ворона, не роззявляючи рота.
—  І братів, і сестер твоїх знав,— каже рак,— що за добрі люди були!
—  Угу! — гугнить ворона, а рака кріпенько держить.
—  Та все хоч і гарні люди,— каже рак,— а тобі не рівня. Мені здається, що й на світі нема розумнішої над тебе!
—  Еге! — крикнула ворона на весь рот і впустила рака в море. От тим-то, як кого одурять хвалою або улесливою річчю, то люди
кажуть:
—  Упустив рака з рота.
А як кого остерігають, то кажуть:
—  Гляди, не впусти рака з рота.
IV. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Перевірка результатів роботи груп
Робота над помилками
V. ПІДСУМОК УРОКУ
►  Проаналізуйте свої знання з теми, закінчивши речення. Я добре знаю теми ...
Добре я орієнтуюся в ... Не все у мене виходить ... Зовсім не знаю... Не вмію ...
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (ЗА ВИБОРОМ)
►  Виконайте вправу з підручника
►  Повторіть правила з теми, звернувши особливу увагу на ті записи, що були вами зроблені в кінці уроку.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4291 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть